26 Ekim 2016 Çarşamba 08:01
0
5970
1

6 Dakikada Boş Su Damacasından İsveç Tasarımı Gibi Avize Yapımı


Evinizde bulunan 19 litrelik boş su damacasından çok şık görünen ve hiçbir maliyeti olmayan metal görünümlü bir avize yapabileceğinizi biliyor muydunuz? “Nasıl yani?” dediğinizi duyar gibiyiz.


İhtiyacınız olan şeyler:Boş plastik damacanaİyi kesen büyük bir bıçak veya küçük bir testereZımparaPrimer, dileğiniz renklerde sprey boya ve mat cilaÇok ısı yaymayan düşük voltajlı ampul

Önce fotoğrafta görüldüğü şekilde damacanayı kesiyoruz. Bu adım biraz zorlayabilir, testereniz varsa bunu kullanmanızı tavsiye ederiz. Kestikten sonra sert bir zımpara ile kestiğimiz yeri pürüsüzleştiriyoruz.

Kestiğimiz parçayı sprey boya ile boyuyoruz. Ama bundan önce tabii ki boyanın daha iyi tutunması için primer uyguluyoruz. Içini altın rengi, dışını siyah boyayıp üzerine de mat cila atınca çok şık ve pahalı bir görünüm elde edebilirsiniz. Parlak cila kullanırsanız daha ucuz bir görünüm elde edersiniz. O yüzden mat cila kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Yaptığımız avizeyi lamba kordonundan geçirip düşük voltajlı, çok ısı yayamayan ampulümüzü takıyoruz. Işte bu kadar!


Yeni bir eve taşındığınızda veya evinizin dekorunu değiştirmek istediğinizde dışarıdan dünyanın parasını verip alacağınız avizeler yerine evde kendiniz bu avizeyi çok basit bir şekilde yapabilirsiniz. Üstelik istediğiniz renge de boyayabilirsiniz. Çok zevkli!

İÇERİĞİ OKUDUNUZ, ŞİMDİ YORUMUNUZU YAVAŞÇA BURAYA BIRAKIN

BUNA BAKALAR BUNLARA DA BAKTILAR

Çay Poşetlerinin Günlük Hayatınıza Değer Katacak 7 Faydası Kızlar Bir Araya Geldiğinde Konuşulan 3 Önemli Şey LED Işıklarıyla Geceleri Aydınlatan Yıldızlı Etek Porno Bitirme Tezine Beraat Menemen Çömleğine Uluslararası Dokunuş 2. Uluslararası Öğrenci Festivali’nin Hazırlıklarına Başlandı Fiyatları Mahallelinin Alım Gücüne Göre Ayarlayan Restoran Davutoğlu: `1 Ocak 2015 İtibariyle 28 yaşından Gün Alanlara Bedelli Askerlik İmkanı Getiriliyor` Bedelli Askerlikte Taksitle Ödeme Olmayacak THY`den Erasmus İndirimi Fotoğraflarına güneşi depoladılar Kadın - Erkek Eşitliği Hakkında 9 Özlü Söz Yalnız Kalmak ve Kafa Dinlemek İçin Zaman Ayırmanızı Sağlayacak 10 Mantıklı Sebep Toplu Taşımada Kitap Okuyanların Çok İyi Bildiği 10 Durum

BÖYLE ŞEYLER DE YOK DEĞİL

Halil Sezai`nin İsyan Şarkısı Hiç Bu Kadar Eğlenceli Olmamıştı Atatürk’ün Vasiyeti Nerede?
Kızılötesi Fotoğrafçılıkla İnsan Cildi Rusya’da Bulunan 30 Bin Yıllık Çocuk Mezarlarının Aydınlattığı Atalarımız
Cumberbatch’in ‘Hamlet’i Canlı Yayınlanarak Rekor Kırdı! Öğrenmenin Yaşı Yoktur, İşte İspatı!
Gidilmesi Gereken Birbirinden Fantastik 8 Yer Yalnızca Erasmuslugillerin Anlayabileceği 11 Durum