29 Ekim 2016 Cumartesi 07:53
0
3267
1

Avrupa’da Az Bilinen Fakat Görülmesi Gereken Yerler

1. Aurillac, Fransa


Gerçek dünyanın ötesinde sihirli bir görünüme sahip olan Aurillac, bu haliyle pek çok filme mekan olmuş bir yerleşim yeri. Fransa’nın Cantal şehrine bağlı olan Aurillac, Saint Geraud Kilisesi ve Saint Etienne Şatosu gibi çok sayıda tarihi yapıyı barındırıyor.Kalabalık sokakları ve etkileyici turistik noktalarıyla günümüzde tam bir cazibe merkezine dönüşen Avrupa, popüler büyük şehirleriyle dünyanın dört bir yanından ziyaretçi alıyor. Harika manzaraları ve tarihi yapılarıyla göz alan bu şirin yerlere doğru hareket ederek, keyifli ve farklı bir Avrupa deneyimi yaşamak mümkün.

2. Porec, Hırvatistan


Istria eyaletindeki Istria yarımadasının batı bölümünde yer alan Porec, Slav, Latin ve Osmanlı kültürlerinden etkilenen mimarisi ve dar sokaklarıyla turistlerin en sevdiği turizm destinasyonlarından birini oluşturuyor. Milattan Önce 2. yüzyılda bugünkü şehir merkezinin olduğu yere yapılan Antik Roma Castrum’un izleri ise hala korunuyor.

3. Trier, Almanya


Kuruluşu Milattan Önce 15’li yıllara dayanan ve Almanya’nın en eski şehri olarak kabul edilen Trier, turistlerin ve gezginlerin sık sık ziyaret ettiği bir yerleşim yeri. Karl Marx’ın doğum yeri olmasıyla da ünlenen şehir, Roma döneminden kalma yapıları ve tarihi eserleriyle büyülüyor.

4. Sopron, Macaristan


Orta Çağ mimarisinin muhteşem izlerini taşıyan binalarıyla etkileyici bir görünüme sahip olan Sopron, uygun ücret politikası sayesinde sağlık turizmi konusunda da öne çıkıyor ve diş tedavisi yaptırmak isteyen çok sayıda turisti de ağırlıyor.

5. Olomouc, Çek Cumhuriyeti


Masalsı görünümü ve mimarisi nedeniyle ‘Küçük Prag’ diye de bahsedilen Olomouc‘un şehir meydanı UNESCO koruması altına alınmış. Tarihi yapılarının ve özelliklerinin yanı sıra bir üniversite şehri olmasıyla da dikkat çeken Olomouc, uygun fiyalı küçük kafe ve barlarıyla öğrencilerin ve turistlerin gözdesi.

6. Levanto, İtalya

Cenova yakınlarında, yaklaşık dört bin kişilik nüfusa sahip küçük bir kasaba olan Levanto, yaz aylarında bölgeye gelen turistler nedeniyle oldukça kalabalıklaşıyor. Çevresinde başta Cinque Terre köyleri olmak üzere gezip görecek çok sayıda yerleşim yeri bulunan Levanto, yemyeşil doğasıyla huzurlu bir kaçamak noktası.

7. Oviedo, İspanya


Mutfağı ve kültürüyle İspanya’dan farklı bir yapıya sahip olan Oviedo, 9. yüzyıldan kalma tarihi binaları ve göz alıcı mimarisiyle ilgi çekici bir coğrafya. Santa Maria del Naranco ve San Miguel de Lillo kiliseleri UNESCO Dünya Mirası Listesine kabul edilen Oviedo, çoğu kişi tarafından ülkenin kültür yuvası olarak görülüyor.

8. Vianden, Lüksemburg


Our Nehri boyunca uzanan Vianden, 450 metre yükseklikte inşa edilen ve 14. yüzyıldan bu yana kasabayı kuşbakışı izleme şansı sunan kalesiyle dikkat çekiyor. Eşsiz bir doğa içerisinde konumlanan kasaba, bir dönem Fransız Yazar Victor Hugo’nun sürgün olarak yaşadığı yer olmasıyla da anılıyor.

9. Gruyères, İsviçre


Yokuşlu sokakları, sevimli kafeleri ve muhteşem doğasının yanı sıra Orta Çağ’dan kalma görkemli şatosuyla da görenleri kendine hayran bırakan Gruyères kasabası, İsviçre’nin en popüler yerlerinden biri. Bu şirin kasaba, ünlü Gravyer peyniriyle de adından sıkça söz ettiriyor.

10. Braşov, Romanya


Kış sporlarına meraklı olanlar için sayısız kayak merkezi bulunan Braşov, Romanya’nın en çok ziyaret edilen ikinci şehri olarak biliniyor. Kış turizminin yanı sıra kültür turları için de cazip seçenekler sunan şehirde, başta Eski Kent olmak üzere ziyaret edilmesi gereken çok sayıda kilise ve müze yer alıyor.

İÇERİĞİ OKUDUNUZ, ŞİMDİ YORUMUNUZU YAVAŞÇA BURAYA BIRAKIN

BUNA BAKALAR BUNLARA DA BAKTILAR

Liseli Mucitlerden Motorlu El Arabası `Denizli Adamı` Fosili 1.2 Milyon Yaşında Cevapları Öğrenildiğinde Ufku İkiye Katlayacak 19 İlginç Soru Kavurucu Sıcaklar Kapıda, Önleminizi Alın Goodyear ve London School of Economics Yol Güvenliği Araştırması İçin Güçlerini Birleştirdi Fransa'da 560 Bin Yıllık İnsan Dişi Bulundu İnsan Dışkısıyla Çalışan Otobüs `Kokmuyor` Atatürk`ü Sevdiği Türkülerle Yad Etmek İsteyenler İçin 11 Parça Şirinler Köyü İç Anadolu Bölgesi`nde Olsaydı Görmemiz Muhtemel 19 Şey İtalya`nın Ömür Uzatan Güzellikte 5 Köyü Kalıcı Zayıflama ve Güçlü Kaslar İçin 5 Altın Kural Mobil Üzerinden Sosyal Medya Kullanımında Türkiye Dünya İkincisi Oldu! Yılda 25 Kutu İlaç Tüketiyoruz Çocuk Yetiştirme Konusunda Öne Çıkan 5 Ekol

BÖYLE ŞEYLER DE YOK DEĞİL

Acer’ın Oyun Odaklı Tableti Ön Siparişle Satışa Sunuldu! Japon Tasarımcıdan LED Mantarlar
Zehirli Ayakkabıların Markası Belli Oldu Mimar Sinan'ın Mucizeleri
James McAvoy The Coldest City'de mi Olacak? WhatsApp`ta Sinir Bozucu 7 Kusurlu Hareket
Esaretin Bedeli Hakkında Muhtemelen Bilmediğiniz 17 Enteresan Bilgi Apple, iTunes ve App Store`da Küresel Çapta Kesinti Yaşandığını Doğruladı