29 Ekim 2016 Cumartesi 04:28
0
3262
1

Köpeğinizin Sizi Sevdiğinin 10 Farklı İşareti

1- Direk olarak gözlerinize bakıyorsa


ABD’de yayınlanan ’60 dakika’ isimli televizyon programında Anderson Cooper, köpek uzmanı Brian Hare’i konuk etti. Köpeklerin sevgilerini nasıl belli ettikleri üzerine konuştular. Hare’in söylediğine göre, köpekler gözlerinizin içine baktığında, size doyasıya sarılmak istiyorlarmış.Köpeğinizle sarıldığınızda veya oynadığınızda, vücudunuzda oksitosin hormonu salgılanır. Bildiğiniz üzere oksitosin hormonu, anne ile bebeğin arasındaki bağın oluşmasında en etkili etkendir.

2- Siz esnediğinizde o da esniyorsa


Çoğumuz esnemenin bulaşıcı olduğunu düşünüyoruz. Yapılan araştırmalara göre köpeklerin esnemesinin sahipleriyle alakalı olduğu tespit edildi.Köpekler, insanların düşüncelerini okuyabildikleri gibi aynı zamanda sevdikleri insanlar esneyince aynı anda esniyorlar.Yapılan bir diğer araştırma da, esneyen birinin ardından esniyorsanız, o kişiyi çok sevdiğiniz anlamına geldiğini kanıtladı. Bilim adamları, köpeklerinin sahiplerinin ardından esnemelerinin nedenini köpek ve sahip arasındaki duygusal bağ olarak yorumluyor. Köpekler, insanlara olan sevgisini bu şekilde belli ediyorlarmış.

3- Size yaslanıyorsa


Köpekler gergin, endişeli ve yardıma muhtaç olduklarında sahiplerine yaslanırlar. Öte yandan köpekler, sevgilerini belli etmek için de sahiplerine yaslanabilirler.Köpeğiniz gergin olduğunda size yaslanıyorsa, size güveniyor ve ona sahip çıkabileceğinizi düşünüyor demektir.

4- Yemek yedikten sonra size sarılıyorsa


‘How Dogs Love Us’ kitabının yazarı Gregory Berns, köpeğinizin yemek yedikten sonra size sarılmasının nedenini, size duyduğu sevgiyi gösterme ihtiyacı olarak ifade etti.Köpeklerle içli dışlı olanlar, köpeklerin yemeye bayıldığı yiyecekleri az çok bilirler. Berns, köpeğinizin yemek yedikten sonra otomatik olarak size sarılma ihtiyacı duyduğunu belirtiyor. Yine uzmanlar da, köpeğiniz yemek yedikten hemen sonra size sarılıyorsa, sizinle arasında çok sıkı bir bağ olduğunu düşünüyorlar.

5- Kaşlarını kaldırıyorsa


Köpekler, sizi sevdiklerini genelde kuyruklarını sallayarak gösterirler. Ancak uzmanların söylediklerine göre, surat ifadeleri sizi sevip sevmedikleri konusunda daha bariz bir gösterge.Japonların yaptığı deneyde; bir köpek, köpeğin sahibi, bir yabancı, köpeğin sevdiği bir oyuncak ve sevmediği bir nesne kullanıldı.Köpek, sahibi gördüğünde aniden, özellikle de sol kaşını kaldırdı. Köpek, yabancıyla karşılaştırılınca ise tam tersi harekette bulundu.Köpeğe sevdiği oyuncak verilince sol kulağını havaya kaldırdı. Sevmediği bir nesne verildiğinde ise sağ kulağını geriye attı. Uzmanlar bunu, köpeklerin sevmedikleri insanlara veya nesnelere karşı daha fazla tepki verdiği yönünde yorumladı.

6- Evden çıkarken sakin bir tavır sergiliyorsa


Bazıları, evden ayrıldıklarında köpeklerinin paniklemesini, köpeklerinin kendilerini çok sevdiği şeklinde yorumlarlar.Ancak Gregory Berns ise tam aksini iddia ediyor.Evden ayrılırken köpeğiniz panikliyorsa, bu aslında sizi sevdiği anlamına değil ayrılma korkusu olduğuna anlamına geliyor.Eğer evden ayrılırken köpeğiniz sakın bir tavır sergiliyorsa, köpeğiniz size güveniyor ve geri geleceğinizi biliyor demektir.

