24 Kasım 2016 Perşembe 08:09
0
2525
1

Sokakta Yaşayanların Duş Alabilmesi İçin Seyyar Banyo Tasarlayan Adam


Çoğu kişi, sokaklarda yaşayan insanlara yapılabilecek en büyük iyiliğin para, yiyecek veya kıyafet vermek olduğunu düşünürler.31 yaşındaki Amerikalı Jake Austin ise sokaklarda yaşayan insanlara yapılacak en büyük iyiliğin farklı bir şey olduğunu düşünüyordu. Sokakta yaşayan insanlara alet edevat vererek işe girmelerini sağlıyordu.Daha sonra ise aklına daha da iyi bir fikir geldi. Bir karavan satın aldı ve içine evsiz insanlar duş alabilmesi için büyük bir banyo inşa etti.


Jake Austin’e göre, sokakta yaşayan insanlara yemek ve para vermek yeterli değildi. Aylar boyunca duş almazlarsa, toplumdan daha da dışlanıyorlardı.Bu nedenle Jake Austin 5.000 dolar değerinde bir karavan aldı ve içerisine birden fazla duş teknesi yerleştirdi.Jake karavanıyla beraber Missouri’de dolaşıyor ve sokakta yaşayan insanların duş almasını sağlıyor.Jake’in karavanında şu an sadece iki farklı duş var. Öte yandan ayna, temizlik ürünleri ve kabin de mevcut.
Karavana, etraftaki itfaiye vanaları ile su aktarılıyor ve jeneratörle su ısıtılıyor.
Duşun ardından insanlar ayrıca yemek yiyor ve temizlik ürünleri alabiliyor.
Proje, “Herkes İçin Duş” olarak adlandırıldı. Jake, bunun haricinde “Raise The Bar” isimli bir başka projeyi daha yürütüyor. Bu projede ise sokakta yaşayan insanlar sabun yapımında yardımcı oluyorlar ve aynı zamanda burada çalıştıkları için yarı zamanlı olarak maaş alıyorlar.Şirket, “Herkes İçin Duş” karavanını kullanan herkese ücretsiz olarak sabun dağıtıyor.
Jack’in amacı sokakta yaşayan insanlara öz güvenlerini geri kazanmaları konusunda yardım etmek.
Muhteşem bir proje. Keşke dünya çapında böyle daha fazla proje görsek.

İÇERİĞİ OKUDUNUZ, ŞİMDİ YORUMUNUZU YAVAŞÇA BURAYA BIRAKIN

BUNA BAKALAR BUNLARA DA BAKTILAR

Ormanların Yok Edilmesini Önlemek İçin Hazırlanan Rahatsız Edici Afişler Bizi Tanıyarak Ayak Uydursa Hayatımızı Tümden Değiştirecek 7 Şey THY`den Erasmus İndirimi Otobüsle Bedava 40 Gün, 28 Şehir, 14 Ülke 5. Geleneksel Trakya Turizm Paneli Yapıldı Beş Yaşında Cinsiyet Değiştirdi Davutoğlu: `1 Ocak 2015 İtibariyle 28 yaşından Gün Alanlara Bedelli Askerlik İmkanı Getiriliyor` Kendi Beyin Ameliyatı Sırasında Keman Çalarak Yaşama Tutunan Müzisyen Solaryum 18 Yaş Altına Yasaklanıyor Duygusal Anlamda Güçlü İnsanların Asla Yapmayacağı 15 Şey Adriana Lima Acun Ilıcalı Hakkında İlk Kez Konuştu Sadece 29 Şubat`ta Doğanların Anlayabileceği 10 Durum Yalnız Kalmak ve Kafa Dinlemek İçin Zaman Ayırmanızı Sağlayacak 10 Mantıklı Sebep Anayasanın Bizi İlgilendirmediğini Kanıtlayan 10 Sebep

BÖYLE ŞEYLER DE YOK DEĞİL

Güneş İlk Kez Böyle Görüntülendi! YURTKUR İki Yılda Yatak Sayısını Yüzde 75 Artırdı
Apple’ın Yeni SD Kart Okuyucusu Türkiye'de Satışa Sunuldu! UniTercih: Fizik Öğretmenliği Bölümü (2016)
Yazın Türkiye’ de Kültür Gezisi Yapabileceğiniz Yerler İşte Beklediğiniz Dev Hizmet: Facebook Mesajlarındaki ``Görüldü`` İbaresini Kaldırmak
Psikiyatride Çığır Açan Deney: Dr. David Rosenhan'ın Pat Deneyi Uçakta Şaşırtan Tesadüf