20 Aralık 2014 Cumartesi 12:22
0
1173
1

Çalışan İnsanın Her Cuma Kendisine Söylediği 10 Yalan

Cuma günleri her çalışan insan evladının şükürle minnetle andığı bir gün olarak haftanın en nadide zaman dilimi olarak bilinir. Hafta sonu çalışan gariban çalışan kesim için hazırladığımız içerikten sonra, bir de Cuma`nın kadrini kıymetini bilen çalışanlar için bir liste hazırlayalım dedik. İşte çalışan insanın her cuma kendisine söylediği 10 yalan!

Bütün bir cumayı kendi kendimize söylediğimiz yalanlarla geçirdiğimizin farkında mıyız? Farkında değilsek olmamız gerekli! Çünkü neredeyse koca bir gün boyunca daha gözlerimizi açtığımız andan itibaren kendimize yalan söyleyip duruyoruz. Kimi zaman ağzımızdan dışarı taşan bu yalanlarla başımıza dert de açıyoruz istemeden. Bütün mesele aslında tamamen cuma günüyle ilgili, çünkü Cuma `kocaman` bir hafta sonu tatilinin habercisi!

1. 07:30 Bu akşam erkenden yatasım var

Daha gözümüzü açtığımız anda geçiyor aklımızdan ilk yalanımız. Bütün haftanun yorgunluğu binmiş üstümüze, yatak bir bataklığa dönmüş içinden çıkamadığımız, çıkmak da istemediğimiz... Aklımızda hep aynı yalan, bir an önce tekrar uyumaya dair.

2. 08:30 Çok yoruldum istifa edeceğim!

Yola çıkıyoruz işe doğru trafik çilesi bir yandan, haftanın biriken dertleri bir yandan... İçimiz şişmiş ofis yollarında. Rutin bir yalan geçiyor içimizden istifa edesimiz geliyor her cuma yine, yeni ve yeniden...

3. 09:00 Bu hafta sonu yatıp dinlenmek en iyisi

Mesai başlar başlamaz bir karar belirir zihnimizde. Yığılmış işleri gördükçe bozulan moralleri ancak dinlenmeyle geçecek bir hafta sonunun paklayacağına inandırırız kendimizi. Ama bir yalandır bu aslında bu değil mi? Çoktan hafta sonu gezisi, eğlencesi programları yapılmıştır.

4. 11:00 Ne bitmez Cuma`ymış! Zaman geçmiyor ofiste!

Ne de güzel bir yalandır bu kendimiz dahil herkesi inandırdığımız. Sırf zaman hızlı geçsin diye bin kere gidilen tuvalet sefaları, ardı arkası kesilmeyen kahve molaları ve gerekli gereksiz sayısız telefon konuşmasıyla hızla tükenen mesai saatini gördükçe kendimizi yalancı çıkartır dururuz.

5. 13:00 Ben bunları Cumartesi Pazar hallederim

Bir de ertelemeler başlar öğle arasından sonra. Yapmayacağımızı bile bile işlerimizi erteleriz hafta sonuna.

6. 15:00 Bunu Pazartesi toplantıda konuşalım

Mesai sonu yaklaştıkça ertelemelerin menzili de artar, hafta sonundan Pazartesi`ye taşar işler. Özellikle uğraşmak istemediğimiz sorunlarla gelen mesai arkadaşlarımıza, bir pazartesi yalanıdır söyler dururuz cumadan cumaya...

7. 16:00 Tamam patron ben akşam evden hallederim

Yalanların haddi hududu patronların sınırlarına kadar uzanır dayanır. Üstelik patrona söylenen bu yalanlar başa da iş açar. Cuma akşamı evden çalışacağını söyleyen her çalışan da kendi yalanının kurbanı olur.

8. 17:00 Haftalık raporu sen halletsene benim elim sıkışık

Sonra en yakın iş arkadaşlarımız yalanlarımızın kurbanı olmaya başlar. Sırf Cuma gününü ense yaparak geçirmek için, herkese elimizdeki işleri paslamaya başlarız. Gün sonunda muhtemelen boş boş oturmamıza sebep olacak olan bu pas trafiğinde genelde en yakın arkadaşlarımız harcanır.

9. 17:30 Mesai mi bitti? Zaman nasıl geçti anlamadım!

Bir de pişkinliğin zirvesine tüy dikilir son dakikalara girilirken. Koca günü `goygoy` yaparak geçiren biz değilmişiz gibi bir de üstüne sanki çok çalışmışız gibi bir yalan savururuz. Bu yalana kendimiz bile genelde inanmasak da, maksat ele güne çalışmış gözükmektir.

10. 18:00 Ben eve gidiyorum arkadaşlar

Son olarak ofisin kapısından çıkarken ettiğimiz vedaya karşılık "Haydi bu akşam şuraya gidelim" gibi teklifleri geri çevirmek adına olmadık yalanlar söyleriz. Genelde bu yalanlarımız gece bir partide, bir mekanda ya da alemde attığımız sosyal medya iletileriyle ortaya çıkar bizi de rezil eder ama, her hafta tutkuyla bu yalanı söylemeye inatla devam ederiz.

Peki siz bu cuma hangi yalanı kendinize söylediniz?

Radikal

İÇERİĞİ OKUDUNUZ, ŞİMDİ YORUMUNUZU YAVAŞÇA BURAYA BIRAKIN

BUNA BAKALAR BUNLARA DA BAKTILAR

Son 1000 Yılın En Büyük 10 Toplumsal Değişimi Renkler Satınalma İçgüdülerimizi Nasıl Tetikliyor? İşte 8 Güçlü Renk ve Alışverişimize Etkileri Tam Zamanlı İşe Başlayanların Hayatındaki 9 Beklenti ve Gerçek Sadece İşçi Çocuğu Olanların Anlayabileceği 19 Şey Üniversitelere 3 Sömestr Uygulaması Geliyor "Restoran Açmak İstiyorum!" Diyenlerin Yapması Gereken 11 Şey Sabahattin Ali`yi 108. Doğum Gününde Aşk, Hürriyet ve Yaşama Dair Satırlarıyla Anıyoruz Duygusal Anlamda Güçlü İnsanların Asla Yapmayacağı 15 Şey Pazartesi Sendromunun Ardındaki 6 Bilimsel Sebep Gizli Depresyona Sahip İnsanların 11 Alışkanlığı Sağ Beyin misin, Sol Beyin mi? Psikologlar Açıkladı: Mutlu Bir İnsan Olmak İçin Ne Yapmalı? 2015 Yılının Trend Meslekleri 2014 Verilerine Göre 14 Maddede Türkiye`de Genç Olmak

BÖYLE ŞEYLER DE YOK DEĞİL

Vodafone Freezone`lulara Film Gibi Kampanya İşte Dünyanın En Merak Edilen 10 Sorusu ve Açıklaması
2015’in Korsan Yollarla En Çok İndirilen Dizisi Game of Thrones Oldu Eyvah Yaz Geldi, Fit Olmalıyım!
Bedelli Askerliği Kaçıran 1988 Doğumluların Mutlu Olması İçin 13 Sebep Atatürk`ün Basında Yayımlanan İlk Fotoğrafı
5 Maddede Uykuları İşkenceye Dönüştürebilen Karabasan Olayı Tarihimizin Sırlarla Dolu Ressamı: Mehmet Siyah Kalem