02 Aralık 2014 Salı 05:40
0
5724
1

Çay Poşetlerinin Günlük Hayatınıza Değer Katacak 7 Faydası

Kullandığınız çay poşetlerini atmadan önce bir kez daha düşünmenizi tavsiye ederiz. İşte Doktor Mehmet Öz’ün çay poşeti ile ilgili inanılmaz tavsiyeleri…

​Böcek sokması ve ısırmalarına karşı bire bir

Eğer sizi bir böcek ısırırsa, kullanılmış bir çay poşetini 5 dakika buzlukta bekletin. Arından çıkarıp ısırılan bölgenin üzerine yerleştirerek 2-3 dakika boyunca hafifçe bastırın. Çayda bulunan mazı tozunun iltahapları ve kızarıklıları gidermeye yönelik inanılmaz bir etkisi vardır.

Cilt bakımı

Birkaç yeşil veya siyah çay poşetini içinde kaynar su bulunduran kaseye atın. Başınıza havlu alarak yüzünüzü kaseye doğru çevirin. Yeşil ve kara çay yüksek miktarda antioksidan barındırır. Bu sayede de cildinize iyi gelecektir; cildiniz parlayacak, kirli gözenekleriniz azalacaktır.

Halı temizleyicisi

Kullanılmış lavanta çayı poşetlerini tamamen kurutun. Kuruttuktan sonra poşetleri yırtıp çay yapraklarını halınız üzerine etraflıca serpiştirin. 10 dakika bekledikten sonra elektrikli süpürgenizle ile halınızı temizleyin. Böylece halılarınız mis gibi kokacaktır. Bonus: Lavanta kokusunun stres azaltıcı özelliği olduğunu biliyor musun?

Et terbiyecisi

Yaklaşık 8 kullanılmış siyah çay poşetini kurutun ve ardından çayı poşetin içinden çıkararak 4 su bardağı sıcak su koyduğunuz bir kase 10 dakika kadar bekletin. Çayı süzgeçten geçirin. Süzülmüş çay suyunu etin üstüne dökün. Eti marine ederek ertesi gün pişirin.

Göz bölgesi şişiklerine karşı

Kullanılmış iki çay poşetini buzlu suda beklettikten sonra gözlerinize kompres yapın. Soğuk çay poşetleri göz kapakları ve göz altındaki şişiklikleri giderecektir.

Yemek yaptıktan sonra el kokunuzu giderir

Leziz yemeklerin içinde taze soğan ve sarmısak olması mecburi. Fakat taze soğan ve sarmısak doğrarken kokuları ellerinize siner ve bir müddet elleriniz kokar. Bu kokuyu gidermenin etkili yollarından biri, parmaklarınızı kullanılmış nemli çay poşetleriyle tek tek temizlemek. Arından ellerinizi sıcak su ve sabunla ile yıkayın. Kokudan eser kalmayacak.

Spor ayakkabılarını tazele

Sıkı bir spor ardından kokmaya başlayan ayakkabılarınızı çay poşeti tedavisi uygulayın. Kullanılmış çay poşetlerini kuruttuktan sonra ayakkabılarınızın içine yerleştirin ve sabaha kadar öylece bekletin. Böylece ayakkabılarınızın tabanında oluşan kokuları tazeleyin. Şaşıracaksınız...

Kaynak: Dr. Mehmet Öz`ün Resmi Sitesi

İÇERİĞİ OKUDUNUZ, ŞİMDİ YORUMUNUZU YAVAŞÇA BURAYA BIRAKIN

BUNA BAKALAR BUNLARA DA BAKTILAR

Yalnız Kalmak ve Kafa Dinlemek İçin Zaman Ayırmanızı Sağlayacak 10 Mantıklı Sebep Cevapları Öğrenildiğinde Ufku İkiye Katlayacak 19 İlginç Soru Duygusal Anlamda Güçlü İnsanların Asla Yapmayacağı 15 Şey Hayatını Sokak Köpeklerine Adayan Kadının Cenazesinde Gerçekleşen İlginç Olay Kadın - Erkek Eşitliği Hakkında 9 Özlü Söz Stresten Kurtulma Yolları Zayıflatan Çaylar 70`li Yıllarda Uçakların ve Uçmak Deneyiminin Çok Çok Farklı Olduğunu Gösteren 22 Şaşırtıcı Fotoğraf Tarihin En Gizemli 10 Olayı Madde Madde 19. Milli Eğitim Şurası Bir Daha Yapmam Deyip İlk Fırsatta Yapacağınız 13 Şey 40 Yaşına Gelmeden Önce Herkesin Mutlaka Yapması Gereken 40 Şey İnsan Bedeninin Ulaşabileceği Sınırları Gösteren 10 Bilgi Hayata Pozitif Bakanların Tek Ortak Noktası: Her Yere Geç Kalmak

BÖYLE ŞEYLER DE YOK DEĞİL

Müzik Görünür mü? İşte O Deney Muhtemelen Duymadığınız 11 Örnekle Kayda Geçmiş İlginç Ölüm Hikayeleri
Mühendis Olmanın 10 Zorluğu İnsanların İntihar Etmek İçin Gittikleri Yerlerde, Onların Perspektifinden Fotoğraflar Çeken Fotoğrafçı
Hemingway`den Beyninize Kazınası 15 Alıntı Dünyanın İlk Yedizlerinin Büyüme Hikayesi
​Yerli Otomobil Nihayet Üretiliyor! Annesi İçin Ligi Dize Getiren Kahraman Futbolcu!