22 Mayıs 2015 Cuma 01:29
0
3640
1

Bu Kariyer Hatalarına Düşmeyin!

Kariyerinize sağlam adımlarla devam edebilmek için tavsiyelerimize kulak verin. Başarılı bir kariyere sahip olmak istiyorsanız sayacağımız hatalardan kaçınmanızı öneririz. İşte en sık yapılan kariyer hataları...

  • İş başvurusu için hazırladığınız özgeçmiş ve ön yazıda kesinlikle yazım hatası olmamasına dikkat edin.
  • İş görüşmesine gideceğiniz şirketle ilgili adından başka bir şey bilmiyorsanız olmaz. Mutlaka ufak çaplı bir araştırma yapın.
  • Özgeçmişinizde paylaştığınız sosyal medya hesaplarında ölçülü davranmaya özen gösterin. Özgür olmak istiyorsanız bu hesapların adreslerini CV`nize yazmayın.
  • İş görüşmesinde kaderinizi karşınızdakinin ellerine bırakmak yapılan hatalardan biridir. Bu işten ne beklediğinizi ve kendinizi hangi pozisyonda gördüğünüzü açıkça belirtin.İşin gerektirdiklerini iyice okuyup size uygun olduğundan emin olmadan her önünüze gelen işe başvurmayın.
  • Hafta sonu çalışma, mesai gibi konular ortaya çıktığında kesin bir şekilde reddetmeyin ancak ofiste geçireceğiniz verimli saatlerin işlerinizi halletmede yeterli olacağını ancak çok önemli durumlarda fazla çalışmaktan da çekinmeyeceğinizi belirtin.Kariyer hedefinde en sık yapılan hatalardan biri de iş görüşmesi etiğine uymamaktır. Uygun ve sade kıyafetler seçip, zamanında ofiste olmaya ve nazik konuşmaya özen gösterin.
  • İş görüşmesine maaşınızı sormakla başladıysanız yavaşça çantanızı alıp koşarak uzaklaşabilirsiniz. Zira en kusurlu hareketlerden birini yaptınız demektir.Linkedin, iş dünyasındaki başarılarınızı ve düşüncelerinizi paylaştığınız bir sosyal ağdır. İş görüşmesinin hemen öncesindeki gün bir bildirim paylaşmak ise oldukça yanlıştır. Linkedin hesabını düzenli güncelleyin.Pazarlık yapmak iş yaşamının bir gereksinimidir. Pazarlık yapmadan iş görüşmesini sonlandırmayın.

İÇERİĞİ OKUDUNUZ, ŞİMDİ YORUMUNUZU YAVAŞÇA BURAYA BIRAKIN

BUNA BAKALAR BUNLARA DA BAKTILAR

Eğitim Sadece Bir `Tık` Ötenizde Hafızanızı Geliştirmek İçin Yapabileceğiniz 11 Şey Khan Academy Türkçe 1 Milyonuncu Derse Ulaştı İngiltere`deki En İyi Dil Okulları ve Konaklama İmkanları Mutfaktan Gelen Güzel Kokular: Aşçılık Okulları Üniversiteliler Yenilikçi Fikirleriyle Yarıştı İyi Bir Kariyer İçin Taktik Değiştirin Araştırma Bursu İçin Son Başvuru 31 Mayıs Duolingo ile İngilizce Öğrenmeye Ne Dersiniz? İyi Bir Kariyer Sahibi Olmak İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler Türkiye`de En Fazla İtibar Gören Meslekler Mobil Sektörün Geleceğini Belirleyecek En Önemli Araştırma Bağımsız Olmak ya da Olmamak Öğrencilerin Faydalanabileceği Yurt Dışı Seçenekleri

BÖYLE ŞEYLER DE YOK DEĞİL

Kıbrıs`ta Üniversite Okumak Katıksız Birer Sosyal Medya Bağımlısı Olduğunuzu Yüzünüze Vuran 18 İşaret
Dünya Yıldızı Türkiye Yolunda! Emrah`ın 2 Milyon 800 Bin TL`lik Acısı!
Kartal ile Avlanan 13 Yaşındaki Moğol Kızın Sıradışı Hayatı Levent Kırca Hayatını Kaybetti
​Kağıttan V6 Motor Üretildi! Rüzgar Türbinlerine Yerli Teknoloji