15 Haziran 2015 Pazartesi 02:49
0
2490
1

Biri Yabancı Dizi Mi Dedi?

Okullar kapandı. Finaller bitti. Arkadaşlarınızın bir kısmı memleketlerine döndüler. Canlı dinlemeyi sevdiğiniz müzik grupları yaz mekânlarına çalışmaya gittiler. PES oynamak sizi açmıyor. Bilgisayar oyunları bir yere kadar idare ediyor. Favori diziler sezon finali yaptı. Bu durumda ne yapacaksınız? Hemen yeni dizilere başlayacaksınız! Karakterlerin en yakın arkadaşlarınız olduğu, onlarsız geçen bir gün düşünemeyeceğiniz, kıyıda köşede kalmış muhteşem komedi dizilere yelken açacaksınız. Biz de bu konuda sizi yeni dizi seçiminden kurtaracak bir liste hazırladık. Buyrun aralarından gönlünüze göre olanı seçin.

IT Crowd (IMDB: 8.6/10)

Son yıllarda İngiliz komedileri oldukça revaçta. IT Crowd da Londra’da büyük bir plazanın bilgi işlem çalışanlarının konu edildiği bir İngiliz komedisi. Dizide, Roy ve Maurice adında 2 IT çalışanın başına Jan adında bilgisayardan hiç mi hiç anlamayan biri departman müdürü oluyor. Üniversite gençliğinin favori dizilerinden biri olan IT Crowd dizisinin başrollerini Chris O'Dowd, Richard Ayoade, Katherine Parkinson paylaşıyor.

Blue Mountain State (IMDB: 8.5/10)

Amerika Birleşik Devletleri’nde spor bursuyla üniversiteye gitmek oldukça yaygındır. Blue Mountain State de üniverstedeki burslu Amerikan futbolu oyuncularının öğrencilik hayatını anlatan oldukça eğlenceli bir dizi. Dizide cinsellik ve argo mevcut. Bu yüzden belli bir yaş üzeri izleyicilere hitap etmekte. Dizinin başrollerini Darin Brooks, Alan Ritchson, Chris Romano, Ed Marinaro gibi isimle paylaşıyor.

Extras (IMDB: 8.5/10)

Tüm İngiltere’de ve Hollywood’da dahi gözüyle bakılan Ricky Gervais’ın, Stephan Merchant ile beraber yazıp yönettiği ve başrollerini paylaştığı dizi ikilinin isminin dünya çapında duyulmasına ön ayak olmuştur. Dizi Londra’da film ve dizi setlerindeki figüranların yaşamlarını ve setlerde çektikleri zorlukları konu alıyor. Andy Millman rolüyle karşımıza çıkan Ricky Gervais, figüranlıktan BBC’nin en çok izlenen dizilerinden birinin senaristi ve başrolü olmaya giden zorlu yolu gözler önüne seriyor. Dizi Andy Millman karakterinin kariyerine, son derece kötü ve işinde berbat bir menajer olan Daren Lamb tarafından sürekli taş konulmasını konu alıyor. Toplam 2 sezonu bulunan dizi oldukça kısa bir sürede bitse de, sizi daha fazla Ricky Gervais ve Stephan Merchant izlemeye teşvik edecek.

Lucky Louie (IMDB: 8.1/10)

New York’ta yaşamakta olan çekirdek bir aileyi konu alan dizinin yazarı ve yönetmeni Meksika asıllı ünlü komedyen Louis CK. Aynı zamanda dizinin başrolünü de üstelenmiş olan ünlü komedyen izleyenleri gülmekten kırıp geçiriyor.

5 yaşındaki kızı ve güzel eşiyle kötü sayılabilecek bir apartman dairesinde oturan Louie, bir egzoz firmasında oldukça düşük ücretlere çalışmaktadır. En yakın arkadaşı annesinin bodrumunda oturmaktadır ve karısı hemşiredir. Louie’nin ne kadar şanslı bir insan olduğunu gözler önüne sermeye çalışan Meksikalı stand-up sanatçısı, klasik Amerikan sit-comlarına göndermeler de yapmaktadır. Louis Ck dışında dizinin başrollerini Pamela Adlon, Mike Hagerty, Jim Norton, Rick Shapiro ünlü komedyen ve stand-up sanatçıları üstleniyor. Dizi toplam 2 sezondan oluşuyor.

Spaced (IMDB: 8.8/10)

Başrollerini Jessica Hynes ve Simon Pegg’in paylaştığı Spaced, 20’li yaşlardaki Tim ve Daisy’nin maddi olarak karşılayabilecekleri tek dairede yaşayabilmek için çift gibi davranmak zorunda kalmalarını konu alıyor.

İÇERİĞİ OKUDUNUZ, ŞİMDİ YORUMUNUZU YAVAŞÇA BURAYA BIRAKIN

BUNA BAKALAR BUNLARA DA BAKTILAR

Victoria Meleklerinin Yeni Yıl Partisinden 20 Özel Kare Miss Bumbum Yaşam Savaşı Vriyor Adriana Lima Acun Ilıcalı Hakkında İlk Kez Konuştu Bu Tarz Benim Diyen 13 Stil İkonu Büyükanne Günlük Hayatta Kullandığımız NASA İcatları Adriana Lima`ya Acun Sorulunca Ucuz ve Kaliteli Giyim Markaları Türkiye`nin İlk Trans Birey Defilesi Gerçekleşti Hafif Rüzgarda Bile Üşüyen Kadınlardan Değilseniz Anlayamayacağınız 26 Durum Doğal Sarışınlar Hakkında Bilmeniz 19 İlginç Bilgi Bilmediğiniz Detaylarla İnternetin Arka Bahçesi: 4Chan 1 Dakikadan Kısa Bir Sürede Makyajın 100 Senelik Evrimini İzleyin Zehirli Ayakkabıların Markası Belli Oldu Son Dönemin Popüler Kültürü: Evden Kaçış Oyunları

BÖYLE ŞEYLER DE YOK DEĞİL

Doğanın Cilvesi İle Ortaya Çıkan Ekstrem Sporlar UniTercih: Coğrafya Bölümü (2016)
Paylaş Tweetle Paylaş Pin'le Email AnasayfaÖğren Uçakta Nereye Oturmalı? Selfie Çekebileceğiniz Ayakkabı: Selfie Shoes
UniTercih: Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Bölümü (2016) Başbakanlıktan, YÖK'e Atama İznini Verdi
Fantastic Invention Sergisi Gamma Galeri'de Ziyaretçilerle Buluşacak! Burçların Hassas Noktalarını Kontrol Edin