18 Kasım 2014 Salı 10:24
0
1121
1

2. Uluslararası Öğrenci Festivali’nin Hazırlıklarına Başlandı

Hitit Üniversitesi Aktif Yaşam Kulübü 2. Uluslararası Öğrenci Festivali’nin hazırlıklarına başladı. Bu sene çeşitli öğrenci değişim programları ile Hitit Üniversitesi’ne gelen yabancı uyruklu öğrencilerin ve Aktif Yaşam Kulübü üyelerinin katılımıyla Veli Paşa Konağı Kadın Kültür ve Sanat Merkezi’nde ilk toplantı yapıldı. Toplantıya katılan çok sayıda yabancı uyruklu öğrenci ile tanışma ve kaynaşma ortamı sağlandı. Öğrencilere festival hakkında fikir sahibi olabilmeleri için geçen sene ilki düzenlenen Uluslararası Öğrenci Festivali’nin videoları izletildi.

1.Uluslararası Öğrenci Festivali’nde de yer alan Mushfig Abdullayev yaptığı konuşmada “Geçen sene provalarda ve sahnede çok keyifli dakikalar geçirdik, oldukça samimi bir ortamdı. Güzel arkadaşlıklar kurduk ve dil, din, ırk fark etmeksizin tek yürek olduk. En güzel şekliyle kültürümüzü sizlere tanıtmak için elimizden geleni yaptık. Festival’de katkıları olan Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan’ a ve Aktif Yaşam Kulübü Danışmanı Doc. Dr. Cemil Hakyemez’e ve Aktif Yaşam Kulübüne her şey için teşekkür ediyorum.” dedi.

Daha sonra yabancı uyruklu öğrencilerin sorularını cevaplayan Aktif Yaşam Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Recep Ceylan “Amacımız kültürünüzü tanıtmanızda size yardımcı olmak ve hayatınızda her daim hatırlayacağınız güzel bir Çorum anısı bırakmaktır. Ayrıca bu programdan sonra ülkenize döndüğünüzde ‘Çorum’da ne yaptınız? ’ sorusuna gururla kendi kültürümüzü tanıttık diyebileceksiniz.” dedi.

İÇERİĞİ OKUDUNUZ, ŞİMDİ YORUMUNUZU YAVAŞÇA BURAYA BIRAKIN

BUNA BAKALAR BUNLARA DA BAKTILAR

Öğrenciye Kredi Kartı Önerisi: Ziraat Bankası Genç Kart Kalp Krizini Araştıran Üniversite Öğrencisi Kalpten Öldü! Üniversitelilere 12 Bin Lira Karşılıksız Burs İstanbul Valisi Şahin: Yarın Okulları Açık Tutmaya Çalışacağız Sınavları, Finalleri, Raporları Salla! İşte Sınavların Ölçemeyeceği 7 Zeka Tipi Ankara Üniversitesi`nde Gerilim: Eğitime Ara Verildi ÖSYM`den KPSS Açıklaması Üniversitede Bu Yıl Bütün Dersler Boş 5. Geleneksel Trakya Turizm Paneli Yapıldı 10 Adımda Üniversiteli Olmak Her Üniversite Kampüsüne Bir Cami Geliyor THY`den Erasmus İndirimi Ankara Üniversitesi`nin Twitter Hesabı Hacklendi Sadece Üniversiteyi Bırakıp Tekrar Sınava Hazırlananların Anlayacağı 13 Şey

BÖYLE ŞEYLER DE YOK DEĞİL

Ökse Otu Altında Öpüşmek | Güzellik İçerir Acilen Doğrusunu Öğrenmemiz Gereken Yanlış Tükettiğimiz 5 Besin
Kıbrıs'ta Üniversite Hayatı El Clasico`da Muhteşem Koreografi Şovu
Solaryum 18 Yaş Altına Yasaklanıyor Android'li Cihazınızı PC Üzerinden Kullanmak
Çocukluğumuzun Kahramanlarının Gerçek Olduğunu Hiç Düşündünüz mü? 52. Uluslararası Antalya Film Festivali'nde 'Kemal Sunal' Sergisi Açıldı