90 Litrelik Damacanaları Sürüklemelerinin Nedeni!


Dünyanın büyük çoğunluğu kolaylıkla suya erişebilirken, bazıları ise su erişiminden bile yoksunlar. Ancak yeni icat edilen Hippo Roller adlı mekanizma sayesinde artık Afrika'da yaşayanlar su ihtiyaçlarını karşılamak için kilometrelerce yolu kat etmek zorunda kalmayacaklar. Muhteşem icat sayesinde kilometrelerce yol giden insanlar vücutlarını yıpratmayacaklar.



Afrika’da yaşan ailelerin her hafta mutlaka bir üyesi su tedarik etmek için kilometrelerce yolu yürümek zorunda kalıyor. Facebook’taki Science Nature adlı sayfa, kadın ve çocukların temiz suya ulaşmak için bir günde dünya çapında toplamda 140 milyon saat harcadıklarını söylüyor.



Geleneksel olarak kadın ve çocuklar kilometrelerce yol kat ettikten sonra 20 litrelik damacanaları sırtlarına alarak evlerine geri taşıyorlar. Hippo Roller sayesinde bir damacana 90 litrelik suyu, çok çaba sarf etmeden temiz suya dönüştürüyor.

12

İÇERİĞİ OKUDUNUZ, ŞİMDİ YORUMUNUZU YAVAŞÇA BURAYA BIRAKIN

BUNA BAKALAR BUNLARA DA BAKTILAR

Ölmüş Bir Yakınınızın Sesini Yeniden Duyduğunuz O An Annesinin Yalanı Sayesinde Hayatta Kalmayı Başaran Bebeğin Yaşam Mücadelesi Suriyeli Mültecinin Umudu Günümüzün En Ünlü Komplo Teorileri Bu Fotoğraftaki 500 Koyun Algınızla Oynayacak Kalbi Karnında Atan Kızın Şaşırtıcı Hikayesi Eşini Zamansız Kaybeden Kadının Paylaştığı İlk Aile Fotoğrafı Tüm Dünyada Göz Yaşartıyor Asperger Sendromlu Genç Kendisine Saldıranlara Önemli Bir Ders Verdi Hayatını Sokak Köpeklerine Adayan Kadının Cenazesinde Gerçekleşen İlginç Olay Kıtlığa Çözüm Ol, Milano'ya Uç 8 Madde ile Tavukların Yıllar Geçtikçe Korkutan Büyümesi Yavaş Yavaş Bataklığa Gömülen Bir Filin Dramı ''Oyuncak Bu Deyip Geçmeyin!'' Avustralya'dan Üzücü Bir Örnek: %75 Görme Kaybı! "Neler Oluyor, Neler" Diyeceğiniz Birbirinden Enteresan 13 Lanet

BÖYLE ŞEYLER DE YOK DEĞİL

6 Ünlü Kadının Cinsiyetçi Sorulara Verdiği Tokat Gibi Yanıtlar! Uçan Adamın Maceraları
Öğrenciler Dikkat! Mühendislere Zorunlu Staj
İyilik Yap, Denize At, O Gelir Seni Bulur 4 Yaşında 7 Dil Bilen 'Sinir Bozucu' Çocuk
Türkiye’den İç Serinleten 8 Kış Rotası Yurt Dışı Dil Eğitimde Dikkat Edilmesi Gerekenler