29 Ekim 2016 Cumartesi 07:47
0
7418
1

İşte Afrika’nın En Ünlü Modeli ve İnternetin Siyahi Fenomeni : “Khoudia Diop”


Afrika’nın en ünlü modeli Khoudia Diop, çocukken aşağılanmasına yol açan simsiyah teni sayesinde “Melanin Tanrıçası” olarak ünlendi.


Koyu teni nedeniyle aşağılandığını söyleyen 19 yaşındaki model, şimdi “Melanin Tanrıçası”.


“Melanin Goddess” (Melanin Tanrıçası) adındaki Instagram hesabında simsiyah teninin güzelliğini sergileyen Diop, 256 bin takipçiye sahip.


Daily Mail gazetesine verdiği röportajda, “Yetişme çağında tenimin rengi nedeniyle çok ağlatıldım” dedi. New York’ta yaşayan Diop, “Büyüdükten sonra bu kabalıklarla yüzleştim. Bir yetişkin olarak her gün kendimi daha fazla sevmeyi ve olumsuz insanları dikkate almamayı öğrendim” şeklinde konuştu.


“Sabah kalkıyorum ve ilk olarak aynada çikolata renkli popomu görüyorum her gün. Bunun benim için paha biçilemez olduğunu ve aynada kendi gülümsememi görünce kendimle evlenmek istememin nasıl berbat bir şey olduğunu söyleyebilirim. Bu beni korkutmuyor çünkü olduğum kişiyim ve bunu seviyorum” dedi.


Şimdi, insanlara farklılıklarını sevmeleri için ilham vermek istediğini söyleyen Diop, “Farklı olacak kadar şanslıysanız bunu hiçbir zaman değiştirmeyin” sözlerini ekledi.


İnternet üzerinden zaman zaman ırkçı mesajlara maruz kalan Diop, “Renkli genç kadınları güçlendirmek için ilham vermek istiyorum. Onlara hayal ettikleri her şeyi yapabileceklerini bilmelerini istiyorum” dedi.

İÇERİĞİ OKUDUNUZ, ŞİMDİ YORUMUNUZU YAVAŞÇA BURAYA BIRAKIN

BUNA BAKALAR BUNLARA DA BAKTILAR

İletişim Uzmanı Pınar Pişirgen: ''Sosyal Medyayı Doğru Kullanın, Kölesi Olmayın'' Ay Hakkında Pek de Bilinmeyen Ama Çok Şaşırtıcı 16 İlginç Bilgi Çelik`in Çıplak Fotoğrafına Sosyal Medyadan 10 Efsane Yorum TİKA'ya Staj Başvuruları Başlıyor! Modern Zamanın Dalgalı Girdabı, Selfie! Madonna`ya Hayranlarından Kablolu Destek! Adına Pek Rastlamadığımız Dünyanın %1’lik Zengin Kesimi! Instagram Kullanıcılarına Müjde Okyanus Altında Doğal Işıkla Fantastik Bir Dünya Yaratan Fotoğrafçı: Benjamin Von Wong İnternet Fenomeni Sam, Babasını Ameliyat Ettirecek Günümüzün En Ünlü Komplo Teorileri Ekmek Satan İki Çocuk Annesi Kazara Model Oldu Sahip Olduğu Kaşlar ile Çok Masum Gözüken Kedi İmkanları Dahilinde Ünlüleri Taklit Eden Yeni Zelandalı Instagram Fenomeni Genç

BÖYLE ŞEYLER DE YOK DEĞİL

Araçlar Seyir Halindeyken Şarj Olabilecek Japonya`da İnşasına Başlanan Dünyanın İlk Su Altı Şehrinin İnanılmaz Yapısı
Dondurmayı Kabından Çıkarmadan Doğrayan Adamın Amacı Neydi? Elnur Hüseynov Eurovision`da
UniTercih: Gazetecilik Bölümü (2016) Rus Kadın Sürücünün Yakıt Pompası ile İmtihanı
Okuduğunuz Kitapta Bir Orman Veya Bir Şehir Yaratmak İstemez Miydiniz? Yeni Yılda 300 Bin Kişiye Ücretsiz İnternet!