04 Mayıs 2015 Pazartesi 09:42
0
1675
1

Duolingo ile İngilizce Öğrenmeye Ne Dersiniz?

Yazımızın başlığını şimdilik İngilizce ile sınırlı tuttuk çünkü Duolingo şimdilik Türkiye’de sadece İngilizce olarak hizmet sunuyor. Başlıktan da anlaşılacağı gibi Duolingo yabancı dil öğrenebileceğiz bir internet sitesi. Google Play ve App Store platformlarında da uygulaması olan Duolingo, çok keyifli bir şekilde yabancı dil öğrenmeye ve geliştirmeye yarıyor.

20 milyon kullanıcıyla dil öğrenme konusunda internetteki en popüler platform olan Duolingo’nun belki de en cazip özelliği tamamen ücretsiz olması. Duolingo’ya en alt seviyeden başlıyorsunuz ama eğer bulunduğunuz seviyeyi biliyorsanız “sınavla geç” butonu sayesinde çok daha hızlı bir şekilde geçiyorsunuz. Seviyeler geçildikçe uygulama zorlaşsa da sık sık tekrar yaparak öğrendiklerinizi unutmamanız da sağlanmış oluyor.

Duolingo’da duyduğunuz kelimeyi ya da cümleyi Türkçe veya İngilizce yazmak, yine duyduğunuz kelimeyi sesli olarak kulaklığınızın mikrofonuna söylemek ve sorulan sorulara doğru şıkkı işaretlemek gibi öğrenme metodları var. Bu gibi çeşitli metotlar sıkılmamanızı ve öğrenme isteğinizi arttırıyor.

2013 yılında Android‘de en iyi uygulama seçilen Duolingo, 1 ay önce Apple tarafından da en iyi iOS uygulaması seçilerek başarısını tekrarlamış oldu. Duolingo’nun ayrıca yine 2013 yılı içersinde Android platformunda “iyilerin en iyisi” ödülüne layık görüldüğünün de altını çizelim. Kurucular arasında bulunan ve şirketin CEO’su olan Luis von Ahn, Türkiye hakkında “Gelişen teknoloji seviyesi ve kullanıcı potansiyeliyle üzerinde yoğunlaşabilecekleri mükemmel bir bölge” ifadelerini kullandı.

Duolingo’yu App Store ya da Google Play’den indirebilirsiniz.

Kaynak: http://sosyalmedyakulubu.com.tr/kariyer-gelistirme/duoling-ile-ingilizce-ogrenmek.htm

İÇERİĞİ OKUDUNUZ, ŞİMDİ YORUMUNUZU YAVAŞÇA BURAYA BIRAKIN

BUNA BAKALAR BUNLARA DA BAKTILAR

Mutfaktan Gelen Güzel Kokular: Aşçılık Okulları Gaziantep Zirve Üniversitesi Merak Edilenler Öğrencilerin Faydalanabileceği Yurt Dışı Seçenekleri Eğitim Sadece Bir `Tık` Ötenizde Facebook Stickered Uygulaması iOS`teki Yerini Aldı PureVPN Android Uygulamasını Güncelledi Karşılıksız Burs Veren Kurumların Listesi - 2015 Khan Academy Türkçe 1 Milyonuncu Derse Ulaştı Windows Phone`un Popüler Müzik Uygulaması Çok Yakında Android ve İOS`ta İngiltere`deki En İyi Dil Okulları ve Konaklama İmkanları iPhone’da Yeni Virüs Krizi Ortaya Çıktı! Facebook, İnternetten Sesli Görüşme Uygulaması `Hello`yu Tanıttı Hangi Dilleri Öğrenmeliyiz? WhatsApp`ın iPhone Versiyonuna da Sesli Arama Özelliği Geldi

BÖYLE ŞEYLER DE YOK DEĞİL

50 Kişiyi Yaralayan Baykuşa Ömür Boyu Hapis 128 Bin Yeni Mezun Genç İş Arıyor
Üsküdar Üniversitesi`nden Uluslararası Postkolonyalizm Konferansı Özgecan Yasası‬: Mert Fırat Çok Pişman!
Astronotlar Uzayda Saçlarını Nasıl Yıkarlar? 8 Tane iPhone'u Fren Balatası Olarak Kullandılar
Tabiatın En Aykırı Maddesini Maddiyat İlan Edenler! Bizi Tanıyarak Ayak Uydursa Hayatımızı Tümden Değiştirecek 7 Şey