22 Ağustos 2016 Pazartesi 05:12
0
3629
1

İnsanda Çadırı Sırtlayıp En Yakın Yerde Ateş Yakma İsteği Uyandıran 11 Kamp Temalı Film

1. Moonrise Kingdommoonrise-kingdom

Bu listeye kesinlikle ilk sıradan girmeyi hak eden bir film Moonrise Kingdom. Henüz izlemediyseniz ve evinizden de olsa küçük çaplı bir kamp macerasına çıkmak istiyorsanız o kadar şanslısınız ki… Küçüklü büyüklü tüm oyuncuları, masalsı görüntüleri, mizahı ve hüznüyle tam anlamıyla hakkını veren bir Wes Anderson harikası Moonrise Kingdom. Çocukluk aşklarınızı ve hayallerinizi en saf haliyle hatırlatanlardan.


2. Hababam Sınıfı Tatildehababam-sinifi

Her Türk insanının izlemesi gereken başlıca kamp filmi tabii ki de Hababam Sınıfı Tatilde’dir. Çünkü Oynak Başı’nın kim olduğunu ancak bu filmde öğrenebilirsiniz. Mizahın en üst noktasını yaşatan, belirli aralıklarla izlenmesi gereken bir Ertem Eğilmez klasiği. Hababam sınıfı tüm demirbaş karakterleriyle kızlı erkekli kampa gider ve bildiğiniz gibi absürdlüğün sınırları zorlanır. Kaç kişi izlememiş olabilir ki bu filmi?


3. Friday the 13th (1980 yapımı)onucuncu-cuma

Sizi korkutmak istemezdik ama kamp filmlerinin bir de bu yüzü var maalesef… :/ Kamp yaparken esrarengiz hikayesi olan bölgeleri seçmemeniz gerektiğine dair bir hatırlatma olabilir en azından… Her şekilde, yaz akşamına en iyi giden korkulardan biri, gerçek bir başyapıt.


4. American Pie 2amerikan-pastasi-iki

Amerikan Pastası serisine uyuz olanlardan değilseniz, klasik bir eğlenceli zaman öldürme aktivitesi olarak Band Camp filmini değerlendirebilirsiniz. Amerikan gençlik komedilerinden bolca cinsellik temalı serinin bu filminde yine kızlı erkekli toplanıp bu sefer yaz tatiline gidiyorlar.


5. Meatballsmeatballs

Bir filmde hem kamp yapılır hem de Bill Murray oynar da o film sevilmez mi? 1979 yapımı filmin eski olması sizi kesinlikle yanıltmasın. İzleyebileceğiniz en keyifli geyiklere sahip bu köftehorlar.


6. Wet Hot American Summerwet-hot

Bradley Cooper ve Paul Rudd’ın körpe gençlik hallerini izleyebileceğiniz keyifli bir Amerikan komedisi bu film. Wet Hot American Summer izledikten sonra biraz eheheh diye gülüp eğlendikten sonra büyük bir hevesle en yakın arkadaşlarınızı arayıp “hadi toplaşın gidiyoruz!” deme ihtimalinizi epey yüksek.


7. Heavy Weightsheavyweights

Kamp filmleri arasında en tonton olanıdır Heavy Weights. Filmde şişman çocuklara hem zayıflamalarını hem de güzel bir yaz tatili geçirmelerini vadeden bir kamp ve bu kamptaki çocukların başında da psikopat bir Ben Stiller var. :/ 90’lı yıllara ait keyifli bir filmdir, tavsiye ederiz…


8. Race For Your Life, Charlie Browncharlie-brown

Kampın çocukluğumuzda izlediğimiz filmlerden özendiğimiz bir olay olduğunu söylemiştik ya, işte o filmlerden biri de bu. Charlie Brown ve ekibinin sevimli maceralarına yelken açmak için hemen bugün tatlı bir nostalji yapabilir, heyecanlı kamp ve rafting deneyimlerine tanık olabilirsiniz. Charlie Brown kötü çocuklarla girdiği yarışı kazanabilecek mi?


9. The Parent Trap

İki tane küçük Lindsay Lohan barındıran film, bir yaz kampı sayesinde birbirleriyle ilk defa tanışan tek yumurta ikizleri kızları anlatıyor. İkisi de ebeveynlerinin birinin yanında büyümüş olan Lindsay Lohan’lar anne ve babalarını bir araya getirmek için çeşitli oyunlar oynuyorlar. Alın sizi geçmişe götüren bir kamp filmi daha…


10. Little Darlingslittle-darlings

Evet, cinsellik içerikli kamp filmlerine geri dönersek bunlardan en başarılı olanlarından biri de 1980 yapımı Little Darlings. İki genç kız kamp sırasında ilginç bir yarışa giriyorlar; masumiyetini ilk hangimiz kaybedecek yarışı… Yaban ellerde çekilmiş olduğu son derece belli olan bu film kamp ruhu hatırına izlenebilir.


11. Sieben Sommersprossensieben_sommersprossen

1978 yapımı film dönemin aşklarına güzel bir bakış sunuyor. Doğu Almanya’da geçen kamp hikayesinde klasik bir romantizm, ilk aşk ve ilk cinsellik deneyimleri geçiyor. Pek popüler bir film olmasa da, izlerken keyif alacağınızı düşünüyoruz.Kaynak: http://listelist.com/kamp-temali-film/

İÇERİĞİ OKUDUNUZ, ŞİMDİ YORUMUNUZU YAVAŞÇA BURAYA BIRAKIN

BUNA BAKALAR BUNLARA DA BAKTILAR

5. Malatya Uluslararası Film Festivali 21 Kasım`da Başlıyor Ercan ve Nazan Kesal, Karabük Üniversitesi’nde Söyleşiye Katıldı Yılın Son Film Randevusu 5- 11 Aralık`ta 1984 Yeniden Beyazperdeye Uyarlanıyor Osmanlı`yı Böyle Görmediniz İstanbul Film Festivali`nde Artık Belgeseller de Yarışacak Harry Potter Serisinden Yaşama Dair 23 Bilge Söz Amatör Sinemacılara Ücretsiz Eğitim 65. Uluslararası Film Festivali`nde 19 Film Altın Ayı İçin Yarışacak Dikiz Aynasından Sanat: Arne Svenson Oyuncular Sendikası Ödülleri Açıklandı Woody Allen, Yeni Filmi İçin Sony Pictures Classics`le Anlaştı Filmlerini Seyretmesi Sabır Gerektiren 15 Büyük Yönetmen Ünlü Yönetmen Mike Nichols Hayatını Kaybetti

BÖYLE ŞEYLER DE YOK DEĞİL

Sabahattin Ali`yi 108. Doğum Gününde Aşk, Hürriyet ve Yaşama Dair Satırlarıyla Anıyoruz Tohum Otizm Vakfı Özel Eğitim Okulu'nda Mezuniyet Sevinci
Brezilya'da İnsanlıktan Bihaber Yaşayan Kabile! TEOG Puanları 8 Haziran`da Açıklanacak
Nihat Doğan Attığı Tweet Nedeniyle İfade Verdi Çin'den Dünyanın En Büyük Radyo Teleskobu
Duvarın Arkasını Gösteren Kamera Üretildi! Tetris Oyununun Filmi Yapılacak!