1960`lı Yıllarda Liseli Hippi Kızlarının İlginç Tarzı Olduğunu Gösteren 16 Fotoğraf

Kökleri Beat Kuşağı`na dayanan, gençlerin özgürlük ve kendilerini ifade edebilme haklarının ön planda tutulduğu hippi akımı 1960 ve 1970`li yıllarda Amerikan toplumunda önemli bir yere sahipti.

İş tarza geldiğinde hippilerin paylaştığı tek bir düşünce vardı: seri imalat ürünlerine karşı çıkmak ve kişinin dilediği gibi bireysel bir şekilde giyinmesi, makyaj yapması veya tarz ile ilgili herhangi bir şey. 1967 yılına gelindiğinde, nasıl hippi tarzına sahip olunması gerektiğini açıklayan birçok kitap bulunmaktaydı. Ruth Bronsteen`in yazdığı Hippinin El Kitabı, nasıl bir hippi olunabileceğini görsellerle anlatıyordu.

Fakat bu içerikte derlediğimiz fotoğrafların çekildiği 1969 yılında, hippi modası artık bir karşıt kültür olmaktan çıkıp popüler kültürün kendisine dönüşüyordu. Genç insanlar bu değişimin farkındaydı ve birçok öğrenci hippi olduğunu iddia ediyordu.

O zamanlar hippi olmak güvenliydi ama bir şekilde pahalıydı da. İşte bunlara birkaç örnek...

Kaynak: http://mashable.com/2015/01/16/hippies-h...

İÇERİĞİ OKUDUNUZ, ŞİMDİ YORUMUNUZU YAVAŞÇA BURAYA BIRAKIN

BUNA BAKALAR BUNLARA DA BAKTILAR

Bu Tarz Benim Diyen 13 Stil İkonu Büyükanne 1920`lerin Paris`inde Ürkütücü Gece Kulüpleri Dünyanın En Eski Mesleği Fahişelik ve Tarihteki 10 Farklı Hayat Kadını Türü Geçmişe Bakış Açınızı Değiştirecek Daha Önce Rastlamadığınız 14 Çok Şaşırtıcı Fotoğraf İsimleri Tarihe "Tek Kişilik Ordu" Olarak Geçen 5 Asker Victoria Meleklerinin Yeni Yıl Partisinden 20 Özel Kare Moğolistan`ın Evcil Ren Geyikleriyle Yaşayan Göçebe Türk Halkı: Dukhalar Oğlu Televizyondaki Memeleri Görmesin Diye Havluyla Ekranı Kapatan Annenin 16 Komik Hali Star Wars Hayranı Çiftin Star Wars Temalı Düğünü 70`li Yıllarda Uçakların ve Uçmak Deneyiminin Çok Çok Farklı Olduğunu Gösteren 22 Şaşırtıcı Fotoğraf 13 Maddede Türk Toplumunda ve Devletlerinde Kadının Yeri ve Önemi Sizleri `Kendini İnsanlığa Adamış Bir İnsan` ile Tanıştıralım: İrena Sendlerova Renkli Saçlı Kızlar Hakkında Bilmeniz Gereken 13 Şey Antik Dünyadan 7 Yılbaşı Kutlaması

BÖYLE ŞEYLER DE YOK DEĞİL

Nasıl Yapıldıklarını Öğrendiğinizde Hayret Edeceğiniz 11 Ürün Öğrenci Yok Ama 240 Akademisyen Çalışıyor
Akıllı Anahtarlık: Artık Birbirine Karışmayacak Normal Gözüken 8 Fotoğrafın Arkasında Yatan Korkunç Hikayeleri
Dünyanın En Büyüleyici 6 Su Altı Oteli Boğaziçi Üniversitesi Yayınevi`nden Ocak Ayında İki Yeni Kitap
Dünyanın En Siyah Bebeği Sosyal Medyayı Sallıyor! Temizlik İçin Geldiği Evde Tatil Yapan Temizlikçi