17 Haziran 2015 Çarşamba 05:40
0
1563
1

Metabolizmayı Hızlandıran Bitkisel Çaylar

Gerek kendimizi iyi hissetmek gerekse bakımlı gözükmek için, formumuzu koruma yoluna gidiyoruz. Bunun için çeşitli diyetler, yürüyüşler, egzersizler yapıyoruz; fakat yoğun iş temposundan dolayı herkesin spora ayıracak düzenli vakti olmuyor. Bu sebeple de insanlar kilo vermeyi hızlandıracak başka yollar aramaya başlıyorlar. Bu yöntemlerden en iyi bilineni de bitkisel çayların tüketimi. Her bitkinin mucizevi bir etkisinin olduğunu alternatif tıp sayesinde artık biliyoruz. Aynı durum kilo verme, metabolizmayı hızlandırma ve vücudun işleyişini olumlu olarak etkileme konularında da geçerli.

Peki hangi bitkisel çaylar metabolizmayı hızlandırmada en etkili?

Tarçın Çayı

İlk sırada bir tatlandırıcı olarak kullandığımız tarçının çay hali var. Tarçın çayını hazırlamak için orta boy büyüklüğündeki bir kabuk tarçını, bir bardak sıcak su içerisine atıp, biraz beklemeniz yeterli. Tarçın çayının özelliği ise yağ yakımını hızlandırmak.

Zencefil Çayı

İkinci sırada ise yine birçok derde deva olan özelliği ile zencefil çayı yer alıyor. Zencefil çayını aktarlarda ya da baharat satan yerlerde kolaylıkla bulabilirsiniz. Zencefil çayının özelliği ise, kan dolaşımını hızlandırarak, metabolizmanın hızlanmasını sağlamak. Bu sayede kiloların verilmesi de çabuklaşıyor.

Mate Çayı

Üçüncü sırada mate çayı yer alıyor. Mate çayı, son zamanların en çok tercih edilen, zayıflatma etkisi olan ve yaprakları Güney Amerika’da yetişen bir bitki türüdür. Vücudun işleyişine birçok olumlu katkısı vardır. Bunlardan birkaçı, iltihapları önlemesi, idrar söktürücü olması ve metabolizmayı hızlandırmasıdır. Bu özelliklerin her biri de kilo vermeyi oldukça kolaylaştırmaktadır.

Beyaz Çay

Metabolizmayı hızlandıran bitkisel çaylar listemizde dördüncü olarak beyaz çay, sıralamamıza dâhil oluyor. Beyaz çayın özelliği ise, tükettiğimiz gıdalardan aldığımız fazla yağların depolanmasını azaltmak. Depo edilen yağ miktarı azaldıkça, haliyle alınacak kilo da azalmış oluyor.

Yeşil çay ile aynı bileşeni içeren beyaz çay da ağız yoluyla alındığında yağ yakımına yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda vücutta yağ oluşumunu engellemektedir. Yağın çözünerek parçalanmasına etki eden bir takım elementler içinde bulunur. Bu şekilde yağ dokusunun oluşumu ve vücuda yerleşmesini engeller.

Oolong Çayı

Japonya’da yapılan araştırmalara bakılırsa oolong çayı metabolizmayı hızlandırmaktadır. Yağlar vücudun enerji kaynaklarıdır ama fazlası vücuda yerleşim sağlar. Bu çay ile yağları vücuda yerleşmeden enerjiye dönüştürebilirsiniz.

Yeşil Çay

Yeşil çay antioksidan özelliği olan bir karışımdır. Metabolizmayı hızlandırır ve bu şekilde yağ yakılmasını sağlar. Kan dolaşımını hızlandırarak yüzde dört oranında spor yapıyormuş gibi vücudu çalıştırır. Yapılan araştırmalar da bunu kanıtlamıştır. Zaten kafein metabolizmayı hızlandırır ve yeşil çay da kafein içerir.

İÇERİĞİ OKUDUNUZ, ŞİMDİ YORUMUNUZU YAVAŞÇA BURAYA BIRAKIN

BUNA BAKALAR BUNLARA DA BAKTILAR

Bu Tarz Benim Diyen 13 Stil İkonu Büyükanne Günlük Hayatta Kullandığımız NASA İcatları Adriana Lima Acun Ilıcalı Hakkında İlk Kez Konuştu Doğal Sarışınlar Hakkında Bilmeniz 19 İlginç Bilgi Son Dönemin Popüler Kültürü: Evden Kaçış Oyunları Adriana Lima`ya Acun Sorulunca Ucuz ve Kaliteli Giyim Markaları Victoria Meleklerinin Yeni Yıl Partisinden 20 Özel Kare Bilmediğiniz Detaylarla İnternetin Arka Bahçesi: 4Chan Türkiye`nin İlk Trans Birey Defilesi Gerçekleşti Miss Bumbum Yaşam Savaşı Vriyor 1 Dakikadan Kısa Bir Sürede Makyajın 100 Senelik Evrimini İzleyin Zehirli Ayakkabıların Markası Belli Oldu Hafif Rüzgarda Bile Üşüyen Kadınlardan Değilseniz Anlayamayacağınız 26 Durum

BÖYLE ŞEYLER DE YOK DEĞİL

Kişiliğinizi Değiştirebilen 5 Deneyim Aşkı İçin Mars'a Gitmekten Vazgeçen Adam
Dünyanın Sosyal Bilimler Alanında En İyi 25 Üniversitesi Ronaldo Avrupa Gol Rekorunu Kırdı
Maldivler’de Güneş Enerjisiyle Çalışan Beş Yıldızlı Otel! Çocuklarının Telefonlarına Bağımlı Olmalarına Kızan Annenin Zekice Çözümü
Pokemon GO'da İlk Ölüm! Bir Türlü Kilo Veremiyorsanız Sebebi Bu!