7- Eve geldiğinizde deli gibi seviniyorsa


Eve geldiğinizde sizi ağzında en sevdiği oyuncakla kuyruğunu sallayarak sevinçten çılgına dönmüş şekilde karşılayan bir köpeğiniz varsa, çok sevinirsiniz.Köpeklerin, eve geldiğinizde sizi karşılamaları gerçekten de çok güzel bir duygu. Öte yandan bu hareketten sizi ne kadar çok sevdiğini anlayabilirsiniz.

8- Odanızda (Özellikle de yatağınızda) uyumayı seviyorsa


Köpeğinizin sizi sevip sevmediğini anlamanın bir diğer yolu da uyuduğu yerleri gözlemlemek.Hayvanseverler bu konuda farklı görüşlere sahip olsa da, yapmamasını defalarca tekrarlamanıza rağmen köpeğiniz yatağınızda uyumaya devam ediyorsa sizi çok seviyor demektir. Belki de artık köpeğiniz yatağınızda yatınca ona kızmamalısınız :

9- En sevdiği oyuncağı size veriyorsa


Köpeğiniz en sevdiği oyuncağı size getiriyorsa, bu sadece oyun oynamak istediği anlamına gelmiyor.Sizinle oynamak istemesi bile başlı başına bir sevgi göstermesi olmasına rağmen, köpeğinizin en sevdiği oyuncağını size getirmesi, sizi saygı duyduğu bir lider olarak görmesinden kaynaklanıyor.En sevdiği oyuncağı size getirdiğinde, oyuncağının emin ellerde olduğunu biliyor ve size güveniyor. Oyuncağını çok iyi bir şekilde saklayacağınızdan hiç şüphesi yok demektir. Bir dahaki sefere size oyuncağını getirdiğinde bu tespiti aklınızda bulundurun.

10- Köpeğiniz, gösterdiğiniz sevgiye bayılıyor.


Köpeğinizi seviyor musunuz? Gregory Burns, köpeğinizin onu sevdiğini içten içe anladığını söylüyor.Eğer köpeğinizi çok sevmiyorsanız, o da sizi fazla sevmeyecektir.

İÇERİĞİ OKUDUNUZ, ŞİMDİ YORUMUNUZU YAVAŞÇA BURAYA BIRAKIN

BUNA BAKALAR BUNLARA DA BAKTILAR

Yılbaşı Gecesini Tam Bir Kabusa Çeviren 14 Kedi ve Köpek 6 Adımda Kedinizin Sizi Sevip Sevmediğini Anlayın Günlük Hayatta Kullandığımız 15 Deyim ve İlginç Çıkış Hikayeleri Köpeği Sayesinde Meme Kanserini Fark Etti ​Erken Dönem Konuşma Yeteneği Kazanan Goril! Atıyla Çıktığı Gezinti Tam Bir Kabusa Dönen Kadının Hikayesinden 14 Bağlılık ve Mücadele Dolu Fotoğraf ​Evcil Hayvan Beslemek İsteyen Öğrenciler Dikkat! Zor Durumda Olan ve Kimsenin İlgilenmediği Köpeği Kurtaran İki Hayvansever Tek Patisi Olmayan Yavru Köpekle Sıkı Bir Dostluk Kuran Protez Bacaklı Küçük Sapphyre’in Öyküsü Her Gün Barınağa Giderek Köpeklere Kitap Okuyan Kadın Köpek Festivalinden 100 Köpeği Kurtaran Yang’in Hikayesi Efsane Yazar Jack London`ın Size Hayatı Tekrardan Sorgulattıracak 14 Sözü Almanya'da 48 Milyon Yıllık Fosil Bulundu! Ayakları Olmadan Doğmuş Fakat Güzel Bir Aileye Sahip Olan Maya

BÖYLE ŞEYLER DE YOK DEĞİL

Google Sizi Arıyor Olabilir? Apple Yine Şaşırttı!
Android İçin Skype 6.11 Sürümüne Güncellendi Sevgilisine Evlenme Teklifi Ederken Terastan Düşen Adam
Bir Kadının Sizden Hoşlandığını Anlamanın 10 Yolu Çekiç Balığına Takılan 4K Görüntülü Kamera İle Okyanus Gezintisi
Güzel Bir Sosyal Sorumluluk Projesi: Mutluluk Giysin Çocuklar Bina Camlarını Temizleyen Adamla Oynamaya Çalışan Süper Sevimli Minnoş Kedi