16 Kasım 2014 03:50
0
894
1

36. Vodafone İstanbul Maratonu`nun Birincileri Belli Oldu

Erkekler`de Faslı Hafid Chani ilk sırayı elde ederken kadınlarda ilk sırayı Etiyopyalı Amane Gobena maratonu birinci olarak tamamladı.

Boğaziçi Köprüsü gişelerinin yaklaşık 300 metre gerisinden başlayan ve Sultanahmet Meydanı`nda sona eren 42 kilometre 195 metrelik maratonda Faslı atlet Hafid Chani, 2.11.53`lük derecesiyle ilk sırayı elde etti. Maratonda ilk kez Faslı bir sporcu birinciliğe ulaştı.

Yarışta, Etiyopyalı Gebo Burka 2.12.23 ile ikinciliği, Kenyalı Michael Kiprop ise 2.12.39`lik derecesiyle üçüncülüğü elde etti.

Hafid Chani, yarış sonrası yaptığı açıklamada, maratonu ilk sırada bitirdiği için mutlu olduğunu söyledi. İkinci olan Burka, son bölümde ayağında sıkıntı yaşadığını ve zorlandığını ifade ederken, üçüncü Kiprop ise sonuçtan mutluluk duyduğunu ve İstanbul`da ilk kez yarıştığını kaydetti.

Kadınlarda ise Boğaziçi Köprüsü gişelerinin yaklaşık 300 metre gerisinden başlayan ve Sultanahmet Meydanı`nda sona eren 42 kilometre 195 metrelik maratonda Etiyopyalı Gobena, 2.28.46`lık derecesiyle ilk sırayı elde etti.

Yarışta, Etiyopyalı Salomie Getnet, 2.30.36 ile ikinci, Ukraynalı Olena Burkovska 2.31.30`luk derecesiyle üçüncü geldi.

Türk sporculardan Elvan Abeylegesse 2.32.15 ile beşinci, Ümmü Kiraz ise 2.32.52`lik derecesiyle altıncı sırada bitiş noktasına ulaştı.

İÇERİĞİ OKUDUNUZ, ŞİMDİ YORUMUNUZU YAVAŞÇA BURAYA BIRAKIN

BUNA BAKALAR BUNLARA DA BAKTILAR

1 Kadın, 1 Motosiklet, 10 Ülke Gençler İçin Vazgeçilmezler Aşık Olduğu Adamın Kadın Olduğunu Öğrenince... Tinder`da Kız Kaçırtan 13 Erkek Tipi Beş Yaşında Cinsiyet Değiştirdi VODAFONE FREEZONE 19. LİSELERARASI MÜZİK YARIŞMASI BAŞLIYOR Madde Madde 19. Milli Eğitim Şurası `Öğretmenlerin Yüzde 69`u Mesleğini Bırakmayı Düşünüyor` Kadın - Erkek Eşitliği Hakkında 9 Özlü Söz Vodafone ve Avon Kırmızı Işık Uygulaması ile Kadına Şiddete Hayır Dedi 2014 Verilerine Göre 14 Maddede Türkiye`de Genç Olmak İstanbul Film Festivali`nde Artık Belgeseller de Yarışacak Elma Sirkesi Zayıflatır mı? Üniversitelere 3 Sömestr Uygulaması Geliyor

BÖYLE ŞEYLER DE YOK DEĞİL

Hayvan Meraklısı Bir Babanın Çocuklarına Tehlikeli Oyunu! Çanakkale Savaşları Araştırma Merkezi Binasına Kadir Has İmzası
Uber Yaşlı ve Engelli Seçmenleri Sandıklara Ücretsiz Taşıyacak! Işık Üniversitesi Uluslararası Yaz Okulu Şile’de Gerçekleştirildi
Öğrenciler İçin Yurt mu, Ev mi? Hemen Şimdi Kaliforniya`ya Gitmeniz Gerektiğini İşaret Eden Tatil Görüntüleri
Avrupa'nın En Büyük Film Platosu İstanbul'da Yapılıyor Sosyal Medyada Beşiktaş Liverpool Eşleşmesi