18 Kasım 2014 Salı 10:17
0
1227
1

Aziz Nesin`in `Zübük`ü Müzikal Olarak Sahneye Taşınıyor

27 Kasım’da Profilo’da başlayacak olan Müzikal komedi, Beylikeğrisi adlı hayali bir yerde, bir seçim sandığının başında geçiyor

Usta yazar Aziz Nesin ’in, doğumunun 100. yılı kutlanacak. Nesin`in 100`üncü yaşına ithafen ‘Zübük’ isimli eseri, Nedim Saban tarafından uyarlanarak özel olarak sahneye taşınacak. 34 yıl önce beyazperdede Kemal Sunal ’ın canlandırdığı ‘Zübük’ karakterini bugün tiyatro sahnesinde, Tuna Orhan oynayacak.

Nedim Saban, heyecanını şimdiden yaşadığını vurguladığı projeyle ilgili olarak şunları söylüyor:

"Zübük romanını okuduktan sonra, bu karakterin yazıldığı dönemde Don Kişot efsanesini yakaladığını gördüm. Zübüklük adeta bir kavram olarak dilimize girmiş ve Aziz Nesin’in dillere destan karakteri ölümsüzleşmiş. Romanın yan karakterleri de müthiş renkli ve seyirciye nefis bir tat bırakıyor. 23 yılldır önemli projelere imza atan Tiyatrokare’ye ve Aziz Nesin ustanın 100. Yıl doğum gününe yaraşacağını düşünüyorum. ”

Konusu

Siyasi hayatına küçük bir ilçede başlayarak milletvekilliğine kadar yükselen “İbrahim Zübükzade”, çevresindeki herkesi kandırmış, halkın manevi değerleri ve inançlarını sömürerek, siyasette yükselmeye başlamıştır. Bu önlenemez yükselişi durdurmak isteyenler, son çare olarak onu daha da yükselterek, Ankara’ya göndermeye karar verirler. Ancak Zübük, nereye giderse gitsin bela olmaya devam eder.

27 Kasım’da İstanbul Profilo’da başlayacak olan müzikal komedi, Beylikeğrisi adlı hayali bir yerde, bir seçim sandığının başında geçiyor. Oyunun diğer rollerinde tiyatro, sinema ve TV dizilerinden tanıdığımız Halim Ercan , Hakan Akın , Bahar Yanılmaz , Deniz Değirmenci , Ercü Turan , Hilmi Özçelik , Evren Erler , Serdar Aydın , Ena Alpar , Emrah Düzkaya , Selim Tezin gibi isimler rol alıyor. Oyunun yardımcı yönetmeni Bülent Seyran .

T24

İÇERİĞİ OKUDUNUZ, ŞİMDİ YORUMUNUZU YAVAŞÇA BURAYA BIRAKIN

BUNA BAKALAR BUNLARA DA BAKTILAR

Emrah Serbes Hikayeleri Tiyatro Sahnesinde Mutlaka Okumanız Gereken Tiyatro Oyunları Sihirli Mikrofon Radyo Ödülleri`nde 25 Kişilik Orkestrasıyla Mustafa Ceceli Sahne Alacak Devlet Tiyatroları’nın İlk İlçe Sahnesi Urla’da Yapıldı! Tiyatro ve Sinema Sanatçsı Tomris İncer Hayatını Kaybetti Allianz Gençler Müzik Kampı Başvuruları Başlıyor Ünlü Yönetmen Mike Nichols Hayatını Kaybetti Ercan ve Nazan Kesal, Karabük Üniversitesi’nde Söyleşiye Katıldı ``Görmesen De Olur`` Okuma Tiyatrosu Festivali Filmlerini Seyretmesi Sabır Gerektiren 15 Büyük Yönetmen Olağan Masallar Tiyatrosu`ndan Mavi 19. Afife Tiyatro Ödülleri Adayları Açıklandı İtalya`nın En Pahalı Oyunu İstanbul`da Sahne Alacak Hard Rock Cafe Istanbul'da Komedi Gecesi!

BÖYLE ŞEYLER DE YOK DEĞİL

UniTercih: Diş Hekimliği Bölümü (2016) Sevimli Köpeklerin Diğer Hayvanlarla ve Çocuklarla İlk Karşılaşma Anı
Bakar Bakmaz Gerilim Yaşatan 23 Fotoğraf Sahibinin Nişan Çekimini Sabote Eden Köpek
TEOG'da İlk Oturum Başladı 6000 Ampülden Yapılmış Olan Dev Bulut
22. İstanbul Caz Festivali Küfretmenin Ruha İyi Geldiğini Gösteren 11 Bilimsel Gerçek