01 Kasım 2016 Salı 12:50
0
3617
1

86 Yaşındaki Kadına Korsan Oyun Cezası


Korsan oyun söz konusu olduğunda kesilen bir ceza olmadığı için olayı pek önemsemeyiz. Ama bu durum 86 yaşındaki Christine McMillan için pek geçerli değil.Korsan oyun oynamak, korsan yazılım kullanmak bir suçtur. İşin ilginç olan tarafı insanlar bu durumu pek fazla sallamazlar. Görünürde kesilen bir ceza olmadığı için korsan yazılım kullanmaya devam ederiz. Ama bu durum 86 yaşındaki Christine McMillan için pek geçerli değil.Konson oyun yüzünden 5 bin dolar ceza yediOntario’da yaşayan Christine McMillan geçtiğimiz günlerde suç işlediğine dair bir e-posta aldı. Post Apokaliptik FPS oyunu Metro 2033’ü konsan olarak indirip, oynadığı için 5 bin dolar cezaya çarptırılmıştı. Elbette 86 yaşındaki kadının Metro 2033’ün ne olduğuna dair herhangi bir fikri bulunmuyordu.Olay kulağa trol gibi geliyor ama kesinlikle öyle değil. CBC’ye yansıyan olay, yaşlı kadını da tamamen şoke uğrattı.“Kendimi şok içinde buldum. Ben 86 yaşındayım ve benden başka kimsenin bilgisayarıma giriş izni yoktur. Neden bir savaş oyunu indirmek isteyeyim ki?”Yetişkin bir oğlu olduğunu ama onunda hiçbir şekilde bilgisayarı kullanmadığını belirten McMillan, kesilen cezayı ödemeyeceğini de sözlerine ekledi.Kanada’nın korsan ile savaşması güzel bir olay ama bu kez hedefi biraz şaşırmış gibi görünüyorlar.

İÇERİĞİ OKUDUNUZ, ŞİMDİ YORUMUNUZU YAVAŞÇA BURAYA BIRAKIN

BUNA BAKALAR BUNLARA DA BAKTILAR

İnternet Kafelerde Karşılaştığımız Alışagelmiş Durumlara 15 Örnek Tüm İlişkilerinize Yön Verecek Uygulama: Pplkpr Bizi Tanıyarak Ayak Uydursa Hayatımızı Tümden Değiştirecek 7 Şey Uzmanlar Uyardı: 7`lik Deprem Çok Yakın Gözünüzü Kırpmadan Her Türlü İşinizde Kullanabileceğiniz Akıllı Telefon TÜBİTAK`ta Sahte Diploma Skandalı YÖK`ü Harekete Geçirdi! Kendini İmha Eden Telefon `Denizli Adamı` Fosili 1.2 Milyon Yaşında Satürn`ü Cüce Bırakan Yeni Bir Gezegen Keşfedildi Cep Telefonu Kılıflarında da Zehir Var Son 1000 Yılın En Büyük 10 Toplumsal Değişimi Facebook Kayıp Çocukları Bulacak! Nasıl mı? 8 Madde ile Tavukların Yıllar Geçtikçe Korkutan Büyümesi Farketmeden Kilo Almamızı Sağlayan 15 Sebep

BÖYLE ŞEYLER DE YOK DEĞİL

Instagram Boomerang Uygulaması Nedir? Nasıl Kullanılır? TÜBİTAK`ta Sahte Diploma Skandalı YÖK`ü Harekete Geçirdi!
Duygusal Anlamda Güçlü İnsanların Asla Yapmayacağı 15 Şey Özgecan Yasası‬: Mert Fırat Çok Pişman!
Hafıza Kaybı Yaşayan Karısına İkinci Bir Düğün Hazırlıyor Japanyo'da Yaşayan Dev Mavi Gözleriyle Setsu-Chan
Kız Arkadaşına `Birlikte Yaşama` Teklifi Yapan Down Sendromlu Adamın Duygu Yüklü Dakikaları Uber Yaşlı ve Engelli Seçmenleri Sandıklara Ücretsiz Taşıyacak!