18 Kasım 2014 Salı 10:21
0
1489
1

Ercan ve Nazan Kesal, Karabük Üniversitesi’nde Söyleşiye Katıldı

Karabük Üniversitesi’nde Mahmut Fazıl Coşkun’un yönetmenliğini yaptığı ‘Yozgat Blues’ adlı film gösterimi ve ardından filmin oyuncularından Ercan Kesal ve Tiyatro, Sinema ve Dizi Oyuncusu, Yönetmen Nazan Kesal ile söyleşi yapıldı.

Prof. Dr. Bektaş Açıkgöz Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen film gösterimi ve söyleşiye akademik ve idari personel ile sanatseverler ve öğrenciler katıldı.

2013 Türkiye – Almanya ortak yapımı komedi ve dram filmi olan Yozgat Blues’un yönetmenliğini yapan Mahmut Fazıl Coşkun filmin senaryosunu Tarık Tufan ile birlikte yazmıştır.

Film gösteriminin ardından Sinema Oyuncusu Ercan Kesal; “Bir tıp doktoru neden sinema ile uğraşır. Mutlaka ki bu sanatsal üretimin temelinde varoluşsal bir temelin dışa vurumudur diyebilirim. İnsanlar neden bir şeyleri taklit etmeye çalışıyorsa, sinema ile de bu yüzden etkileşime girmektedir. Sinema zamanı durduran, büyüleyen, etkileyici bir daldır. Bu yüzden benim için çok kıymetlidir. Duygularımızın, estetiğimizin değişimi için sinema çok kıymetlidir. Filmler siz farkında olmadan sizi etkiler filmden çıktığınızda aynı siz olmazsınız. Ben Karabük’e ve Karabük Üniversitesi’ne gelmemize katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum. ”dedi.

Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu, yönetmen Nazan Kesal; “ Oynadığım karakterlerin hayatta bir karşılığı olduğunu biliyorum. Filmlerde karakterler sadece konuşan klişe varlıklar değil canlı, organik olarak ortaya çıkmaktadır. Oyuncuların oynadığı karakteri o karakteri yaşayarak oynamasında. Seyirciye yansıtmasında oyuncunun katkısı çok önemlidir. ”dedi.

Ünlü Oyuncular, söyleşinin sonunda katılımcıların sorularını cevaplandırdı.

Programın sonunda, Safranbolu Meslek Yüksekokulu Radyo Tv Programcılığı Bölümü Öğr. Gör. Serdar Sabuncu ve İş Kadını Ergül Sönmez oyunculara çiçeklerini takdim etti.

İÇERİĞİ OKUDUNUZ, ŞİMDİ YORUMUNUZU YAVAŞÇA BURAYA BIRAKIN

BUNA BAKALAR BUNLARA DA BAKTILAR

Aziz Nesin`in `Zübük`ü Müzikal Olarak Sahneye Taşınıyor Dudak Uçuklatan, Mideye Kramplar Sokan Dünyanın En Pahalı 8 Kahvaltısı Grinin Elli Tonu 50`inci Oldu! 1984 Yeniden Beyazperdeye Uyarlanıyor YÖK Öğrencilerle Kültür Sanat Etkinliklerinde Bir Araya Gelecek Ünimetre Ailesi Büyüyor ve Yepyeni Özellikler Geliyor Zeki Alasya`nın Ölümü Metin Akpınar`ı Yıktı Malatya Film Festivali'nde Yarışacak Filmler Açıklandı! Malatya Uluslararası Film Festivali 6 Kasım'da Başlayacak! Game Of Thrones`un 5. Sezon İlk 4 Bölümü İnternete Düştü Zeki Alasya`yı Kaybettik İstanbul Film Festivali`nde Artık Belgeseller de Yarışacak 2. Uluslararası Öğrenci Festivali’nin Hazırlıklarına Başlandı Osmanlı`yı Böyle Görmediniz

BÖYLE ŞEYLER DE YOK DEĞİL

Taş-Kağıt-Makas Oyununun Mantığı Nereden Geliyor? Apple Kullanıcılarıyla İlgili 6 Önemli Nokta
Galatasaray - Trabzonspor Maçı Sonrası Yapılar Caps’ler Bacak Bacak Üstüne Atarken İki Kere Düşünün!
8 Milyon Dolar Harcadıkları Gemileriyle Binlerce Hayat Kurtaran Aile 17. Siemens Opera Yarışması’nın Kazananları Belli Oldu
21 Aralık`ın Yılın En Bomba Gecesi Olmasının 10 Sebebi Telefonunuz Suya Düşürse Hemen Bunu Yapın!