29 Ekim 2016 Cumartesi 04:37
0
3108
1

Çocuklara Eskiden Dünyanın Nasıl Bir Yer Olduğu Soruldu ve İşte Verdikleri Cevaplar


1- Eskiden insanlar ikiye ayrılırdı; güzeller ve çirkinler. Güzeller, çok zengindi. Şampuan ve jöle alabilirlerdi. Çirkinler ise sabun ve limon kullanırdı (Nicholas, 8 yaşında).2- Eskiden insanlar şımarık değildi. Oyuncakları, yumuşacık koltukları ve Oreo bisküvileri yoktu. Doğaya zarar vermeyen şeyler kullanıyorlardı (Leo, 7 yaşında).3- Eskiden insanlar daha mutluydu. En azından öyle görünüyorlarmış. Bugün, çocuklar gülmeye ve mutlu görünmeye zorlanıyorlar (Johanna, 5 yaşında).4- Eskiden insanlar, devlet ve rahipler bunun dünyanın en güzel şeyi olduğunu söyledikleri için evlenirlerdi. Şimdi ise isteyen istediği herkesle aynı evde yaşıyor. Devlet ve rahipler hiçbir şey söylemiyor (Dennis, 8 yaşında).5- Eskiden, erkekler baba olamıyordu. Bunu uygun görmüyorlardı. Şimdi, anne ve babalar beraber çocuk sahibi oluyorlar (John, 6 yaşında).


6- Eskiden evlendiğinizde, holden yürürken cenaze müziği çalarlardı. Artık çalmıyorlar (Gustav, 5 yaşında).7- Artık kilisede evlenilmiyor. Belediyedeki evleniliyor. Evlenmeden birisiyle aynı evde yaşamak da mümkün. En önemlisi de kendi kararlarınızı kendiniz alabiliyorsunuz (John, 6 yaşında).8- Evlendiğinizde, gülmenize izin verilmiyordu. ‘Hayır’ diyemiyordunuz (Elin, 4 yaşında).9- Evlendiğinizde, karşınızdaki kişiye bağlılık yemini ediyordunuz. Eğer birbirinize sadık olmazsanız ayrılmanız gerekiyordu. Bıçak ve çatalları bile paylaştırmanız gerekiyordu. Aileler, çocukları kimin alacağına kafalarına göre haber verebiliyorlardı. Eğer karar veremiyorlarsa avukata danışıyorlardı. Çocuğu baba alırsa, yemek masası için her ay para ödemek zorundaydı (Daniel, 8 yaşında).10- Eğer çok yaşlanırsanız ve ölmek istemiyorsanız, vitamin ve ilaçlarla hayatta kalabiliyorsunuz (Rick, 5 yaşında).


11- Sabah kalktığınızda saçınızın birden beyazladığını görürsünüz. Erkekler aynaya bakar ve saçlarının beyazladığını görür. Ama bağırmak fayda etmez. Eğer yaşlılar olmasaydı, baston üreticileri ve takma diş yapan firmalar batardı (Jessica, 7 yaşında).12- Huzurevleri, yaşlılar için köpek kulübesi gibi. Aileler tatile gittiğinde ve yalnız olmak istediklerinde, yaşlıları buraya bırakıyorlar. Tek farkı yaşlıların boynuna tasma geçirilmiyor (Anna, 7 yaşında).13- Eğer suratınız kırışırsa, gidip estetikle düzelttiriyorsunuz. Suratınızdaki kırışıklıkları soyuyorlar ve tekrar güzel oluyorsunuz (Andrea, 9 yaşında)14- Eskiden, diş hekimleri tehlikeliydi. Dişleri, penseyle çekiyorlardı. Hatta, yirmilik dişleri bile böyle çekiyorlardı. O kadar eğitimli değildiler (Jonna, 6 yaşında).

İÇERİĞİ OKUDUNUZ, ŞİMDİ YORUMUNUZU YAVAŞÇA BURAYA BIRAKIN

BUNA BAKALAR BUNLARA DA BAKTILAR

5. Geleneksel Trakya Turizm Paneli Yapıldı İnsanların %80'inin Yanlış Cevapladığı Einstein Bulmacası Bir Kadını Seksi Olmaktan Ziyade Güzel Yapan 10 Temel Unsur Çocuk Psikolojisine Dair Yaşanmış 10 Hikaye Çoğumuzu Şaşırtan 10 Yanıltıcı Soru Cevapları Öğrenildiğinde Ufku İkiye Katlayacak 19 İlginç Soru Kazanma Duygumuzu Körükledikçe Körükleyen 10 Şey Kadına Şiddeti Doğuran Asıl Bataklık: Ataerkil Kültür Bir Kadına Asla Söylememeniz Gereken 21 İntihar Gibi Cümle Doğru İnsanı Bulduğunuzda Başınıza Gelecek 17 Şey Milgram Deneyi ile 7 Maddede İçinizdeki İşkenceci ile Tanışın! "Restoran Açmak İstiyorum!" Diyenlerin Yapması Gereken 11 Şey Zekiliğinizi Kanıtlayacak Sorular TEOG`da `Selfie` Sorusu Dikkat Çekti

BÖYLE ŞEYLER DE YOK DEĞİL

14. Filmekimi'nde Yer Alacak 48 Film ​Üniversitenin Açılmasını Beklerken Bunları Yapalım
Dünyaya Bakışınızı Değiştirecek 8 Etkileyici Yakın Çekim Fotoğraf Vikipedi'ye Kadın Güncellemesi!
İşte Su Geçirmez Ayakkabı Yapımı! iOS 8.4 Beta 2 Yayınlandı
George Orwell'in Hayvan Çiftliği Kitabından 16 Çarpıcı Alıntı Charles Bukowski’nin Yayımlanmamış Şiir ve Mektupları Kitap Oluyor