18 Ağustos 2016 Perşembe 03:46
0
761
1

Bataklığa Saplanan Kartalı Kurtarmak İçin Hayatını Tehlikeye Attı


Doğa fotoğrafçısı Krzysztof Chomicz Polonya'daki bir sahilde fotoğraf çekiyordu. Kamerasının lensiyle yakından bakınca uzak mesafede çok garip bir şey farketti.



Kamerasını yakınlaştıran fotoğrafçı siyah bir alanın içinde kıpırdamakta olan bir şey gördü ancak uzak olduğundan bunun ne olduğunu tam olarak kestiremedi. Yakınlaşınca gözlerine inanamadı. Bu bir 'Bayağı deniz kartalı'ydı.



Kartal, kanatlarını hareket ettirmeye çalışsa da çamura saplandığından bir şey yapamıyordu. Krzysztof ne yapacağından emin olmamakla beraber kartalın yorgun düşüp ölmesini bekleyemeyeceğini düşündü. Kartal, bataklığın ortasında ve kıyıdan yüzlerce metre ilerideydi. Krzysztof o sırada yardıma ihtiyacı olduğunu anladı.



Krzysztof, itfaiyeyi arayarak ellerinde uzun bir halat olup olmadığını sordu. İtfaiye ekipleri halatı getirince Krzysztof halatı beline sardı ve kartala doğru yönelmeye başladı.



Kalın çamurların içinden kartalı çıkarmak epey zor oldu ancak doğa fotoğrafçısı bir şekilde zavallı kartalı kurtarmayı başardı. Krzysztof ve kartal son derece yorgunlardı. Bayağı deniz kartalı, kurtarıcısına da saldırdı.



Krzysztof, kartalı sağ salim karaya çıkarmayı başardı. Fotoğrafçı karaya çıktıktan bir süre sonra bayıldı ve hastaneye götürüldü.



Kartalın altı aylık olduğu ve yuvadad ilk kez kanatlanıp keşfe çıktığı saptandı. Neyse ki hayvansever fotoğrafçı zavallı kartalı farketmiş ve sağ salim onu kurtarmıştı.



Kurtarma videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz:


İÇERİĞİ OKUDUNUZ, ŞİMDİ YORUMUNUZU YAVAŞÇA BURAYA BIRAKIN

BUNA BAKALAR BUNLARA DA BAKTILAR

Anayasanın Bizi İlgilendirmediğini Kanıtlayan 10 Sebep 5. Geleneksel Trakya Turizm Paneli Yapıldı Beş Yaşında Cinsiyet Değiştirdi Sadece 29 Şubat`ta Doğanların Anlayabileceği 10 Durum Duygusal Anlamda Güçlü İnsanların Asla Yapmayacağı 15 Şey Adriana Lima Acun Ilıcalı Hakkında İlk Kez Konuştu THY`den Erasmus İndirimi Bizi Tanıyarak Ayak Uydursa Hayatımızı Tümden Değiştirecek 7 Şey Kendi Beyin Ameliyatı Sırasında Keman Çalarak Yaşama Tutunan Müzisyen Yalnız Kalmak ve Kafa Dinlemek İçin Zaman Ayırmanızı Sağlayacak 10 Mantıklı Sebep Ormanların Yok Edilmesini Önlemek İçin Hazırlanan Rahatsız Edici Afişler Solaryum 18 Yaş Altına Yasaklanıyor Davutoğlu: `1 Ocak 2015 İtibariyle 28 yaşından Gün Alanlara Bedelli Askerlik İmkanı Getiriliyor` Otobüsle Bedava 40 Gün, 28 Şehir, 14 Ülke

BÖYLE ŞEYLER DE YOK DEĞİL

Moda Dünyasının 4 Yaşındaki Sevimli İkizleri Engelliler İçin Merdiven Çıkabilen Engelsiz Sandalye
Gnçtrkcll`den Dominos İndirimi! Çocukken Ayrı Bir Odası Olmayanların Çok İyi Bildiği 14 Şey
500 Yıl Önce Yapılan Ünlü Tabloda Gizlenen Müzik Ortaya Çıkartıldı! Porto Riko ve Virgin Adaları`nda Keşfedilen İnanılmaz Okyanus Canlıları
Apple Samsung İle Anlaşmasını Bozuldu! Lavaboda Banyo Yaparken Her Kafası Musluğun Altına Getirdiğinde Şaşıran Süper Sevimli Bebek