15 Haziran 2015 Pazartesi 01:39
0
2798
1

Gençlere İçin 2015 Yaz Modası

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte gençleri moda telaşı sardı. Bu yaz genç modasında neler var, hangi tarzlar revaçta gençler için yaz modası trendlerinde bu sezonda neler yer alıyor diye araştırmalar başladı. Bizler siz gençler adına bu yazın modasını araştırıp ünlülerin ve ünlü markaların tasarımlarını, modacıların defilelerini de göz önünde bulundurarak gençler için yaz modasını yansıttık.
2015 ilkbahar - yaz modasına dair bilmeniz gereken 9 trendi sizler için paylaştık. 2015 ilkbahar - yaz genç modası yazın tazeliğini taşırken, geçmişin ruhunu da kıyafetlere taşıyacak. Retro akımların etkisindeki moda trendleri 70’li yılları işaret ederken diğer yandan modern tasarımları geometrik desenleri ve eski yeni uyumunu görmekteyiz. Modayı takip etmek isteyenler, 2015 ilkbahar - yaz modasına ait 9 anahtar trendi göz önünde bulundurarak sizlerde gençler için yaz modası akımına uyum sağlaya bilirsiniz.

Androjen Tarzı

Kadınlar erkeklerin gardırobundan giyinmeye devam edeceği bir sezondayız. Maskülenliğin dibe vurduğu takım elbiseler 2015 yazına damgasını vuracak. Mafya babalarından ödünç alınan Pinstripes desenler, Oversized ceketler ve maskülen kesimler gardıropların baş köşesinde yer alacak.

Süet Modası

Süet, yaz sezonunda öne çıkan en önemli moda trendi olarak karşımıza çıkıyor ve kendine ilk sıralara yer buluyor. Tasarımcıların yaz için incecik süet kumaşlardan tasarladığı gömlek, etek ve elbiselere destek olarak süetten yapılmış ayakkabı ve çantalar, cüzdanlar da bol bol karşımıza çıkacak ürünler arasında. Gençler için yaz modasında bu yıl haki trendini de görmekteyiz.

Hâkî Trendi

Moda dünyası askeriye tarzından ilham almaya devam ediyor. 2015 yaz modasında etkisi görülecek bu akım, askeri giyimle bütünleşmiş hâkî rengi bir adım öne çıkarıyor ve oldukça sık tercih edilmektedir. Hâkî renkli trençkot ve parkalar sezonun mühim parçaları arasında kendine yer bulacaktır.

70’ ler ve Hippi

Hippi şıklığına hazır olmalısınız. 70’ lerin bohem havasına dair hemen her şeyin geri dönüşüne tanıklık edecek ve bilinçsizce kendimizi bu bohem tarzın içerisinde bulacağız. Bohem stilinde elbiseler, platform sandaletler tarzında ayakkabılar, İspanyol paçalar, yamalı Jean’ ler ve gökkuşağı renkleri kıyafetler arasında ilk sıralarda yer alacaktır.

Dantelin Şıklığı

Yaza romantizm katacak yegâne detaylardan biri dantel. Zarafeti ve şıklığı bir arada bulunduran ve tüm dikkatleri üzerine çeken dantel ve dantel detayları karşımıza çıkan ürünler arasında. Özellikle, gelinliği andıran beyaz dantel elbiseler, tütü tarzı kısa etekler yaz sezonuna damgasını vuracak.

Püskül Modası

Geçtiğimiz kışı etkisi altına alan püskül trendi, 2015 yaz sezonunda etkisini artırarak sürdürmeye devam ediyor. Püskül, özellikle eteklerde dekoratif bir detay olarak kullanılacak ve pantolon arkasında cep detayları ile gündeme gelecek.

Etek Pantolon

Capri pantolon paçaların hâkimiyeti 2015 yaz modasını etkilemeye devam ediyor. Bu kez daha bol ve rahat kesimleriyle dikkat çeken bu pantolonlar desenlerinin büyüklükleri ve geometrik şekilleri ile de ön planda.

Kareli Desen

Retro akımının öncü desenlerinden kareli desenler artık sadece örtülerde kullanılmayacak. 1950’ lerden ilham alınmış bu desen genellikle gömlek ve elbiselerde tercih edilen geometrik desenler arasında.

Beyazın Hakimiyeti

Beyaz rengin giyilmesi artık yaz-kış her mevsim kullanımı fark etmiyor. Birkaç senedir devam eden bu durum, bu yıl da yükselen bir moda rengi olarak karşımıza çıkıyor. 2015 yazından baştan ayağa beyaz renkli etekleri, pantolonları ve bluzları sık göreceğiz.

İÇERİĞİ OKUDUNUZ, ŞİMDİ YORUMUNUZU YAVAŞÇA BURAYA BIRAKIN

BUNA BAKALAR BUNLARA DA BAKTILAR

Gün İçerisinde Yaşadığımız En Stresli 6 An ve Sebepleri Göz Renginize Göre Karakteriniz Hakkında Bilgi Veriyoruz! Yaşamayı Sevin: İşte Hayata Abayı Yakmış Olarak Yaşamanızı Sağlayacak 4 Basit Yöntem Banyo Yapmakla Duş Almak Arasındaki Sabun Kokulu 12 Fark Karısını Düğün Gecesi Sonrası Makyajsız Gördü ve 20.000$ Tazminat İstedi! Elma Sirkesi Zayıflatır mı? Terk Edilen Adamın İnsanlık Dersi Veren Muazzam Hikayesi Kız Arkadaşıyla Ayrılan Adam Ortak Paylaştıkları Her Şeyin Yarısını Keserse Dünyada Online Arkadaşlık ve Flört Hakkında 11 İlginç Bilgi FLO’da Etiketler Yarıya İniyor Kız Arkadaşına `Birlikte Yaşama` Teklifi Yapan Down Sendromlu Adamın Duygu Yüklü Dakikaları Şımarık Bir Kızla Değil, Olgun Bir Kadınla Birlikte Olanların İyi Bildiği 10 Şey Hafif Rüzgarda Bile Üşüyen Kadınlardan Değilseniz Anlayamayacağınız 26 Durum Vintage meraklılarına Yeni Fiat 500 Vintage'57

BÖYLE ŞEYLER DE YOK DEĞİL

Burçların Hassas Noktalarını Kontrol Edin Bali'de Yeşil Eğitim: Ekolojik Bir Okul
Herkes Dondurma Kuyruğunda Bekleyip Dondurma Yiyen Köpeği Konuşuyor Cana Can Katan Kadınlar ve Ruhsuz Katilleri
Paraşütle Atlayıp Teleferiğe Binmek İşte Önümüzdeki 20 Yılda Bizleri Bekleyen Teknoloji!
Bir Geogre R.R. Martin Uyarlaması Daha! Öğretmenlerin Kimlik Bilgilerini Ele Geçiren İki Çete Üyesi Yakalandı!