29 Ekim 2016 Cumartesi 09:48
0
3930
1

Okul Kurallarına Uymayan Çocuklara Ceza Yerine Meditasyon ve İşte Sonuç


Baltimore’daki Robert W. Coleman İlkokulu, çocuklara ceza olarak verilen alıkoyma saatlerini “meditasyon saatleri”ne çevirdi. Mindful Moment Room adı verilen odalarda, ceza alan çocuklara meditasyon ve nefes egzersizleri öğretilmeye başlandı. Amaç öncelikle çocuklardaki kaygı, baş ağrısı, mide problemleri ve stresi azaltmak… Mindful Moment Room sayesinde çocuklar kendilerini rahatlatarak sınıflarına dönmeyi başarıyor.


Kar amacı gütmeyen yerel bir organizasyon olan Holistic Life Foundation partnerliğinde başlatılan uygulama, okul kurallarını ihlal eden çocuklara verilen cezayı şimdiden yapıcı bir aktiviteye dönüştürmüş gibi duruyor. Uygulamanın başladığı iki yıl öncesinden bu güne, Robert W. Coleman İlkokulu‘nda uzaklaştırma alan tek bir öğrenci bile olmadı.


Holistic Me’nin koordinatörü Kirk Philips küçük bir çocuk olarak oturup meditasyon yapmanın ne kadar zor olabileceğine ama yine de çocukların bunu başardığına dikkat çekiyor. “İnanılmaz. Küçük çocukların sessizlik içinde meditasyon yapacağını düşünmezdiniz. Ama yapıyorlar.” diyor ve ekliyor: “Çok güzeldi; hepimiz onları izleyip birbirimize gülümsüyorduk.”

İÇERİĞİ OKUDUNUZ, ŞİMDİ YORUMUNUZU YAVAŞÇA BURAYA BIRAKIN

BUNA BAKALAR BUNLARA DA BAKTILAR

J.R.R. Tolkien Hakkındaki 10 Enteresan Gerçek Kadına Şiddeti Doğuran Asıl Bataklık: Ataerkil Kültür Çocukken Ayrı Bir Odası Olmayanların Çok İyi Bildiği 14 Şey Çocuk Psikolojisine Dair Yaşanmış 10 Hikaye SabitFikir`den Daha Çok Kitap Okuyabilmeniz İçin 5 Öneri Engelli Sınıf Arkadaşını 3 Yıldır Sırtında Okula Taşıyan Çocuk Gezi Parkı`nda Çadır Yakan Zabıtalar İçin Karar Verildi Bir Tişört Satın Alarak Afrika'daki Bir Çocuğun Okula Gitmesini Sağlayın Günlük Hayatta Kullandığımız 15 Deyim ve İlginç Çıkış Hikayeleri Karşılıksız Burs Veren Kurumların Listesi - 2015 İnternet, Çocuklarınızı Depresyona Sokuyor! 2014 Verilerine Göre 14 Maddede Türkiye`de Genç Olmak `Öğretmenlerin Yüzde 69`u Mesleğini Bırakmayı Düşünüyor` Annelerin Yıllar İçerisinde Eşek Kadar Çocuklarına Yapmaktan Vazgeçemediği 16 Şey

BÖYLE ŞEYLER DE YOK DEĞİL

Öğrencilere Aylık 2 Bin TL Burs Saçları Sayesinde Fenomen Olan 9 Haftalık Bebek
"Önce Kadın" Programı İle Somalı Kadınlar Gelir Yaratan Bir İş Modeline Kavuştu Instagram, Twitter`ı Solladı!
Shameless’ın Yayın Tarihi Öne Çekildi! Erasmus Sonrası Öğrencinin Hayatında Değişen 5 Şey
Koşun! Seferihisar'da Müzik Festivali Var! İskoçya`da Köpek Bavuluyla Terk Edildi