22 Kasım 2016 Salı 03:42
0
25789
1

50 Yaşına Giren Bir Adamın Doğum Gününde Yazdığı 22 Maddelik Hayat Dersi


“Her gün ne kadar aptal olduğumu daha iyi anlıyorum. Aptal olmak normaldir. Ama ben 18 yaşındayken kendimi bir dâhi sanıyordum. Şimdi ise tam bir ahmak olduğumu fark ediyorum.”


1. “Deneyim, her türlü maddiyattan daha değerlidir.”2. “Hayatınızda yapacağınız en önemli kariyer seçimi, eş seçiminizdir.”3. “Parayla ilgili üç yetenek vardır: Onu kazanmak, elde tutmak ve büyütmek. Bunların üçü de birbirinden çok farklı yeteneklerdir.”4. “Çocuk sahibi olmak korkunç bir şeydir. Ama çocuk sahibi olmak muhteşem bir şeydir.”5. “Bu konudaki tüm bilimsel çalışmaları bir kenara bırakarak söyleyebilirim ki, sekiz saatlik bir uyku çok önemlidir.”6. “Yiyip içtiklerinize dikkat edin ve her geçen yıl porsiyonlarınızı biraz daha küçültün. Yaş ilerledikçe ne kadar spor yaparsanız yapın bir faydası olmuyor.”7. “İnsanların sizin hakkınızda ne düşündüğünü önemsememek için çaba sarf edin. Bu, benim için hâlâ çok zor ama öğreniyorum.”8. “İletişim kurduğunuz herkesi sanki kendi çocuğunuzmuş ve yarın ölecekmiş gibi hayal edin. Böylece dinlemeyi ve nâzik olmayı öğrenirsiniz.”9. “Öfke aslında gerçek bir his değildir; onu yaratan korkudur. Öfkelenmeden önce sizi korkutan şeyin ne olduğunu düşünün.”10. “Her beş senede bir hayatınızda radikal değişiklikler yapın. Aksi halde hayat oldukça sıkıcı olabiliyor.”11. “Her gün yaratıcılığınıza belirli bir zaman ayırın. Yaratıcılık bir kas gibidir ve onu geliştirmeniz gerekir. İlhâm ise içi boş bir kelimeden ibarettir.”12. “Minnettarlık ve şikayet etmek/suçlamak gibi durumlar bir insanda aynı anda bulunamaz. Hangisini yansıtmak istediğinizi seçin.”13. “Okumak, bir hayata sığdıramayacağınız kadar deneyimi öğrenmenizi mümkün kılar. Bol bol okuyun.”14. “Hayatta en çok yapmak istediğiniz 25 şeyi listeleyin ve sizin için en önemli olan 5 tanesini bunlardan ayırın. Daha sonra kalan 20’yi çöpe atın ve unutun; çünkü onlar sizde yalnızca kafa karışıklığı yaratır.”15. “Başarının %99’u çalışmak, %1’i ise yetenektir. Yetenek ateşleyici güç ise, çalışmak benzindir.”16. “Sık sık komedi izleyin; hatta imkânınız varsa her gün izleyin. Çünkü gülmenin hastalıkları iyileştiren bir gücü vardır.”17. “Yazarken, sanki canı çok sıkılmış bir insanla konuşuyormuşsunuz gibi düşünün ve her cümlenizle onun dikkatini üzerinizde toplamaya çalışın.”18. “Isaac Newton kalkülüsü icat etti; fakat aynı zamanda simyaya da inanıyordu. Pek çok aptalca şey yapmadan zeki ve başarılı olmanız mümkün değildir.”19. “Akışına bırakmayı bilin. Tüm problemlerinizi bugün çözmeye çalışmayın.”20. “Ne kadar az şeye sahip olursanız, o kadar az şey size sahip olur.”21. “Sizden nefret ettiğini bildiğiniz insanlarla karşılaştığınızda onlara bakın, ellerini sıkın ve içten bir tebessümle karşılık verin.”22. “Kabalık etmek insana hiçbir zaman hiçbir şey kazandırmaz. Karşınızdakileri anlamaya çalışın ve istedikleri her ne olursa olsun bunu başarabileceklerini söyleyin.”

İÇERİĞİ OKUDUNUZ, ŞİMDİ YORUMUNUZU YAVAŞÇA BURAYA BIRAKIN

BUNA BAKALAR BUNLARA DA BAKTILAR

Bedelli Askerlikte Taksitle Ödeme Olmayacak Yasmin Erbil`in Fotoğrafı Olay Oldu Toplu Taşımada Kitap Okuyanların Çok İyi Bildiği 10 Durum Kalp Krizini Araştıran Üniversite Öğrencisi Kalpten Öldü! Bedelli Askerliği Kaçıran 1988 Doğumluların Mutlu Olması İçin 13 Sebep Kadın - Erkek Eşitliği Hakkında 9 Özlü Söz Kızlar Bir Araya Geldiğinde Konuşulan 3 Önemli Şey Çay Poşetlerinin Günlük Hayatınıza Değer Katacak 7 Faydası 2. Uluslararası Öğrenci Festivali’nin Hazırlıklarına Başlandı Ölürken Pişman Olunan 5 Şey Beş Yaşında Cinsiyet Değiştirdi THY`den Erasmus İndirimi Yalnız Kalmak ve Kafa Dinlemek İçin Zaman Ayırmanızı Sağlayacak 10 Mantıklı Sebep Davutoğlu: `1 Ocak 2015 İtibariyle 28 yaşından Gün Alanlara Bedelli Askerlik İmkanı Getiriliyor`

BÖYLE ŞEYLER DE YOK DEĞİL

Türkler Uzaya Gidiyor Eurovision Şarkısını İşaret Diline Çevirirken Kendinden Geçen Adam
Çocukların Gerçek Ürünlere Dönüşen Çılgın Buluşları Yeni Modüler Akıllı Telefon: Shift5+
Çocuk Vakfından 100 Köy Okuluna Yardım! İşte Blindspot'un Kamera Arkası Görüntüleri!
Ayakkabı Alacaklar Dikkat. İşte Zehirli Ayakkabılar Antalya'nın Yarışma Filmleri Açıklandı!