07 Aralık 2014 07:59
0
4511
1

Erkekler Yüzünden Kadınların Yapmak Zorunda Kaldığı 8 Davranış

Asla normallleştirilmemesi gereken erkek davranışları yüzünden kadınların hayatlarını tam yaşayamadığını, yaşasa da belli zorluklarla karşılaştığını düşünüyorum. Bunun sadece cehaletle alakalı olduğunu da düşünmüyorum; 3-4 tane üniversite mezunu biraraya gelince de aynı hödükleşmeye bağladıklarından dolayı, çevreye verdikleri rahatsızlığı umursamadıklarına çok sefer tanık oldum. Bazen mizahla "aa ben de öyle yapıyorum azıcık kendime çekidüzen vereyim" hissi yaratmaya çalıştığımız yazılar cinsiyetçi diye yaftalanabilir ama bir farkındalık yaratmalıyız. Hödük kelimesini bilerek seçtim çünkü başkalarına rahatsızlık vermek kendi özünden korkmanın bir belirtisi.

Konuya erkek tarafından baktığım için bazı detayları atlamış olabilirim; yorumlarınızla katkı yapabilirseniz çok memnun olurum.

1. Laf atanları duymamak için kulaklık takmak

Müziğin hayata bağlayan noktalarından birisi de bu sanırım. Hem gerilmemek hem de laf duymadan eve gidebilmek için kadınların sıkça tercih ettiği bir yöntem.

2. Saç rengi seçerken dikkat çekmemeye özen göstermek

Yeşil, pembe, mavi veya başka bir renkte saç rengi olan kızlar bunu iyi biliyor. Hatta sarı saçları olanlar bile.

3. Şort, etek giyerken gideceği yere göre seçim yapmak

Kıyafeti yakışıp yakışmadığına göre değil bugün bilmem nereye gideceğim orada çok laf atarlar diye belirleyenler bilir.

4. Süper desenleri olan çorabı laf atılır filan diye sadece araba ile çıkılan günlerde giyme

Hatta bazen giymeme. Çünkü dışarısı tuhaf, ne yapıp ne edip bir yolunu buluyorlar.

5. Çantada biber gazı taşımak

Laf atanları şikayet ettikleri yerlerde de asılma ihtimali olan insanlar olduğu için kendi korunma yöntemlerini geliştirmişler.

6. Daha az ses çıkaran topuklu giymek hatta giymemek

Bir kısmı rahat olduğu için bir kısmı da bu dış etkenlerden dolayı ofiste bırakıyor topuklu ayakkabıları.

7. Kızlarla dışarı çıkarken bir de erkek çağırmak

Çağırmasalar da en azından birisinin sevgilisi durumdan haberdar oluyor ki hödük çok diye. Hoş o sevgili veya çağrılan erkek de hödüklük yapabilir ama o başka konu.

8. Kariyer planını değiştirmek

Kadınlarla çalışmayı sevmeyen bir patron, "napcan kariyeri" diyen bir sevgili yüzünden vazgeçilen hayaller.

BONUS: En kötüsü de hemcinsler tarafından yadırganmamak için vazgeçmek

İngiliz Edebiyatı okuduğum yıllarda Doç. Dr. Canan Şavkay, kurbanın diğer kurbanları ötekileştirmesi ile ilgili bir konu anlattığında çok şaşırmıştım. Fakat hayat, aynı dertten şikayetçi insanların birleşmediğini aksine birbirlerine yüklendiklerini birçok sefer ispatladı.

İÇERİĞİ OKUDUNUZ, ŞİMDİ YORUMUNUZU YAVAŞÇA BURAYA BIRAKIN

BUNA BAKALAR BUNLARA DA BAKTILAR

Rus Bir Kız Arkadaş İstememek İçin 8 Sebep Dizisi Çekilebilecek Bir Arkadaş Grubuna Sahip Olduğunuzu Kanıtlayan 11 Arkadaş Tipi Kadın - Erkek Eşitliği Hakkında 9 Özlü Söz Bir Kadınla Evlenmeden Önce, Onunla Mutlaka Seyahate Çıkmanız Gerektiğinin Kanıtı 5 Önemli Detay WhatsApp`ta Sinir Bozucu 7 Kusurlu Hareket 6 Adımda Kış Mevsiminde Aşk Sadece 29 Şubat`ta Doğanların Anlayabileceği 10 Durum Hafif Rüzgarda Bile Üşüyen Kadınlardan Değilseniz Anlayamayacağınız 26 Durum 10 Yıl Sonra Kesinlikle Pişman Olacağınız 9 Hayat Seçimi Erkeklerin Yapıp Kadınların Yapamayacağı 12 Şey Bekar Birinin Evli Çiftle Arkadaşlık Ederken Aklından Çıkarmaması Gereken 14 Şey Kadınları Çileden Çıkartan 7 Kklasik Erkek Davranışı Günlük Hayatta Elimizi Kolumuzu Bağlayan 17 Tuhaf Durum Sosyalleşmeyi Pek Sevmeyen İnsanların Çok İyi Bildiği 19 Durum

BÖYLE ŞEYLER DE YOK DEĞİL

Tarımda Traktörün İcadından Beri En Büyük Yenilik! Kedinizin Asla Yememesi Gereken 7 Yiyecek
Anne Babaların Hayatlarını Kolaylaştırmak İçin İcat Edilmiş 18 Mükemmel Bebek Eşyası Tüm Zamanların En Kötü Fizik Deneyi
Girişimciler İçin Ders Zili Çalıyor! İşte 2015’in En Çok Konuşulan Yerli Dizileri!
İzlerken Ufkunuzu Açacak 9 Bilimkurgu-Fantazi Filmi Bartın Üniversitesi'nden Bir İlk: Parmak İzinden Cinsiyet Tespiti