18 Kasım 2014 Salı 10:23
0
1001
1

Rektör Prof. Dr. Akhan’dan Başkan Akpınar’a İlk Ders Sürprizi

Eğitim hayatını akademik boyuta taşıyarak yüksek lisans eğitimine başlayan bu alanda ise tercihi İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi olan Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, İKÇÜ Sürekli Eğitim Merkezi bünyesindeki derslerine başladı.

İKÇÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü Vergi Hukuku ve Uygulamaları Tezsiz Yüksek Lisans programındaki ilk dersine giren Başkan Akpınar’a, İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Galip Akhan sürpriz bir ziyarette bulundu.

Diğer yüksek lisans öğrencileriyle de bir süre sohbet ederek dersi birlikte takip eden Rektör Prof. Dr. Akhan ile Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar ders sonunda görüş alış verişinde bulundu.

Eğitim hayatına yeniden başlamanın heyecanını taşıdığını ifade eden Başkan Akpınar, başkan olduktan sonra yüksek lisansa başlama kararı verdiğini anlattı. Başkan Akpınar, İKÇÜ’de yüksek lisans yaparken hoş sürprizlerle karşılaştığını da aktararak; “ Rektör Prof. Dr. Akhan, geçmişten tanıdığım ve eşimin de hocası olan değerli bir akademisyendir. Bugün burada olması benim için çok sürpriz oldu. Vergi Hukuku’nda yüksek lisans yapıyorum. Çok renkli bir sınıfımız var. Bir tarafta mali müşavirler, bir tarafta vergiyi koruyanlar ile ben de vergiyi harcayan taraf olarak buradayım. Sonuçta biz belediye başkanları olarak halkın verdiği vergilerle hizmet üretiyoruz. Bu yüzden verginin hukukunu iyi öğrenmem gerektiğini düşündüm. Kamu kaynaklarını doğru kullanarak halka hizmet ederken; daha tasarruflu, daha tedbirli ve maksimum faydayı sağlamak için böyle bir yüksek lisans programına katılmak istedim. Beni bu programa kabul ettikleri için İzmir Katip Çelebi Üniversitesi’ne teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Başkan Akpınar’ın heyecanını paylaşan Rektör Prof. Dr. Akhan ise belediye başkanı olarak eğitime verdiği bu önemden dolayı Başkan Akpınar’ı tebrik etti. Rektör Akhan şunları kaydetti: “Sayın Başkanımızı tebrik ediyorum. Çünkü çağımızın en büyük konsepti hayat boyu öğrenme. İnsan hayatında hangi süreçte olursanız olun öğrenme hiç bitmiyor. Tabi pratikte öğrenmenin yanında bir de teorik dersler almak gerekiyor. Sayın Başkan Yüksek lisans yaparak kendi teorik bilgilerini de geliştirmiş oluyor. Kendisine ve tüm öğrencilerimize eğitim hayatında başarılar diliyorum”

İÇERİĞİ OKUDUNUZ, ŞİMDİ YORUMUNUZU YAVAŞÇA BURAYA BIRAKIN

BUNA BAKALAR BUNLARA DA BAKTILAR

Üniversitelilere 12 Bin Lira Karşılıksız Burs Üniversitede Bu Yıl Bütün Dersler Boş Her Üniversite Kampüsüne Bir Cami Geliyor Ercan ve Nazan Kesal, Karabük Üniversitesi’nde Söyleşiye Katıldı Erkekler Yüzünden Kadınların Yapmak Zorunda Kaldığı 8 Davranış Yalova Üniversitesi’nde Hibrit Güneş Pili Üretim Projesi Gerçekleştirilecek Ankara Üniversitesi`nin Twitter Hesabı Hacklendi THY`den Erasmus İndirimi Erdoğan`dan 6 Üniversiteye Rektör Ataması Ankara Üniversitesi`nde Gerilim: Eğitime Ara Verildi Kalp Krizini Araştıran Üniversite Öğrencisi Kalpten Öldü! 2. Uluslararası Öğrenci Festivali’nin Hazırlıklarına Başlandı Menemen Çömleğine Uluslararası Dokunuş Üniversitelilere Af Müjdesi

BÖYLE ŞEYLER DE YOK DEĞİL

2015`in Sizin Yılınız Olacağını Gösteren 13 İşaret Huzurevindeki Odasında Annesinin Cansız Bedenini Bulan Adam Doktorun Bıraktığı Nota Şok Oldu
İstanbul Light Festival Başladı! Samsung Online Müzik Servisi Olan Tidal'ı Satın Mı Alacak?
Samsung Yeni Nesil Cihazlarını Alanlara Kablosuz Şarj Standı Hediye! 365 Tane Aşk Notu Yazarak Kız Arkadaşını Mutluluktan Ağlatan Romantik Adam
Güneş`in 12 Milyar Katı Büyüklüğünde Kara Delik Keşfedildi Öykü Serter Kafasına Tanga Geçirdi!