16 Ekim 2016 06:49
0
37895
1

Evlat Edinilen Kız Annesinin Kendisine Dokunmasına İzin Vermiyordu! Acı Gerçek 5 Yıl Sonra Ortaya Çıktı


Tina Traster ve eşi uzun süredir çocuk sahibi olmak istiyorlardı.Sonunda hayalleri gerçekleşti. Bir kız çocuk evlat edindiler.Julia ismini verdikleri kızları Rusya’daki bir kimsesizler yurdunda 8 ay kalmıştı.Tina, bir süre sonra kızında bir tuhaflık sezdi. Tuhaflık sonradan anlaşıldığı üzere önemli bir hastalıktı.


Evlat edinmek isteyen aileler, yasal sürecin kolayca halledilebileceği ve evlat edindikleri çocuklarının yeni hayatlarına kolayca alışabileceği hissine kapılsa da gerçek hiç de öyle değildir.Tina ve Rick çifti, kızları Julia’yı Rusya’daki bir kimsesizler yurdundan evlat edindiklerinde 40 yaşındaydılar.
Tina ve Rick, kızlarının kendilerine ve yeni hayatına kolayca alışabileceğini düşünüyorlardı.Bir süre sonra bir sorunla karşılaştılar. Julia, ebeveynleriyle hiçbir şekilde bağ kuramıyordu.Annesinin gözlerine hiç bakmıyor, Tina’nın elini tutmasına bile izin vermiyordu. Tek yaptığı hissiz bir şekilde koltukta oturmaktı.Tina’nın dünyası başına yıkıldı. Çocuğu onu hep reddettiğinden kötü bir anne olduğunu düşünmeye başladı.
Tina, Julia + Me isimli kişisel blogunda “Günler, haftalar ve aylar geçti. Ben yavaştan depresyona girdim. Hata yaptığımı düşündüm. Belki de ben yeterli bir anne değildim” yazdı.Julia büyüyüp anaokuluna başladığında sorunun nedeni anlaşıldı.Tina, kızına okuldan almaya geldiğinde kızı ya tek başına oturuyor ya da masanın altında gizleniyordu.
Tina giderek endişelenmeye başladı ve durumu birilerine anlatması gerektiğini düşündü.Çocuk doktoruna giderek kızının davranışlarını açıkladı. Doktor, Julia’ya tepkisel(reaktif) bağlanma bozukluğu teşhisi koydu.Rahatsızlığın belirtilerinin hepsi Julia’a görülüyordu. Doktorların verdikleri bilgiye göre rahatsızlık küçük yaşta kimsesizler yurdunda kalan çocuklarda görülüyormuş.
Rahatsızlığa sahip çocuklar, anne ve babalarıyla sağlıklı ilişki kurmakta zorlanıyorlar.Julia’nın şu anki annesini istememesinin nedeni küçükken biyolojik anne ve babalarının onu terketmesiymiş.
Tina ve Rick, çocuklarından asla vazgeçemeyeceklerinin bilincindeydiler. Doktorun, kendilerine verdiği tavsiyeleri can kulağıyla dinlediler ve Julia’yı anlamaya çalıştılar.Julia’nın insanlara güvenmesi ve sağlıklı duygular besleyebilmesi için her gün ellerinden geleni yaptılar.
Tepkisel bağlanma bozukluğuna sahip çocukların derhal tedavi edilmesi gerekiyor.Tina ve Rick çifti, kızları Julia’yı yavaşça kabuğundan çıkarmayı başardılar. Tina, bu süreçteki tecrübelerini Rescue Julia Twice isimli kitabında detaylarıyla anlatıyor.


“Annesi olmama sonunda izin verdi. Her gün içindeki düşmanla savaştığını ve mücadele ettiğini göz önünde bulundurarak bana yüreğini açması beni gururlandırdı” dedi.


Julia şimdilerde gayet mutlu bir çocuk. Keman çalıyor, hayvanları seviyor ve en sevdiği film Pinokyo.
Traster ailesi, dünyalar güzeli kızlarıyla çok gururlanıyor.


Fotoğraf: Facebook (Tina Traster)


Kaynak: tr.newsner

İÇERİĞİ OKUDUNUZ, ŞİMDİ YORUMUNUZU YAVAŞÇA BURAYA BIRAKIN

BUNA BAKALAR BUNLARA DA BAKTILAR

Solaryum 18 Yaş Altına Yasaklanıyor Bizi Tanıyarak Ayak Uydursa Hayatımızı Tümden Değiştirecek 7 Şey Beş Yaşında Cinsiyet Değiştirdi Sadece 29 Şubat`ta Doğanların Anlayabileceği 10 Durum THY`den Erasmus İndirimi Yalnız Kalmak ve Kafa Dinlemek İçin Zaman Ayırmanızı Sağlayacak 10 Mantıklı Sebep Kendi Beyin Ameliyatı Sırasında Keman Çalarak Yaşama Tutunan Müzisyen Anayasanın Bizi İlgilendirmediğini Kanıtlayan 10 Sebep Davutoğlu: `1 Ocak 2015 İtibariyle 28 yaşından Gün Alanlara Bedelli Askerlik İmkanı Getiriliyor` 5. Geleneksel Trakya Turizm Paneli Yapıldı Ormanların Yok Edilmesini Önlemek İçin Hazırlanan Rahatsız Edici Afişler Otobüsle Bedava 40 Gün, 28 Şehir, 14 Ülke Adriana Lima Acun Ilıcalı Hakkında İlk Kez Konuştu Duygusal Anlamda Güçlü İnsanların Asla Yapmayacağı 15 Şey

BÖYLE ŞEYLER DE YOK DEĞİL

Zamanınızı Rahatlıkla Boşa Harcayabileceğiniz 15 İlginç İnternet Sitesi Öğrenciye Kredi Kartı Önerisi: Vakıfbank Like Card
Kuzgunların Dünya Üzerindeki En Zeki Canlılardan Biri Olduğunu Gösteren 3 Şey Ünlü Yönetmen Christopher Nolan 2. Dünya Savaşı'nı Anlatan Bir Film Yapacak
AÖF Sınavına Nerede Gireceğim? Ziyaret Etmek İçin Çok Büyük Torpile İhtiyacınız Olan Dünyada Girilmesi Yasak 12 Yer
İnsan Vücudundaki Damarlar Dünyayı Kaç Kere Sarar? Herkes Dondurma Kuyruğunda Bekleyip Dondurma Yiyen Köpeği Konuşuyor