Trajik Yaşamıyla Tanınan Yazar Sylvia Plath`ın Hikayesi


1. Sylvia 1932'de Massachusetts, Jamaica Plain'de doğdu.Sylvia 1932'de Massachusetts, Jamaica Plain'de doğdu.2. 8 yaşında ilk şiirini yazmış.8 yaşında ilk şiirini yazmış.Bu şiiri vefat eden babasının ardından yayımlamış ve hayatı boyunca babasından nefret etmiştir.


3. Yaşamı boyunca ileri düzey manik-depresif ruh haliyle boğuştu.Yaşamı boyunca ileri düzey manik-depresif ruh haliyle boğuştu.Çocukluk yaşlarında nükseden bu hastalığı onun peşini ölümüne kadar bırakmamıştı. Sabah akşam ilaç kullanır uyuması uzun sürerdi.

12345

İÇERİĞİ OKUDUNUZ, ŞİMDİ YORUMUNUZU YAVAŞÇA BURAYA BIRAKIN

BUNA BAKALAR BUNLARA DA BAKTILAR

Titanik'in Ardında Saklanan İnanılmaz Bir Gizem 60 Bin Dolarlık Kitap Çalındı Sabitfikir 2014`ün Öne Çıkan 50 Romanını Seçti Kısa Ömrüne Çok Fazla Eser Sığdırmış Ömer Seyfettin`in Hayat Hikayesi Siddhartha`nın Yazarı Herman Hesse`den 24 Alıntı Charles Bukowski’nin Yayımlanmamış Şiir ve Mektupları Kitap Oluyor Efsane Yazar Jack London`ın Size Hayatı Tekrardan Sorgulattıracak 14 Sözü Sabahattin Ali`yi 108. Doğum Gününde Aşk, Hürriyet ve Yaşama Dair Satırlarıyla Anıyoruz Hemingway`den Beyninize Kazınası 15 Alıntı 20. Yüzyılın Okunması Gereken 50 Romanı Bodrum'da Kitapla Randevunuz Var Ünlü Romancı Paulo Coelho Bu Filmi Öneriyor Haldun Taner 100 Yaşında Türk Sanatçıların Gerçek İsimleri

BÖYLE ŞEYLER DE YOK DEĞİL

Dünya'dan Ay'a Merdiven Olsa... Bu Ahtapot`un Yengeç Avına Çok Şaşıracaksınız!
TÜBİTAK`ta Sahte Diploma Skandalı YÖK`ü Harekete Geçirdi! Diriliş Ertuğrul Bu Akşam Başlıyor!
Şimdiye Kadarki En Akıllı Yüzük Yerli Girişim Castapp, Avrupa’ya Açılıyor!
YGS Başvuruları İçin Bugün Son Gün Bilgi Lisansüstü Programlarına Erken Kayıt