Elvis Presley’in Büyüleyici Hayatı

8 Ocak 1935 günü, Amerika Missisipi’nin orta halli bir evinde ikiz erkek bebekler doğduelvis-bebek

Kardeşlerden biri ne yazık ki yaşamadı. Ama hayatta kalan ve ailenin tek çocuğu olan Elvis Arron, ilerde ortalığın tozunu fena şekilde attıracaktı. Onun müziğe olan ilgisi daha çocuk yaşta belli etti kendini. Yaşadıkları mahallede blues yapan bir adamı ve radyodaki country müzikleri dinleyerek büyüdü.


Dışlanmalara maruz kalmış, sessiz, içine kapanık anne kuzusu bir çocuklukelvis-aaron-presley

Yalnızlık dahilerin genelde ortak özelliğidir ve bazen Elvis gibi bir hayran kitlesi ve sahne performansına sahip bir deha için bile bu geçerli olabiliyor. Elvis arkadaşları tarafından dışlanan ve dalga geçilen bir çocukluk yaşadı.


1946 yılında, 11 yaşındayken ailesi fotoğraftaki dükkandan Elvis’e ilk gitarını aldıilk-gitar

İlk gitarına sahip olmadan bir yıl önce, 10 yaşındayken Mississippi-Alabama Fuar ve süt ürünleri şovunda Elvis bir şarkı yarışmasına katıldı ve bu onun ilk sahne performansıydı.


Liseye geldiğinde de okuldaki diğer öğrenciler tarafından sevilmemeye devam ediyorduelvis

Özellikle üst sınıflardaki öğrenciler Elvis’i itici buluyor ve müziğinin kötü olduğunu, kimseyi etkileyemeceğini düşünüyorlardı. Bir kesim de onun işe yaramayan “züppe müziği” yaptığını söylüyordu.

İÇERİĞİ OKUDUNUZ, ŞİMDİ YORUMUNUZU YAVAŞÇA BURAYA BIRAKIN

BUNA BAKALAR BUNLARA DA BAKTILAR

İş Sanat Bir Yıldız Daha Getiriyor Ayo İlk Kez Türkiye` de Hadise`nin Gizli Aşkı Osmanlı`yı Böyle Görmediniz 5 Saniyelik Çekim ile 3.5 Dakikalık Klip Videosu Hazırlamak Müzik Endüstrisini Alt Üst Eden Buluş: Yaybahar 22. İstanbul Caz Festivali`nde Sahne Almak İster misiniz? Radiohead Yeni Albüm İçin Stüdyoya Giriyor İstanbul Film Festivali`nde Artık Belgeseller de Yarışacak Kültür Aşıklarının Uğrak Yeri: Kråkeslottet Senja Justin Bieber`dan Nefret Etmek İçin 10 Neden Grinin 50 Tonu`na Damga Vuran Türkçe Şarkı! Demet Akalın`dan Süper Dadı`ya Küfürlü Eleştiri Deniz Seki Kanser mi? Görsel Estetiğiyle 2014`ün En İyi 30 Albüm Kapağı

BÖYLE ŞEYLER DE YOK DEĞİL

Frankfurt Kitap Fuarı'nda Türkiye Standı! Nokta Vuruşlu Yazıcı Eye Of The Tiger Çalabilir Mi?
Oturduğu 40 Daireli Apartmanda Kimseyle Tanışamamış Adamdan Harika Bir Proje Medipol Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sabahattin Aydın Röportajı
Bekleyiş Bitti Samsung Son Bombasını Tanıttı İzlemesi Yapmasından Daha Zor Adrenalin Dolu Parkour Performansı
YÖK 61 Fakülteye Dekan Atadı! Uzayda Kahve Keyfi