21 Ağustos 2016 05:00
0
11325
1

Küçük Çocuk Kız Kardeşini Gıdıklarken Tümörünü Fark Etti ve Hayatını Kurtardı


11 yaşındaki Aaron, oyun oynarken kız kardeşinde tuhaf bir şeyler gördü.7 yaşındaki Amy'nin boynunda bir yumru vardı ve sonradan kızın kanser olduğu öğrenilecekti.Aaron East şans eseri kız kardeşinin hayatını kurtardı. Kız kardeşi Amy ile birbirlerini gıdıklarken, Aaron kız kardeşi Amy'nin boynunda bir yumru olduğunu farketti.İngiltere'nin Chelmsford şehrinde ailesiyle yaşayan küçük çocuk, "Başta ne yapmam gerektiğine karar veremedim. Sonra bir uzmanın kardeşimi incelemesi gerektiğini düşündüm" dedi.
Aaron hemen kardeşinin boynunda hissettiği yumruyu annesi Carly'ye söyledi. Carly de apar topar kızını hastaneye götürdü.Alınan doku örnekleri sonucunda 7 yaşında Amy'ye çocuklarda görülen olan ve kasları etkileyen agresif bir kanser türü rabdomiyosarkom teşhisi koyuldu.
Amy'nin doktorları boynundaki tümörü çıkarabilmek için küçük kızı ameliyata aldılar. Ancak kızın hala proton tedavisi ve dokuz seanslık kemoterapi tedavisi görmesi gerekiyor.Anne, The Mirror'a "Aaron'la gurur duyuyorum. Oyun oynarken yanlış bir şey yaptığını düşündü başta. Ancak onun sayesinde kızımızın hayatı kurtuldu" dedi.
Kardeşler o oyunu oynamasaydı, Amy'nin tümörünü asla farkedemeyeceklerdi.Aile GoFundMe adlı internet sitesi üzerinden ABD'de gerçekleştirilecek olan proton tedavisi için kızları adına yardım kampanyası başlattı.

İÇERİĞİ OKUDUNUZ, ŞİMDİ YORUMUNUZU YAVAŞÇA BURAYA BIRAKIN

BUNA BAKALAR BUNLARA DA BAKTILAR

Anayasanın Bizi İlgilendirmediğini Kanıtlayan 10 Sebep Yalnız Kalmak ve Kafa Dinlemek İçin Zaman Ayırmanızı Sağlayacak 10 Mantıklı Sebep 5. Geleneksel Trakya Turizm Paneli Yapıldı Sadece 29 Şubat`ta Doğanların Anlayabileceği 10 Durum Otobüsle Bedava 40 Gün, 28 Şehir, 14 Ülke THY`den Erasmus İndirimi Ormanların Yok Edilmesini Önlemek İçin Hazırlanan Rahatsız Edici Afişler Davutoğlu: `1 Ocak 2015 İtibariyle 28 yaşından Gün Alanlara Bedelli Askerlik İmkanı Getiriliyor` Bizi Tanıyarak Ayak Uydursa Hayatımızı Tümden Değiştirecek 7 Şey Adriana Lima Acun Ilıcalı Hakkında İlk Kez Konuştu Solaryum 18 Yaş Altına Yasaklanıyor Kendi Beyin Ameliyatı Sırasında Keman Çalarak Yaşama Tutunan Müzisyen Duygusal Anlamda Güçlü İnsanların Asla Yapmayacağı 15 Şey Beş Yaşında Cinsiyet Değiştirdi

BÖYLE ŞEYLER DE YOK DEĞİL

Hareket Halindeki Teleferikten Atlamak (457 Metre) Taşımacı Robotlar Geliyor!
Tüy mü Daha Ağırdır, Bowling Topu mu? Hadise`nin Gizli Aşkı
Neden 'Sürekli' Geç Kalırız? Bilimsel Olarak Kanıtı İnternet Kafelerde Karşılaştığımız Alışagelmiş Durumlara 15 Örnek
Evdeki Küçük Şeylerle Mükemmel İşler Çıkaran Hyemi Jeong Taş-Kağıt-Makas Oyununun Mantığı Nereden Geliyor?