30 Ekim 2016 08:20
0
8911
1

Tatile Gitmeden Önce Ojenizin İçine Kibrit Bırakmanın İnanılmaz Faydası


Görünüşe göre ojenin, tırnaklarınızı güzel göstermek haricinde başka şeylere de yarıyormuş.İşlerinizi daha da kolaylaştırmak için ojeyi farklı şekilde kullanabiliyorsunuz.İşte ojeyle yapabileceğiniz 6 yararlı şey.

1- Kibritleri su geçirmez yapınYeni aldığınız kibrit kutunuzun üstüne hiç su döküldü mü? Kibritleriniz kullanılamaz hale geldi mi? İşte bu yöntemle bir daha kibritleriniz asla kullanılamaz hale gelmeyecek.Kibritleri, ojenize batırın ve kurutun.Artık yağmurlu havalarda kibritleriniz ıslansa bile hala kullanılabilecek.2- Mektuplarınızı sıkıca kapatabilirsinizHiç yanlışlıkla içi boş olan mektubun ağzını yapışkanını açarak kapattınız mı? Sorun yok, mektubun ağzını yırtıp, ojeyi yapışkan olarak kullanabilirsiniz.Mektubun yapışkan kısmını nazikçe yırtın. Sulu boya fırçası benzeri bir fırçayı ojeye bandırıp yapışkanların olduğu yere geri sürün. Şimdi yavaşça mektubu kapatın. Mektubunuz yepyeni görünecek!3- Kolayca ateş yakabilirsinizAklınıza hiç gelmemiş olabilir ancak oje yardımıyla hızlıca ateş yakabilirsiniz.Odunun üstüne oje damlatın ve çakmak yardımıyla tutuşturun. Ateşin ne kadar hızlı yandığını görünce gözlerinize inanamayacaksınız!4- İğnenize kolayca ip geçirebilirsinizİğnenin deliğinden ip geçirmek tam bir işkence. Oje sayesinde artık bu işkenceden kurtulacaksınız.İpinizin ucuna oje sürün. Böylelikle ipin ucundaki ipçikler ipe yapışacaktır. İpinizin ucu biraz ovaladıktan sonra daha da incelecek ve düzleşecektir. Parmağınızın ucuna yine oje sürün ve ipin alt kısmını parmağınıza yapıştırın. Şimdi kolaylıkla ipi, iğne deliğinden geçirebilirsiniz.5- Yıpranan ayakkabı bağcıklarınızı onarınAyakkabı bağcıklarının uç kısımlarında kolayca ipçiklenmeler ve ayrışmalar olur. Oje burada da yardımınıza koşuyor.Ayakkabı bağcınızın ucuna oje sürün. Bağcığınızın ucundaki ayrık ipler şimdi birleşecektir.6- Anahtarlarınızı işaretleyebilirsinizHangisi evin anahtarları? Peki ya hangisi dış kapının anahtarları? İşten veya dışarıdan geldiğimizde bir an önce eve girmeye çalışırken, hangi anahtarın hangi kapıya ait olduğunu anlamaya çalışmak gerçekten sinir bozucu bir olay.Eğer evde birden farklı renkte oje varsa, problem ortadan kalkıyor.Kapınızın rengine göre anahtarınıza o renkten oje sürün. Hatırlamanıza bile gerek kalmayacak!


İÇERİĞİ OKUDUNUZ, ŞİMDİ YORUMUNUZU YAVAŞÇA BURAYA BIRAKIN

BUNA BAKALAR BUNLARA DA BAKTILAR

Kızlar Bir Araya Geldiğinde Konuşulan 3 Önemli Şey Muhtemelen Daha Önce Duymadığınız Dünyanın En İlginç 10 Dili Amerika'lı Beyazların Kurduğu Irkçı Örgüt Ku Klux Klan Hakkında İlginç Bilgiler Hayatını Sokak Köpeklerine Adayan Kadının Cenazesinde Gerçekleşen İlginç Olay Günümüzün En Ünlü Komplo Teorileri ​Bisikletle Sınır Geçmek Serbest! Zozo`nun Vefası Çay Poşetlerinin Günlük Hayatınıza Değer Katacak 7 Faydası Mark Zuckerberg, Neden Sadece Gri Renk Tişört Giyiyor? Küvette Yaşayan 72 Yaşındaki Adamın İlginç Hikayesi Garip Bir Şekilde Ortadan Kaybolmuş 5 İnsan Cevapları Öğrenildiğinde Ufku İkiye Katlayacak 19 İlginç Soru Suriyeli Mültecinin Umudu Doğal Sarışınlar Hakkında Bilmeniz 19 İlginç Bilgi

BÖYLE ŞEYLER DE YOK DEĞİL

Boğaziçi Üniversitesi Türkçe`ye Uygun E-Klavye Geliştirdi Dünyanın Yeni Modası: Külotla Metroya Binme (+18)
Öğrencilerin Okul Sıralarına Yaptığı Birbirinden Güzel 25 Sanat Eseri City Çıldırdı: 400 Milyon Euro
Takviye Kurslarına Başvuruları Yarın Sona Eriyor! Acilen Son Bulması Gereken 15 Klişe Söz
Uyuma Güçlüğü Çekenlere: 1 Dakikanın İçinde Uykuya Nasıl Geçilir? Çift Pozlama Tekniği ile Aşk ve Tabiat