17 Ekim 2016 Pazartesi 07:15
0
6449
1

Su Dökülen Telefonunuzu Anında Kurutmanın Yöntemi!


Akıllı telefonlar o kadar hassas ki, bazen bozulmaları için birkaç damla su ya da sadece nem yetebiliyor. Düzelmesi için en etkili yöntem tamire vermek olsa da telefonun garantisi yoksa yaptırmak yüzlerce lira tutabiliyor. O zaman bu çözümlere başvuruyoruz! Merak etmeyin, işe yarıyor!Telefonu suyun içinden alıp hemen kapatın. Su, telefonun içine saniyeler içinde sızabiliyor, o yüzden kuruduğuna emin olana kadar kesinlikle açmayın.


Telefonun içinde kalan su, telefonunuzun kısa devre yapmasına sebep olabilir.
Telefonu sudan alır almaz telefonu kapatın ve bataryayı çıkarın. Bu telefonun devre sisteminin zarar görme riskini en aza indirecek.Su Dökülen Telefonunuzu Anında Kurtmanın Yolları


Telefonu ve içini peçete ya da yumuşak bir kumaş parçasıyla dikkatlice silin.

Sim kartınızı çıkarın. Telefonunuz kullanıma hazır olana kadar kartın dışarıda kurumasını bekleyin.Su Dökülen Telefonunuzu Anında Kurtmanın YollarıKulaklık, hafıza kartı gibi telefonun ek cihazlarını kapatın ve çıkarın.Su Dökülen Telefonunuzu Anında Kurtmanın YollarıElektrik süpürgesinin ucuyla telefonun içindeki suyu çekin. İçinde kalan nemin kuruması için 20 dakika boyunca telefonun tüm bölgelerine bu işlemi uygulayın.

Su Dökülen Telefonunuzu Anında Kurtmanın YollarıBu işlemi yaparken elektrik süpürgesinin ucunu telefona çok yaklaştırmamaya dikkat edin, aksi halde telefonunuz daha çok zarar görebilir.

Telefonunuzu kurutmak için kesinlikle saç kurutma makinesi kullanmayın. Bu işlem suyun daha derine inmesine ve telefonun elektronik aksanının zarar görmesine sebep olur.

Su Dökülen Telefonunuzu Anında Kurtmanın YollarıAynı zamanda sıcak hava telefonun bazı parçaların erimesine sebep olur.

Telefonunuzu, içine pirinç doldurduğunuz plastik bir poşetin içine koyun ve nemini emmesini bekleyin. Bu işlemi yapmadan önce telefonun bataryasını çıkarın ve onu da ayrı bir pirinçli poşete koyun.

Su Dökülen Telefonunuzu Anında Kurtmanın YollarıBu işlem 2-3 gün sürer. Evet 2-3 gün ne olacağını bilmeden telefonsuz beklemek işkence gibi ama acele etmek size bir şey kazandırmayacak. Telefon kururken nemi daha çok emmesi için arada açıp kapatın.Pirinç yerine ayakkabı kutularından çıkan jelimsi maddeyi de kullanabilirsiniz. Bu madde nemi çok çok iyi emen bir maddedir.İlk altı saat boyunca telefonunuzu saat başı kontrol edin. Telefonun yüzeyi nemlenmişse bir bezle nemi alın ya da yine elektrik süpürgesini kullanın.

Tüm parçalarının kuruması için telefonu güneşe koyun.

Su Dökülen Telefonunuzu Anında Kurtmanın YollarıTelefonu, nemini emecek bir mat ya da kağıt peçete üzerine de koyabilirsiniz. (Bu işlemi elektrik süpürgesi ya da birinç torbası kullanmış olsanız dahi yapın.)

En az 24 saat sonra telefonunu kontrol edip tüm parçalarının kuruyup kurumadığından emin olun. Tüm parçalarını ve kırık yerlerini kontrol edin. Cihazınız kuru görünüyorsa bataryanızı takıp açın.

Su Dökülen Telefonunuzu Anında Kurtmanın YollarıTelefonunuzu açarken değişik sesler gelip gelmediğini kontrol edin. Geliyorsa bu ne yazık ki telefonunuzda bir problem olduğunu gösteriyor.

En az 24 saat sonra telefonunu kontrol edip tüm parçalarının kuruyup kurumadığından emin olun. Tüm parçalarını ve kırık yerlerini kontrol edin. Cihazınız kuru görünüyorsa bataryanızı takıp açın.

Su Dökülen Telefonunuzu Anında Kurtmanın YollarıTelefonunuzu açarken değişik sesler gelip gelmediğini kontrol edin. Geliyorsa bu ne yazık ki telefonunuzda bir problem olduğunu gösteriyor.

Telefonunuz kuru görünüyor ama açılmıyorsa bunun sebebi bataryasının boşalmış olması da olabilir. Önce şarja takın sonra yeniden deneyin.

Su Dökülen Telefonunuzu Anında Kurtmanın YollarıBu da işe yaramadıysa ne yazık ki tamire vermek zorundasınız..Kaynak: MynetİÇERİĞİ OKUDUNUZ, ŞİMDİ YORUMUNUZU YAVAŞÇA BURAYA BIRAKIN

BUNA BAKALAR BUNLARA DA BAKTILAR

8 Madde ile Tavukların Yıllar Geçtikçe Korkutan Büyümesi `Denizli Adamı` Fosili 1.2 Milyon Yaşında Son 1000 Yılın En Büyük 10 Toplumsal Değişimi Facebook Kayıp Çocukları Bulacak! Nasıl mı? TÜBİTAK`ta Sahte Diploma Skandalı YÖK`ü Harekete Geçirdi! Tüm İlişkilerinize Yön Verecek Uygulama: Pplkpr İnternet Kafelerde Karşılaştığımız Alışagelmiş Durumlara 15 Örnek Uzmanlar Uyardı: 7`lik Deprem Çok Yakın Gözünüzü Kırpmadan Her Türlü İşinizde Kullanabileceğiniz Akıllı Telefon Bizi Tanıyarak Ayak Uydursa Hayatımızı Tümden Değiştirecek 7 Şey Satürn`ü Cüce Bırakan Yeni Bir Gezegen Keşfedildi Cep Telefonu Kılıflarında da Zehir Var Kendini İmha Eden Telefon Farketmeden Kilo Almamızı Sağlayan 15 Sebep

BÖYLE ŞEYLER DE YOK DEĞİL

Google Anlatıyor! Gelecekte internette arama nasıl olacak? Dünyanın En Tatlı Hapşırığına Sahip Köpek
Zozo`nun Vefası Thor : Ragnarok'un Başlangıç Tarihi Belli Oldu!
Bilim İnsanları Fotoğraftan Yaş Belirleyen Bilgisayar Programı Geliştirdi Üniversiteler Kalite Denetimine Tabi Tutulacak
Kanye West`in `Konser Havası`na 60.000$ Verdiler En Prestijli Mimarlık Öğrenci Yarışması Archiprix-TR’de Rekor Katılım!