17 Haziran 2015 Çarşamba 04:57
0
1009
1

3. Zeki Yurtbay Tasarım Yarışması Başladı

Yurtbay Seramik’in Türkiye ve KKTC’deki üniversiteler genelinde Mimarlık, Güzel Sanatlar, Sanat ve Tasarım Fakülteleri’nde 2014 - 2015 Bahar Yarıyılı itibariyle öğrenim gören önlisans, lisans ve lisansüstü öğrencilerine yönelik olarak Yapı-Endüstri Merkezi koordinasyonu ile düzenlediği “Zeki Yurtbay Tasarım Yarışması”na başvurular başladı.

“Doğa” teması ile düzenlenen yarışma kapsamında, genç tasarımcı adaylarının, hayal güçlerinin sınırsız derinliğinden ilham alarak yaratacakları tasarımları paylaşmaları beklenmektedir. Yarışmacılardan istenen doğadan alınan malzemeler ile üretilen seramiği, doğadan esinlenerek şekillendirmeleri, doğanın sundukları ile insan üretiminin ara kesitinde tasarım yapmalarıdır.

Yarışmada, birinciye 7.500 TL, ikinciye 5.000 bin TL, üçüncüye ise 3.000 bin TL para ödülü verilecek. Yarışmada ayrıca beş kişi veya ekip 1.000 TL’lik mansiyon ödülü ile ödüllendirilecek.

“Doğadan Sanata Sen Tasarla” ile üç yıldır devam eden, geleceğin tasarımcılarının özgün ve yaratıcı fikirlerini keşfetmeye, seramik sektörünü tasarımın gücü ile desteklemeye katkıda bulunan Yurtbay Seramik, pazara sunulabilecek, seramik sektöründe moda yaratabilecek özgün tasarımları ortaya çıkarmayı ve seramik sektöründe “tasarımcı” kimliğinin güçlenmesine yardımcı olmayı amaçlıyor.


Yurtbay Seramik’in kurumsal sosyal sorumluluk projesi niteliğindeki yarışmasında toplam 8 tasarımcı veya ekip ödüllendirilecek. “Zeki Yurtbay Tasarım Yarışması”na başvurular, 23 Kasım 2015 tarihine kadar kabul edilecek. Yarışmada ödül kazanan tasarımcılar, 7 Aralık 2015’te www.dogadansanatasentasarla.com internet adresinde açıklanacak. Ödül töreni Yurtbay Seramik’in bayi toplantısında gerçekleştirilecek, kazananların ulaşım ve konaklama masrafları Yurtbay Seramik tarafından karşılanacak.

3. Zeki Yurtbay Tasarım Yarışması hakkında tüm detaylara, katılım şartları ve başvuru formuna sitesinden www.dogadansanatasentasarla.com ulaşmak mümkün. Öğrenciler yarışma ile ilgili tüm sorularını etkinlik@yem.net e-mail adresine iletebilir.

Yarışma jürisi:

Prof. Ayşegül İzer (MSGSÜ GSF Grafik Tasarım Bölüm Başkanı),
Prof. İnci Deniz Ilgın (Marmara Üniversitesi GSF Dekanı),
Prof. Sevim Çizer (DEÜ GSF Seramik ve Cam Tasarımı Bölüm Başkanı),
Tamer Nakışçı (Tasarımcı, Studio Nakışçı)
Sinan Canpolat (Mimar, Yurtbay Seramik Pazarlama Md. Yrd.)

İÇERİĞİ OKUDUNUZ, ŞİMDİ YORUMUNUZU YAVAŞÇA BURAYA BIRAKIN

BUNA BAKALAR BUNLARA DA BAKTILAR

Ucuz ve Kaliteli Giyim Markaları Adriana Lima`ya Acun Sorulunca Bu Tarz Benim Diyen 13 Stil İkonu Büyükanne Türkiye`nin İlk Trans Birey Defilesi Gerçekleşti Günlük Hayatta Kullandığımız NASA İcatları 1 Dakikadan Kısa Bir Sürede Makyajın 100 Senelik Evrimini İzleyin Doğal Sarışınlar Hakkında Bilmeniz 19 İlginç Bilgi Son Dönemin Popüler Kültürü: Evden Kaçış Oyunları Bilmediğiniz Detaylarla İnternetin Arka Bahçesi: 4Chan Hafif Rüzgarda Bile Üşüyen Kadınlardan Değilseniz Anlayamayacağınız 26 Durum Victoria Meleklerinin Yeni Yıl Partisinden 20 Özel Kare Adriana Lima Acun Ilıcalı Hakkında İlk Kez Konuştu Zehirli Ayakkabıların Markası Belli Oldu Miss Bumbum Yaşam Savaşı Vriyor

BÖYLE ŞEYLER DE YOK DEĞİL

Evsiz Adam, Öğrenci Kız Gecenin Köründe Evine Yürümesin Diye Bütün Parasını Verdi! Öğrenciye Kredi Kartı Önerisi: HSBC Concept Üniversiteli
Telefonlara Araçta Kablosuz Şarj Geliyor Eğer Bunları Yaşamışsanız Erken Bunama veya Alzheimer'a Yakalanabilirsiniz!
Üniversitede 3 Anadal Yapan Köpek: Huanhuan 1 Günlük İş Yap, Baban İçin Hediye Kap
Çok Tüy Döktüğü İçin Sahibi Köpeğini Öldürtmek İstedi! Ama... Huawei Windows 10’lu Hibrit Bilgisayar Hazırlığında