21 Kasım 2016 Pazartesi 03:13
0
3050
1

Güzel Bir Sosyal Sorumluluk Projesi: Mutluluk Giysin Çocuklar


Sizlere kocaman bir yürekten bahsetmek istiyoruz. Tek başına küçücük yürekleri ısıtan sevgili Tuğba Doğan’dan..Mutluluk Giysin Çocuklar projesini kendi kelimeleriyle aktarıyoruz. Eminiz siz de okurken, destek olmak adına çok heyecanlanacaksınız.


Bireysel bir proje mululuk giysin çocuklar işten arta kalan zamanlarımda ilgilendiğim ve büyük keyif alarak yaptığım bir iş. Çok basit bir sistem ile çalışıyorum ihtiyacı olan çocuklara okulları ve öğretmenleri aracılığı ile ulaşıp instagram ve facebook sayfalarımdaki takipçilerimden temin ettiğim giyilmiş giyilebilir durumdaki her yaştan (bazen yeni alıp yolluyorlar) kıyafet, ayakkabı, oyuncak, kırtasiye gibi yardımları öğretmenleri aracılığı ile yolluyorum. Onlar da çocukların yaş ve cinsiyetlerine göre ayırdığım yardımların dağıtımını yaparak bana resimler atıyorlar ve sayfamda paylaşıyorum.Yapılan yardımın yerine ulaşması ve yüzlerindeki mutlu ifadeyi görmek bana yetiyor. Bu şekilde hem daha çok insana yardım yapabilme olanağı sağlamış olduğumu düşünüyorum. Yardım yapıyoruz ama yerine ulaşıyor mu acaba sorusunu kaldırmış oluyorum akıllardan. Gönderdiklerini çocukların üstlerinde gördükçe daha çok yardım etmek istiyorlar. Hesabımın güvenilir olduğunu görmeleri beni mutlu ediyor.


Genelde doğudaki öğretmenlerden yardım talebi geliyor ve bununla ilgili çok eleştiri alıyorum. Neden hep Doğu diye? Ben bölge ayrımı yapmadan her ildeki çocuğa yardım yolluyorum. Çocuk her yerde çocuk sonuçta. Ayrıca bana henüz batıdan veya başka bir bölgeden bir öğretmen ‘Bizim okuldaki çocukların durumu kötü, ayağı çıplak, üstünde giyecek bir şeyi yok, yardım eder misiniz’ diye ulaşmadı.Nakit para olarak yardım taleplerini asla kabul ve talep etmiyorum. Sadece uzak köy okullarındaki çocuklara değil yardım talebinde bulunan ihtiyaçları olan ailelere istedikleri eşya var ise elimde onlara da yardım gönderiyorum en son 15’e yakın aileye ve çocuklarına bayramlık kıyafet gönderdim.


Yurtiçinden ve yurtdışından gelen yardımları bana mesaj ile ulaşıp ve öğrencileri için yardım talebinde bulunan öğretmenlerden aldığım bilgiler doğrultusunda okul toplamının 2 katı giyebileceği bir yardım hazırlayıp kargo ile gönderiyorum. Sonuçta çok var elimde bol bol paylaşıyorum. Herkes giyebilsin, eksik kalmasın, köydeki okumayan çocuklar da faydalansın istiyorum. Fazla kıyafetleri bana ulaşamayan köy öğretmeninin tanıdığı komşu köylerdeki çocuklara yolluyorlar.Kısa sürede yoğun bir ilgiyle karşılaşınca oldukça fazla yardim almaya başladım ve sağlıklı muhafaza edebilmek adına depo talebiyle İstanbul Ataşehir Belediyesi ne başvurdum. Belediye Başkanımız Battal ILGEZDI Ferhatpaşa Ataevi’nin deposunu ücretsiz olarak Çocuklar Giysin Diye tüm ekipmanları ile vererek en büyük desteği vermiş oldu.Gönderilen yardımların, okullara gönderimi sırasındaki kargo masrafları bana ait.Bu şekilde çalışarak 7 ayda farklı illerdeki 28 okula ulaştı yardımlar. Ay sonu itibari ile 24 yeni okulum daha var .Onlar için hazırladığım yardımlar yerine gidecek ve toplamda 52 okul 3000 i aşkın çocuğu giydirmiş olacağım.Ayrıca Çocuklar Giysin Diye, Lacivert dergisi, Yuzhaber.com ve KirmiziMedya gibi dergi ve haber sitelerinde konu oldu.Sosyal Medya Hesaplarıhttps://www.facebook.com/MutlulukGiysinCocuklar/https://www.instagram.com/mutlulukgiysincocuklar/

İÇERİĞİ OKUDUNUZ, ŞİMDİ YORUMUNUZU YAVAŞÇA BURAYA BIRAKIN

BUNA BAKALAR BUNLARA DA BAKTILAR

Osmanlıca Dersi Liselerde Zorunlu Oldu THY`den Erasmus İndirimi Kalp Krizini Araştıran Üniversite Öğrencisi Kalpten Öldü! Cep Telefonu Kılıflarında da Zehir Var 5. Geleneksel Trakya Turizm Paneli Yapıldı Bedelli Askerliği Kaçıran 1988 Doğumluların Mutlu Olması İçin 13 Sebep Bedelli Askerlikte Taksitle Ödeme Olmayacak Yasmin Erbil`in Fotoğrafı Olay Oldu Solaryum 18 Yaş Altına Yasaklanıyor Davutoğlu: `1 Ocak 2015 İtibariyle 28 yaşından Gün Alanlara Bedelli Askerlik İmkanı Getiriliyor` Otobüsle Bedava 40 Gün, 28 Şehir, 14 Ülke Adriana Lima Acun Ilıcalı Hakkında İlk Kez Konuştu Süper Lig`de Görülmemiş Tablo! Üniversitede Bu Yıl Bütün Dersler Boş

BÖYLE ŞEYLER DE YOK DEĞİL

UniTercih: Deniz Ulaştırma İşletme Bölümü (2016) Hayatınızı Değiştirecek 15 Kitap
Nejat İşler'in Sesiyle Ali İsmail'in Düşleri Ölen Arkadaşının 6 Çocuğunu Evlat Edinen Kadının Başına Talih Kuşu Kondu
Bugün ve Yarın Eğitime Ara Verilen İl ve İlçeler 10 Psikolojik Yöntem ile Karşınızdaki İnsanı Etkileyin!
İki Sanatçı 360 Derece Dönen Bir Ev İnşa Ettiler New York Sokaklarında Snowboard Yapan Çılgın