18 Ocak 2015 08:36
0
1003
1

İş-Kur`dan Cumhuriyet Üniversitesi Öğrencilerine İş İmkanı

İş-Kur Sivas İl Müdürlüğü tarafından Cumhuriyet Üniversitesi’nde öğrencilere iş imkanı sağlanması adına merkezi kafeterya girişinde büro açıldı. Açılan büroda konuyla ilgili basın toplantısı düzenlendi.

Basın toplantısına Rektör Prof. Dr. Faruk Kocacık, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ali Erkul, Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz, Prof. Dr. Sami Hizmetli, CÜ Genel Sekreter Vekili Prof. Dr. Ömer Poyraz, İş-Kur İl Müdürü Nurettin Köksal, Cumhuriyet Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Alpagut Şenel, CÜ Vakfı Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Baktır, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Gülderen Bostancı, CMYO öğretim elemanları, İş-Kur yöneticileri ile basın mensupları katıldı.

Açılan büro ve öğrencilere verilen iş imkanı ile ilgili bilgiler veren Rektör Prof. Dr. Kocacık Müdür Köksal’a teşekkür ederek, çalışma programında yapılan değişiklikle beraber öğrencilere imkan sağlandığını ve bu imkanın hem gündüz hem gece eğitim gören öğrenciler için yarı zamanlı çalışma imkanının olduğunu sözlerine ekledi. Maddi durumu uygun olmayan, gelir sahibi olmak isteyen, aynı zamanda derslerini aksatmadan çalışma imkanı yakalayacak öğrenciler için güzel bir fırsat olduğunu belirten Rektör Prof. Dr. Kocacık, “Öğrencilerimiz hem okuyacak, hemde ek gelir sağlayacak, tabi ekonomik sorunları da azalmış olacak. Bizlerde öğrencilerimize iş imkanı sağlama adına bir büro tahsis ettik. Bu büroya öğrencilerimiz başvurduğunda çalışma koşullarıyla ilgili yetkilerden bilgi alacaklar. Ve bu şekilde kendilerine sunulan bu imkandan yararlanacaklar. Öğrencilere bu fırsatı sağlayan devletimize ve İş-Kur İl Müdürlüğümüze teşekkür ederim” ifadelerine yer verdi.

İş-Kur İl Müdürü Köksal ise, öğrencilerin staj programını tanımalarında veya çalışmak istedikleri iş konularında yardımcı olmak adına büroyu açtıklarını ifade ederek, “Rektörümüz bize bu konuda incelik gösterdiler. Bütün hazırlıkları kendileri yaptılar. Bundan sonra iş ve meslek danışmanlarımız bu büroda hazır olacaklar. Çalışmak isteyen öğrenci kardeşlerimiz merkeze gelmeden buradaki büromuza geldiklerinde kendilerine her türlü bilgi verilecektir.” şeklinde konuştu.

Çalışma programında yönetmeliğin değiştiğini ve iş başı eğitim programında öğrencilerin 5 saat çalıştıkları takdirde 8 saat çalışmış gibi İş-Kur’dan maaşlarını alacaklarını ifade eden Müdür Köksal, gündüz çalışma mecburiyetine de açıklık getirerek, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Bu uygulama kaldırıldı. Artık öğrenci arkadaşlarımız gündüz veya gece çalıştıkları iş yerleri ile anlaştıkları takdirde çalışmaya devam edecekler. Bu noktada Sayın Rektörüme çok teşekkür ederim bize nezaket gösterip yer verdikleri için”

Programda daha sonra İş-Kur Sivas İl Müdürü Köksal, CMYO Konferans Salonu’nda öğrencilere konuyla ilgili detaylı bilgiler verdi.

İÇERİĞİ OKUDUNUZ, ŞİMDİ YORUMUNUZU YAVAŞÇA BURAYA BIRAKIN

BUNA BAKALAR BUNLARA DA BAKTILAR

THY`den Erasmus İndirimi Öğrenci Yok Ama 240 Akademisyen Çalışıyor İyi Bir Kariyer Sahibi Olmak İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler Üniversite Okurken Kendi İşini Kurmanın 10 Yolu Karşılıksız Burs Veren Kurumların Listesi - 2015 İyi Bir Kariyer Sahibi Olmak İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler Üniversitelere 3 Sömestr Uygulaması Geliyor ÖSYM`den KPSS Açıklaması Üniversitelerin Kendi Öğrencilerine Okurken Verdiği İşler Kıbrıs'ta Üniversite Okumanın Avantajları DGS Kontenjanlarında Şok Düşüş Üniversite Öğrencilerine İşkur Torpili! Tüm İlişkilerinize Yön Verecek Uygulama: Pplkpr Huawei “Gelecek İçin Tohumlar” Açılış Töreni

BÖYLE ŞEYLER DE YOK DEĞİL

Bataryanızı Sömüren Uygulama Bulundu! Her Bilgisayarda Bulunması Gereken Olmazsa Olmaz 10 Program
2014`ün En İyi iOS Uygulamaları Türk Sinemasına Neden Yeşilçam Deniyor?
Üniversite Öğrencilerine 350 TL'ye Ev Kadınları Her Zaman Etkileyen, Gerçek Bir Centilmenin Yapacağı 9 Davranış
WhatsApp`tan 24 Saat Erişim Yasağı Sirk Sanatçısı Çiftin Seyahatlerinde Bir Klasik Haline Gelen Pozları