31 Ekim 2016 Pazartesi 06:11
0
5261
1

Baba Mirası: 17 Yıl Boyunca Bakırköy’de Otobüslere El Sallayan Adam


Bakırköy Şükran Çiftliği Sokağı üzerindeki evinin penceresinden 17 yıldır aralıksız sabah öğrencilere, öğleden sonra da otobüstekilere el sallayan 74 yaşındaki Özer İplikçi 9 Ocak’ta hayatını kaybetti. Gümrük memurluğundan emekli olduktan sonra gemi acentesi kuran ve penceresinin önündeki koltukta kalp krizi geçirip yaşama veda eden Özer İplikçi’nin koltuğunda artık oğlu Özay oturuyor.


Babamı aratmayacağımÖzay İplikçi, babasını ve alışkanlığını şöyle anlattı: "14 yaşımdayken yoldan geçenlere el sallardım. Babam uyarır, ’Bir gün senin yüzünden dayak yiyeceğiz’ derdi. Sonra benim alışkanlığım ona geçti. 17 yıl önce annemi kaybettik, babam pencere önünden iyice ayrılmaz oldu. 06.30’da kalkıp kahvaltısını hazırladıktan sonra 07.00’de tepsisini alıp camın önüne gidiyordu. Saat 09.00’a kadar okula giden öğrencilere, 14.00’e kadar da otobüstekilere el sallıyordu. Dışarı çıkıp saat 20.00’de eve gelen babam, gece 03.00’e kadar yine pencerenin önünde oturarak el sallamaya devam ediyordu. Bazıları babamı deli zannederdi. Ama o insanların mutluluğuyla mutlu olurdu. Yaşamım boyunca burada olacağım ve babamı aratmayacağım."


Bakırköylünün "El sallayan amcası" olarak ünlenen Özer İplikçi adına sevenleri facebook’ta sayfa açtı. "Bakırköy’deki amcaya el sallayanlar buraya" adını taşıyan sayfanın 4 bin üyesi var. Sevenleri, İplikçi’nin heykelinin yapılması için Bakırköy Belediyesi’ne de başvurdu.

İÇERİĞİ OKUDUNUZ, ŞİMDİ YORUMUNUZU YAVAŞÇA BURAYA BIRAKIN

BUNA BAKALAR BUNLARA DA BAKTILAR

Üniversitede Bu Yıl Bütün Dersler Boş Cep Telefonu Kılıflarında da Zehir Var Solaryum 18 Yaş Altına Yasaklanıyor Davutoğlu: `1 Ocak 2015 İtibariyle 28 yaşından Gün Alanlara Bedelli Askerlik İmkanı Getiriliyor` 5. Geleneksel Trakya Turizm Paneli Yapıldı THY`den Erasmus İndirimi Bedelli Askerlikte Taksitle Ödeme Olmayacak Adriana Lima Acun Ilıcalı Hakkında İlk Kez Konuştu Otobüsle Bedava 40 Gün, 28 Şehir, 14 Ülke Yasmin Erbil`in Fotoğrafı Olay Oldu Bedelli Askerliği Kaçıran 1988 Doğumluların Mutlu Olması İçin 13 Sebep Osmanlıca Dersi Liselerde Zorunlu Oldu Süper Lig`de Görülmemiş Tablo! Kalp Krizini Araştıran Üniversite Öğrencisi Kalpten Öldü!

BÖYLE ŞEYLER DE YOK DEĞİL

Bina Camlarını Temizleyen Adamla Oynamaya Çalışan Süper Sevimli Minnoş Kedi Cinayet Çözen 5 Ev Hayvanı
"Evimde Keşke Benim de Olsa" Diyeceğiniz 19 Gizli Oda İrlandalı Şöförden İnsanlık Dersi!
Korku Filmi İzledikten Sonra Yaşadığımız Paranoyalar Üşengeçlikten Ortaya Çıkmış 10 İlginç Buluş
LG Dünyanın En Büyük OLED Ekranını Tanıttı Gerçek Üç Boyutu Sanatla Buluşturan Sanatçı "Dustin Yellin"