02 Aralık 2014 Salı 05:14
0
1826
1

Chrome`u Şimdi Silin!

Google Chrome`u kullanan bazı kullanıcılar, onun "hız" vadeden faydalanamadıklarını, hatta tam aksini yaşadıklarını söylüyor.

Chrome kullanan bazı kullanıcılar, tarayıcının hızlanmak yerine yavaşladığından şikayetçi... Siz de Chrome`da son günlerde yavaşlık hissediyorsanız yalnız değilsiniz!

Chrome forumlarında yer alan, "Chrome tamamen kullanılmaz oldu" başlıklı bir konu, sorun Eylül ayında ilk kez gündeme getirildiğinden bu yana 375 gönderiyi geçti. Sorun yaşayan kullanıcıların çoğunun Windows kullandığı gözleniyor.

Google `ın web tarayıcısı gibi çok yaygın kullanılan bir yazılımda, küçük bir kitleyi etkileyen bir sorunda bile çıkan ses, pek küçük olmayabiliyor. Ancak Chrome`un normal çalıştığı zamanlarda bile bolca bellek kullandığı bir gerçek. Bazı kullanıcılar ise tarayıcının yavaşladığını, kilitlendiğini veya bazı zamanlarda tepki vermediğini söylüyorlar.

Hürriyet `te yer alan habere göre sorunun kaynağı duruma göre değişiyor. Eklentilerden Chrome`un GPU hızlandırmasını kullanma yöntemine ve NaCl (Native Client) bileşeninin yol açtığı sorunlara, kullanıcılara göre sorunun çeşitli kaynakları var. Elbette zararlıların da kötü performanstan şikayet eden kullanıcıların sorununun kaynağı olma ihtimali var.

Bunun yanında Google`ın kendi içerisinde Windows`u çok fazla kullanmadığı da biliniyor. 2010`da Google`ın güvenlik nedeniyle şirket içinde Windows kullanımını yasakladığı söylenmişti.

CHROME`U KALDIRIP BİR KEZ DAHA KURUN

Chrome`u yavaşlayanların izlediği bir diğer yol da tarayıcı bilgisayarlarından kaldırıp tekrar kurmak... Bu şekilde tarayıcının ilk günkü gibi daha stabil çalıştığını söyleyen kullanıcıların sayısı azımsanacak gibi değil.

İÇERİĞİ OKUDUNUZ, ŞİMDİ YORUMUNUZU YAVAŞÇA BURAYA BIRAKIN

BUNA BAKALAR BUNLARA DA BAKTILAR

İnternet Kafelerde Karşılaştığımız Alışagelmiş Durumlara 15 Örnek WhatsApp Masaüstü Uygulaması Üstünde Çalışıyor Twitter`a Fotoğraf Efektleri Geldi Google Olmadan Önce Nasıl Arama Yapıyorduk Eğitim Sadece Bir `Tık` Ötenizde Facebook`un Rüzgar Enerjili Merkezi Açıldı! İnsanı Zeki Kılan Ne? Eğer Google Chrome Kullanıyorsanız... Ankara Üniversitesi`nin Twitter Hesabı Hacklendi Google`a Sansür Kararı İddiası Facebook Yine Değiştirdi! ​Mezun Olur Olmaz Google ve Facebook’tan Teklif Aldı WhatsApp Artık Web`te! Facebook Kayıp Çocukları Bulacak! Nasıl mı?

BÖYLE ŞEYLER DE YOK DEĞİL

Kalem ve Kağıdın Mükemmel Birleşimi: CJ Hendry Cesaretli Kızın Kendi Dişini Ok Atarak Çekmesi
5 Farklı Milletten Çocuklara Yüzmeyi Öğretme Yepyeni bir Merlin Filmi Geliyor!
Snapchat Hakkında Muhtemelen Bilmediğiniz İşinize Yarayacak Hileler Google, .app Uzantısını 25 Milyon Dolara Satın Aldı
Su Altındaki Miniklerin Sevimli Halleri ​Güneş Enerjisi İle Çalışan Okul!