16 Kasım 2014 04:48
0
2443
1

Dünyanın En Uzun İnsanı Mardinli Sultan Dünyanın En Kısasıyla Elele

Guinness Dünya Rekorları kitabının 60′ıncı yaş günü için bir araya gelen dünyanın en uzun adamı Sultan Kösen ve dünyanın en kısa adamı Nepal’li Chandra Bahadur Dangi, objektiflere ilginç görüntüler verdi.

En uzunla en kısa buluşursa...

Guinness Rekorlar Kitabı`na göre 2.51m`lik boyuyla yeryüzünün yaşayan en uzun insanı olan Mardin`li Sultan Kösen, 54.5 santimlik boyuyla dünyanın en kısa insanı ünvanını taşıyan Nepal`li Chandra Bahadur Dangi ile dün Londra`da bir araya geldi.

"İyi bir insana benziyorsun."

İngiliz Telegraph gazetesinin haberine göre, Sultan Kösen, 75 yaşındaki Dangi`yle tanıştığı an gözlerinin içine bakarak: "İyi birine benziyorsun" demiş.

"Benzer güçlüklerle mücadele ettik."

31 yaşındaki Kösen, "O çok kısa, bense çok uzun olsam da, ikimiz de hayatımız boyunca benzer güçlüklerle mücadele ettik. Chandra`nın gözlerine bakınca iyi bir insan olduğunu görebiliyorum" diye devam etmiş.

Ülkesinin adını duyurmak için dünyayı gezmek istiyor

Kuzenleriyle Nepal`in ufak bir köyünde yaşayan 54.5 santimlik Chandra Bahadur Dangi, tüm dünyayı dolaşarak, şöhretini köyünün ve ülkesinin adını duyurmak için kullanmak istiyor.

En büyük eller ve ayaklar da onda

Geçtiğimiz sene dünyaevine giren Mardin`li Sultan Kösen aynı zamanda 27.5 cm ile yeryüzünün en büyük ellerine ve 36.5 cm ile en büyük ayaklarına da (60 numara) sahip.

Her ikisinin de ailesi normal ölçülerde

Ne Sultan`ın ne de Chandra`nın aile fertleri arasında benzer özellikler taşıyan biri bulunuyor. Kösen`in boyundaki aşırı uzama hipofiz bezindeki aşırı büyüme hormonu salgılayan bir tümöre bağlı, ve yürümek için koltuk değneği kullanıyor.

Neden olduğu bilinmiyor

Chandra Bahadur Dangi`nin neden uzayamadığı ise tıp dünyasının sırlarından biri olmaya devam ediyor. 54.5 santimlik Dangi, 1997 yılında 57 santimlik Hintli Gul Mohammed`in rekorunu elinden almıştı.

Guinness Rekorlar Kitabı bir araya getirdi

İkili, Guinness Dünya Rekorları kitabının 60′ıncı yaş günü için düzenlenen etkinlik için İngiliz Parlamento binası önünde basına ve izleyenlere bol bol poz verdi.

İyi anlaştılar

Bu çok özel iki insanın, aralarındaki inanılmaz boy farkına rağmen birbirleriyle oldukça iyi anlaştıkları verdikleri pozlardan açıkça görülüyor.

Ortak noktaları: insan olmak

İnsanlar arasındaki iletişimin fiziksel özelliklerle aslında hiç de ilgisi olmadığının adeta bir dersi gibi...

İÇERİĞİ OKUDUNUZ, ŞİMDİ YORUMUNUZU YAVAŞÇA BURAYA BIRAKIN

BUNA BAKALAR BUNLARA DA BAKTILAR

​Doğa Yürüyüşünde Yanınızda Mutlaka Olması Gereken 10 Şey Dünyanın En Yaşanılabilir 10 Ülkesi Yalnız Kalmak ve Kafa Dinlemek İçin Zaman Ayırmanızı Sağlayacak 10 Mantıklı Sebep Tinder`da Kız Kaçırtan 13 Erkek Tipi Duygusal Anlamda Güçlü İnsanların Asla Yapmayacağı 15 Şey Yalnızca Kilo Almayan Zayıf Kişilerin Anlayabileceği 15 Durum 7 Maddede Dünya Haritasının Ardında Yatan Saklı Gerçek Sıradan Bir Arkadaşınızın Can Dostunuz Olamamasının 17 Sebebi Sadece 29 Şubat`ta Doğanların Anlayabileceği 10 Durum Tarihin En Gizemli 10 Olayı Günlük Hayatta Elimizi Kolumuzu Bağlayan 17 Tuhaf Durum Kadınların Ayakkabı Alırken Uzun Süre Düşünmesinin 18 Sebebi Bir Daha Yapmam Deyip İlk Fırsatta Yapacağınız 13 Şey Kafa Yakan 14 Paradoks

BÖYLE ŞEYLER DE YOK DEĞİL

GoPro ile Hipnotize Edici Kayak Deneyimi KYK Yurt Yedek Listesi Sorgulama Ekranı
Üniversite Kayıtları Başladı Dövme Yapan Sanatçıdan 10 Rengarenk Dövme
Ressam Annesinin Çizimlerini Tamamlayan 4 Yaşındaki Çocuğun 10 Çalışması Bilgisayarınız Çok Isınıyor mu? 3 Adımda Isısını Düşürün
Diriliş Ertuğrul Bu Akşam Başlıyor! Uzun Bir İlişki İçin Yapmanız Gerekenleri Anlatan 15 İllüstrasyon