06 Mayıs 2015 Çarşamba 03:38
0
722
1

Mobil Cihazlardan Yapılan Google Aramaları 10 Ülkede Bilgisayarları Geçti

Google, resmi blogundan yaptığı açıklamayla mobilden yapılan Google aramalarının bilgisayarları geride bıraktığını resmen duyurdu. Açıklamada “ABD ve Japonya’nın aralarında bulunduğu on ülke” ifadesine yer veren Google, diğer ülkelerin hangileri olduğu konusunda ise detay paylaşmadı.

Haliyle reklam veren ve pazarlamacıları yakından ilgilendiren kırılımla ilgili, Google açıklamasında daha fazla mobil odaklı hale gelen reklam stratejisiyle ilgili noktaları öne çıkarıyor. Otomobiller, otel reklamları ve mortgage dikeylerinde yaptığı yenilikleri öne çıkaran Google’ın benzer yenilikleri yapmaya devam etmesini bekleyebiliriz.

Tabletleri de masaüstü cihazlarıyla birlikte kategorize eden Google, mobil cihazlardan yapılan arama sayımına yalnızca akıllı telefonlardaki uygulamalar ve tarayıcılardan yapılan aramaları dahil ediyor.

Google, bir süre önce arama sonuçlarında mobil uyumlu etiketi ekleyeceğini duyurmuş ve 21 Nisan tarihinde itibaren algoritmasını mobil uyumlu websiteleri lehine değiştirmeye başlamıştı.

Kaynak: http://webrazzi.com/

İÇERİĞİ OKUDUNUZ, ŞİMDİ YORUMUNUZU YAVAŞÇA BURAYA BIRAKIN

BUNA BAKALAR BUNLARA DA BAKTILAR

'Her Şeyi Bilen' Google Hakkında Muhtemelen Bilmediğiniz Enteresan Gerçekler Sony Akıllı Telefonlara Son Mu Veriyor? Duolingo ile İngilizce Öğrenmeye Ne Dersiniz? Eğitim Sadece Bir `Tık` Ötenizde Sokak Görünümü Özelliği Türkiye'de! 20 Milyon Dolarlık Yatırım İçin Google “Pikachu”yu Seçti! Google'dan "Hızlandırılmış Mobil Sayfalar” Projesini Duyurdu! 5G İçin Dev Adım! Google Roaming Servislerinde Ücret Tarihe Karışabilir Google Sonuçlarına "Satın Al" Tuşu Geliyor Google Üç Ayda Tam 18,7 Milyar Dolar Kazandı! Facebook, İnternetten Sesli Görüşme Uygulaması `Hello`yu Tanıttı Google`ın İnsansız Hava Araçları Test İçin Havalanıyor Stagefright Virüsünün Yeni Bir Versiyonu Bulundu!

BÖYLE ŞEYLER DE YOK DEĞİL

Açık Hava Sinema Keyfi Ağustos'ta Da Zorlu'da Devam Ediyor Kulağa Tuhaf Gelse de İnsana Korku Veren 15 İlginç Fobi
Babasından Habersiz Şeker Aşıran Dünyanın En Sevimli Hırsızı Robert De Niro'lu Komedi Yapımından Afiş Geldi!
Psikiyatri'de Şok Etkisi Yaratan Rosenhan Deneyi Dünyaya İki Kez Gelen Teksaslı Bebek
Özgecan İçin Burs Fonu Oluşturuldu Rock Ve Heavy Metal Müzikseverler Rock Off İçin Life Park’ta Buluşuyor