17 Kasım 2014 Pazartesi 08:57
0
859
1

Facebook Anasayfada Çıkan Reklamları Azaltacak

Facebook 2015 yılından itibaren haber kaynağında çıkan reklam içeriklerin sayısını azalatacağını duyurdu.

Facebook `tan yapılan açıklamada, şirket tarafından yapılan son anket çalışmalarında, kullanıcıların, Haber Kaynağı`nda tanıtımdan çok arkadaşları hakkındaki hikayeleri ve ilgilendikleri sayfaları görmek istediklerini ortaya çıkmasının ardından Facebook, pormosyonel sayfa paylaşımlarını azaltmak için çalışmalara başladığı belirtildi. Anket çalışmasına katılanlara göre, organik paylaşım olmalarına rağmen reklam gibi hissettiren mesajların ortak özelliklerine yer verilen açıklamada, "İnsanları yalnızca bir ürünü almaya ya da bir uygulamayı indirmeye zorluyorlar. Gerçek bir içeriği olmadan, insanları çekilişlere katılmaya zorluyorlar ve reklamlardaki içeriğin birebir aynısını kullanıyorlar" ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada, Ocak 2015`ten itibaren, bu tarz mesajlar Haber Kaynağı`nda daha az görüleceği kaydedildi. Haber Kaynağı`nın, Facebook`ta takip edilen kişilerden ve sayfalardan gelen haberlerle sürekli güncellenen haber listesi olduğu belirtildi.

AA

İÇERİĞİ OKUDUNUZ, ŞİMDİ YORUMUNUZU YAVAŞÇA BURAYA BIRAKIN

BUNA BAKALAR BUNLARA DA BAKTILAR

Instagram, Twitter`ı Solladı! Facebook Yine Değiştirdi! Facebook Stickered Uygulaması iOS`teki Yerini Aldı Facebook`ta Büyük Tuzak Katıksız Birer Sosyal Medya Bağımlısı Olduğunuzu Yüzünüze Vuran 18 İşaret Twitter`a Otomatik Video Oynatma Özelliği Geliyor Bilmediğiniz Detaylarla İnternetin Arka Bahçesi: 4Chan Facebook`un Rüzgar Enerjili Merkezi Açıldı! Facebook`taki Profil Fotoğraflarınız Tehlikede! Facebook, "Harika Bir Yıldı" İçin Özür Diledi Bir Kadının Mesajına Cevap Yazmazsanız Sizin Hakkınızda Düşüneceği 45 Saçma Şey Instagram Kullanıcılarına Müjde WhatsApp Masaüstü Uygulaması Üstünde Çalışıyor Facebook`tan Fotoğraflara Otomatik Düzenleme

BÖYLE ŞEYLER DE YOK DEĞİL

Matthew McConaughey Stephen King Uyarlamasında Boy Gösterecek! Zuckerberg`e Kuran-ı Kerim Tavsiyesi
2015’in Korsan Yollarla En Çok İndirilen Dizisi Game of Thrones Oldu En Popüler Türk Yapımı 5 Mobil Oyun
Çılgınca Bungee Jumping Yapan İnsanlar Günlük Objelerle Harikalar Yaratan Sanatçı
NASA: 2014 Tarihin En Sıcak Yılı Oldu Banyo Yapmakla Duş Almak Arasındaki Sabun Kokulu 12 Fark