01 Aralık 2014 Pazartesi 05:23
0
1152
1

Facebook Yine Değiştirdi!

Facebook`un kullanım şartları yine değişti! Peki ama bu değişim iyi mi; kötü mü?

Facebook, bir kez daha kullanım şartlarını güncelleyerek karşımıza çıktı. Muhtemelen Facebook`a girdiğinizde size Facebook tarafından bir bildirim iletildiğini görmüşsünüzdür. Bu ileti Facebook`un yeni kullanım şartlarıyla ilgili. Mutlaka bir gözden geçirmenizde fayda var. Peki, bu güncelleme ne anlama geliyor?

Malumunuz Facebook`un kullanım şartlarına yaptığı güncellemeler genelde pek beğenilmiyor, kullanıcılar tarafından hoş karşılanmıyor. Fakat bu güncelleme "iyi gibi". Zira yeni güncellemeyle birlikte kullanıcılar kendi profilleri üzerinde daha fazla kontrol sahibi olabilecekler. Öncelikle gizlilik ayarı kontrolünü oldukça basite indirgeyen Facebook, üç basit adımda genel gizlilik ayarınızı yapılandırabilmenize olanak tanıyor.

Güncellemenin diğer getirdiği özellik ise reklamlarla ilgili. Twitter`ın da yakın zamanda başlattığı bu yeni uygulama sayesinde kullanıcılara ilgilendikleri türden reklam içerikleri gösterilecek. Bunu Facebook`u iOS ve Android platformlarında kullananların cep telefonlarında yer alan uygulamalara göz atmasıyla gerçekleştirecek olan Facebook, topladığı bilgiye dayalı olarak ilgili reklamları gösterecek. Böylece hem kullanıcılar alakasız reklamlarla karşılaştığı için sıkılmayacak, hem reklam hedef kitleye gösterildiği için başarı oranı artacak. Öte yandan elbette kullanıcılar yine de görmek istemedikleri türden bir reklamla karşılaşırlarsa, bunu görmek istemediklerini belirtebilecekler. Bunu bir kez yaptıklarında Facebook bunu kullanıcının kullandığı tüm platformlara uygulayacak.

İÇERİĞİ OKUDUNUZ, ŞİMDİ YORUMUNUZU YAVAŞÇA BURAYA BIRAKIN

BUNA BAKALAR BUNLARA DA BAKTILAR

Tinder`da Kız Kaçırtan 13 Erkek Tipi Günlük Hayatta Kullandığımız NASA İcatları Instagram Kullanıcılarına Müjde Kaybetmeye Doyamayacağınız Oyun: This War of Mine Chrome`u Şimdi Silin! Ankara Üniversitesi`nin Twitter Hesabı Hacklendi Facebook`un Rüzgar Enerjili Merkezi Açıldı! Eğitim Sadece Bir `Tık` Ötenizde Bir Kadının Mesajına Cevap Yazmazsanız Sizin Hakkınızda Düşüneceği 45 Saçma Şey Facebook`ta Büyük Tuzak Facebook`tan Fotoğraflara Otomatik Düzenleme Facebook Kayıp Çocukları Bulacak! Nasıl mı? WhatsApp Masaüstü Uygulaması Üstünde Çalışıyor Twitter`a Fotoğraf Efektleri Geldi

BÖYLE ŞEYLER DE YOK DEĞİL

Sahipleri Gibi Giydirilmiş Köpekler! Amerika'nın En İyi 30 Üniversitesinden Biri Taksim'de!
Ökse Otu Altında Öpüşmek | Güzellik İçerir Barınak Hayvanlarının Bir Aileye Sahip Olmasının Önemini Gösteren 22 Fotoğraf
PSN Türkiye’de İndirimler Başladı! Eğer Bunları Yaşamışsanız Erken Bunama veya Alzheimer'a Yakalanabilirsiniz!
Twitter Hesaplarınız Tehlikede! WhatsApp`ın iPhone Versiyonuna da Sesli Arama Özelliği Geldi