16 Nisan 2015 Perşembe 02:22
0
1353
1

Apple`dan Sürpriz Yasak

Selfie modası o kadar yaygınlaştı ki, artık ciddi iş toplantıları bile koca koca adamların selfie çekme takıntısı yüzünden sürekli yarıda kesilebiliyor. Üstelik, sağda solda sürekli telefona bakıp gülümseyen ve poz veren insan topluluklarının yarattığı sinir bozucu görüntü de başka bir mesele.

Daha da kötüsü, elinde selfie çubukları ve monopodlarla dolaşıp sürekli selfie çeken kişiler. Doğa gezileri, turistik seyehatlar sırasında yine bir nebze olsun kabul edilebilen bu selfie çubukları, toplantı ve organizasyonlar sırasında insanların sağından solundan çıkınca oluşan görüntü son derece rahatsız edici olabiliyor.

Apple şimdi, elinde selfie çubuğu ile dolaşıp sürekli kendini fotoğraflayıp duranlara karşı bir önlem almak zorunda kaldı. Apple`ın 8 Haziran tarihinde gerçekleşecek geliştiriciler forumu Worldwide Developer Conference ( WWDC ) sırasında, etkinlik alanına selife çubukları ve monopodlarla girmek yasak olacak.

Aslında bu etkinlik sırasında kayıt yapmak, video çekmek yıllardır yasaktı ancak Apple şimdi bu yasaklara selfie çubuklarını da eklemek zorunda kaldı.

İÇERİĞİ OKUDUNUZ, ŞİMDİ YORUMUNUZU YAVAŞÇA BURAYA BIRAKIN

BUNA BAKALAR BUNLARA DA BAKTILAR

iPhone 6c’nin Teknik Özellikleriylr İlgili Yeni Detaylar Sızdı Samsung`dan Elektrikli Otomobil Hamlesi iOS 8.2, Apple Watch Desteği ile Birlikte Geldi Samsung`dan Galaxy S6 İçin Yeni Videolar `CIA iPhone`a Sızmaya Çalıştı` ​İphone 6S Kamerası Nasıl? Apple Patent Başvuruları Su Geçirmezlik Özelliğine İşaret Ediyor Apple, Google ve Samsung’u Üzecek 3 Kötü Haber Bu Zamana Kadar 700 Milyon iPhone Satıldı Periscope Artık Türkçe Kararsız Kaldığınız Durumlarda Sizin Adınıza Karar Veren Uygulama: ChoiceMap iPhone İçin İlk Çeyrek Beklentisi Yüksek Apple`dan Sanal Gerçeklik Gözlüğü Apple, En İnce ve Hafif Macbook Modelini Tanıttı

BÖYLE ŞEYLER DE YOK DEĞİL

Göz Bandı Takmak Zorunda Olan Kızına En İyi Şekilde Yardımcı Olan Baba 20 Milyon Dolarlık Yatırım İçin Google “Pikachu”yu Seçti!
Dünyanın En Yüksek Yeri Himalaya Dağları`nın 6000 Metrede Çekilmiş Ultra HD Görüntüleri Dünyada Eşi Görülmemiş Bir Ameliyat | Kendi Kendini Ameliyat Eden Doktor
Mart Ayında Elektronik Müzik Çılgınlığı ​Üniversite İçin Yurt Seçiminde Dikkat Edilecek Kriterler
Tuhaf Hareketler Sergileyerek Kız Tavlanabilir mi? | Sosyal Deney Dünya Dönüyorsa Güzel İnsanlar Hatrına Dönüyor: Kantinde Çalışan Teyzeyi Disney Dünyasına Gönderdiler