31 Ekim 2016 Pazartesi 06:30
0
3283
1

Tren Yolculuğu Sevenlerin Kesinlikle Gitmesi Gereken 7 Rota


Bilen bilir, tren seyahatinin tadı başkadır. Tren, modernizme biraz direnme, biraz romantizm, biraz hızlı yaşamdan uzaklaşmayı çağrıştırır. Dünyanın birçok yerinde bu duyguları paylaşan insanların tecrübe etmeye bayılacağı birkaç rotayı sizin için seçtik.

The Rocky Mountaineer


1990'da sefere başlayan, bu turistik tren gezisinde dünyanın en güzel manzaralarını yakalamak mümkün. Kanada'nın sarp dağları, el değmemiş doğası ile her türlü yiyecek ve içeceğin bulunduğu kompartımanlarla 6 gece 7 günlük bir seyahat yapılabilir.

The Glacier Express


İsviçre Alpleri'ndeki St. Moritz ve Zermatt istasyonları arasında çalışan trenle 91 tünel, 291 köprü ve oldukça derin vadilerden geçerek 100 yıllık bir seyahat tecrübesi edinilebilir.

Hiram Bingham Orient Express


Peru'daki antik İnka şehri Machu Picchu'ya hayat boyu unutamayacağınız bir seyahat yapmak istiyorsanız bu tren seyahati ideal bir seçim olabilir. Bir günlük sürecek bu seyahat süresince trende her ihtiyacınız veya zevkinize yönelik hizmetler mevcut.

The Royal Scotsman


İskoçya'da golf sporunun doğduğu toprakları ve eşsiz kara manzarasının tadını çıkarmak isteyen 36 kişiden biri olabilirsiniz. Bu keyifli yolculuk 4 gece 5 gün sürüyor.

Talyllyn Railway


Galler'de, personel ihtiyacı gönüllülerce karşılanan oldukça yavaş ilerleyen bir tren.

Trans-Sibirya


Dünyanın en popüler tren seyahat rotalarından biri. Bu seyahatle toplamda 9258 kilometre yol gitmiş olursunuz. Toplamda 8 saat diliminden geçilir. Bu hattın ilk kuruluş amacı Moskova'yla Asya'nın içlerinde bağlantı kurabilmekti.

Douro Line


İlkbaharın ilk günlerinden yazın son günlerine kadar Porto'ya gitmenin en keyifli yollarından biridir.

İÇERİĞİ OKUDUNUZ, ŞİMDİ YORUMUNUZU YAVAŞÇA BURAYA BIRAKIN

BUNA BAKALAR BUNLARA DA BAKTILAR

Milli Piyangoda Büyük İkramiye Kazanma İhtimalinizin Ne Kadar Düşük Olduğunu Yüzünüze Vuran 17 Gerçek Bir Kadınla Evlenmeden Önce, Onunla Mutlaka Seyahate Çıkmanız Gerektiğinin Kanıtı 5 Önemli Detay Kadınları Çileden Çıkartan 7 Kklasik Erkek Davranışı Son 1000 Yılın En Büyük 10 Toplumsal Değişimi Osmanlılar Hakkında Az Bilinen 7 Şey Çekici Gelen 10 Uyku Hali 10 Yıl Sonra Kesinlikle Pişman Olacağınız 9 Hayat Seçimi Erkeklerin Yapıp Kadınların Yapamayacağı 12 Şey İnsan Bedeninin Ulaşabileceği Sınırları Gösteren 10 Bilgi Kadın - Erkek Eşitliği Hakkında 9 Özlü Söz 6 Adımda Kış Mevsiminde Aşk Hafif Rüzgarda Bile Üşüyen Kadınlardan Değilseniz Anlayamayacağınız 26 Durum Kışı Sevmek İçin 15 Sıcak Sebep Yalnız Kalmak ve Kafa Dinlemek İçin Zaman Ayırmanızı Sağlayacak 10 Mantıklı Sebep

BÖYLE ŞEYLER DE YOK DEĞİL

Star Wars Hayranı Çiftin Star Wars Temalı Düğünü Ormanda Bulduğu Malzemelerden Kulübe İnşa Eden Adam
Sakın Başkasının Gözyaşını Silmeyin! Kavunun İçine Erimiş Alüminyum Dökülürse ne Olur?
CBÜ’de “Türkiye’de Göç, İltica ve İlgili Politikalar” Tartışıldı Kardeşinin Yüzünü Bağışladığı Adamla Karşılaşan Kadının Duygu Dolu Anları
Nikah Töreninde Ayağa Kalkan Genç Söylediğiyle Herkesi Büyüledi Sadece Düz Saçlı Olanların Anlayabileceği 10 Şey