02 Aralık 2014 Salı 10:11
0
1293
1

ABD şizofren adamın idam cezasını tartışıyor

Aralarında aktivistler, politikacılar ve din adamlarının da bulunduğu birçok kişi, ABD`de Scott Panetti adlı paranoid şizofreni hastası bir adamın iğneyle infazının durdurulması yönünde çağrı yapıyor.

ABD ’nin Teksas eyaletinde 1992’de, üç yaşındaki kızı ve eşinin gözleri önünde kayınvalidesi ve babasını öldüren paranoid şizofreni hastası Scott Panetti’nin yarın uygulanması planlanan iğneyle infazı tartışma konusu oldu. Aktivistler, politikacılar ve din adamları, akıl sağlığı yerinde olmayan Panetti’nin infazının durdurulması yönünde çağrı yaparken, ülkede infazı savunanlar da mevcut.

Independent’ta yer alan habere göre, 56 yaşındaki Panetti, 1995’te mor renkte bir kovboy kıyafeti giyerek çıktığı mahkemede işlediği suçların farkında olduğunu söylemiş ve aralarında John F Kennedy ve Hz.İsa’nın da bulunduğu 200 şahidi çağırmak istemişti. 1978’de ordu doktorları tarafından paranoid şizofreni hastası teşhisi konulan Panetti, birkaç yıl sonra evindeki tüm eşyaları gömmüş ve bunları “şeytanın kaçırdığını” savunmuştu.

AYNI GÜN TESLİM OLDU

1992’de cinayeti işlemeden önce birçok kez hastaneye kaldırılan Panetti, olayın gerçekleştiği gün saçını kazıyıp asker üniforması giymiş ve çifti öldürdükten sonra “vahşi” eylemler gerçekleştirmişti. Aynı günün ilerleyen saatlerinde takım elbise giyerek teslim olan Panetti’nin mantık dışı iddiaları arasında ABD’li şarkıcı Selena Gomez’in kendi kızı olduğu ve hapishane dişçisinin dişlerine dinleme cihazı yerleştirdiği bulunuyor.

Daha önce idamı savunan politikacılar ve insan hakları örgütlerinin yanı sıra muhafazakarların da karşı çıktığı ceza hakkında AP’ye konuşan Panetti’nin avukatı, “Teksas’ın onu neden idam etmek istediğini anlamıyor. Neden idam edildiğine dair mantıklı ve gerçekçi bir anlayışınızın olması lazım” ifadelerini kullandı.

İÇERİĞİ OKUDUNUZ, ŞİMDİ YORUMUNUZU YAVAŞÇA BURAYA BIRAKIN

BUNA BAKALAR BUNLARA DA BAKTILAR

ABD`de Bir Üniversitedeki 100 Beyin Çalındı Daha Önce Hiç Duymadığınız 22 Şaşırtıcı Psikolojik Gerçek Menemen Çömleğine Uluslararası Dokunuş Aracının Sileceğinde Bulduğu Not Çok Etkileyiciydi! Günümüzün En Ünlü Komplo Teorileri Günde 1 Dolara Yaşamak Cinayet Çözen 5 Ev Hayvanı Goodyear ve London School of Economics Yol Güvenliği Araştırması İçin Güçlerini Birleştirdi 2 Ay Sonra Yapılan DNA Testiyle Herkesi Şok Eden Bebek! Son 1000 Yılın En Büyük 10 Toplumsal Değişimi Üniversiteye Başlayan Oğlu Köpeğini Özlemesin Diye Bakın Nasıl Bir Çözüm Buldu Gösteri Sırasında Timsahın Eğitmenin Kolunu Isırması Sadece Oğullarının Mezarının Üstünün Yeşil Olduğunu Gören Aile Gerçeği Öğrenince Gözyaşlarını Tutamadı Dünyaya İki Kez Gelen Teksaslı Bebek

BÖYLE ŞEYLER DE YOK DEĞİL

Bangkok’un Kalabalıklığına Sıkışmış Sıra Dışı Futbol Sahaları Kuzgunların Dünya Üzerindeki En Zeki Canlılardan Biri Olduğunu Gösteren 3 Şey
70`li Yıllarda Uçakların ve Uçmak Deneyiminin Çok Çok Farklı Olduğunu Gösteren 22 Şaşırtıcı Fotoğraf Başarılı İnsanların Asla Söylemediği 10 Şey
Dünya Tarihinin Sırrı Çözülememiş 10 Gizemli Metni Apple Uçan Telefona Hazırlanıyor
Hayatınızı Değiştirecek 15 Kitap Ayakları Olmadan Doğmuş Fakat Güzel Bir Aileye Sahip Olan Maya