22 Kasım 2014 Cumartesi 02:27
0
1124
1

Her Üniversite Kampüsüne Bir Cami Geliyor

Diyanet İşleri Başkanı Görmez: "Türkiye`de 80`i aşkın üniversitede cami inşaatları sürüyor. 15`ini ibadete açtık, 50`sini de 2015`te açacağız.Ülkemizde yaklaşık 20 milyon genç var. Bu gençlerimize ulaşmak istiyoruz" dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez bütün üniversite kampüslerinde cami yapılacağını açıkladı. Türkiye `de 80`i aşkın üniversitede cami inşaatlarının sürdüğünü belirten Görmez, "15`ini ibadete açtık, 50`sini de 2015`te açacağız" dedi. Anadolu Ajansı`na konuşan ve üniversite gençliğinin camilerle buluşmasını önemsediklerini vurgulayan Görmez, "Türkiye`de yaklaşık 20 milyon genç var. Bu gençlerimize ulaşmak istiyoruz. Şehirlerdeki üniversite camilerini önemsiyoruz. Bu camilerde gençlerle iletişim kuracak din görevlileri hizmet verecek. Onların manevi yönden gelişmesini, camilerden istifade etmesini istiyoruz" dedi.

Camiyi yeniden hayatın içine, şehrin ve insanın kalbine almak istediklerini dile getiren Görmez, "Başkanlık olarak bunu başarmamız lazım. Camilerin müesseseleşmesini istiyoruz. Sadece ibadet vaktinde, namazdan önce açılıp kapanan mekan olmaktan çıkarmak istiyoruz. Türkiye`de çok güzel örnek camiler var" değerlendirmesinde bulundu.

Camiler ve Din Görevlileri Haftası kapsamında her yıl farklı temaların işlendiğine işaret eden Görmez, bunları "cami ve çocuk buluşması", "cami ve engelliler", "cami ve kadın " ve "cami ve gençlik" olarak sıraladı. Görmez, özenle seçtikleri temaları son derece önemsediklerini, Camiler ve Din Görevlileri Haftası bitse de bu konulara verdikleri önemin bitmediğini vurguladı.

Camileri kadınların, gençlerin ve engellilerin rahatlıkla ulaşabileceği mekanlar haline dönüştürmek istediklerine dikkati çeken Görmez, "Camilerin, milletimizin Müslüman kimliğini keşfedeceği, ruhlarında cami sevgisini yaşayabilecekleri mekanlar olmasını istiyoruz" dedi.

İÇERİĞİ OKUDUNUZ, ŞİMDİ YORUMUNUZU YAVAŞÇA BURAYA BIRAKIN

BUNA BAKALAR BUNLARA DA BAKTILAR

THY`den Erasmus İndirimi Kalp Krizini Araştıran Üniversite Öğrencisi Kalpten Öldü! Boğaziçi Üniversitesi`nden Dünyada Bir İlk: Rüzgâr Kaynağından Enerji Sağlamak Yükseköğretim Kurumu`ndan Yatay Geçiş Reformu Yeni Nesil Bilgisayar Oyunları Boğaziçi Üniversitesi Snapchat` te Üniversitede Bu Yıl Bütün Dersler Boş Türkiye Çevre Koruma Vakfı (TÜÇEV) Bursu Üniversite Öğrencilerine Müjde! Bahar Döneminde Yatay Geçiş Hakkı Verilecek TÜBİTAK`ta Sahte Diploma Skandalı YÖK`ü Harekete Geçirdi! 5. Geleneksel Trakya Turizm Paneli Yapıldı Ankara Üniversitesi`nde Gerilim: Eğitime Ara Verildi KYK 3 Aylık Toplu Ödeme Yapacak mı? Porno Bitirme Tezine Beraat

BÖYLE ŞEYLER DE YOK DEĞİL

Kadınları Her Zaman Etkileyen, Gerçek Bir Centilmenin Yapacağı 9 Davranış Türk-Katar Uluslararası Üniversitesi İçin Adımlar Atılıyor
Açık Liseye Kayıt Yapan Öğrencilere Ek Yerleştirme Hakkı! Yurt Dışından Alınan Diplomalara Yeni Düzen!
Android Wear’a Arama Desteği Eklendi UniTercih: Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümü (2016)
Kendini İmha Eden Telefon Gösteri Uçakları ile Yan Yana Hangardan Geçen Çılgın İngiliz Pilotlar