26 Ekim 2016 Çarşamba 09:24
0
4064
1

Türkiye`nin En İyi Kütüphanesi Açıklandı


“Okumayı Sevenler İçin Hiç Kapanmayan Kütüphane” sloganıyla Boğaz manzarası eşliğinde hizmet veren Atatürk Kitaplığı, Türkiye’nin en iyi kütüphanesi seçildiAlanında tanınan araştırmacı, yazar, mimar ve gazetecilerden oluşan jüri 'Türkiye’nin en iyi 10 kütüphanesi'ni belirledi. 500 bine yakın eserle boğaz manzarası eşliğinde 24 saat kesintisiz hizmet veren ve kitaplara dijital ortama ulaşım imkânı sunan İstanbul Atatürk Kitaplığı listenin ilk sırasına oturdu.İstanbul Büyükşehir Belediyesi Basın Danışmanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, edebiyat araştırmacısı Prof. Dr. Handan İnci ve Mimar Korhan Gümüş gibi alanında uzman kişiler ile Emin Nedret İşli, İhsan Yılmaz, Elif Şafak gibi gazeteci ve yazarlardan oluşan jüri, “Türkiye’nin en iyi 10 kütüphanesi”ni belirledi. Hürriyet Gazetesi tarafından belirlenen jüri üyeleri, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kütüphane ve Müzeler Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Atatürk Kitaplığı’nı Türkiye’nin en iyi kütüphanesi seçti.Dijital dünyada kitapların eski önemini yitirmiş gibi görünmesine rağmen gerçek bilgiye 5 bin yıldır kütüphanelerden ulaşıldığını belirten jüri üyeleri, Atatürk Kitaplığı’nın 500 bine yakın eserle akademisyenlere ve serbest araştırmacılara 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet verdiğine dikkat çektiler. Üyeler, Kütüphanenin 1928 öncesi neşriyat, matbu kitaplar, elyazmaları, kartpostallar, salname ve gazete arşiviyle oldukça zengin olduğunun altını çizdiler.Boğaz manzaralı kütüphaneAtatürk Kitaplığı, “Okumayı Sevenler İçin Hiç Kapanmayan Kütüphane” sloganıyla Boğaz manzarası eşliğinde hizmet veriyor. Kütüphanedeki Arapça, Farsça ve Osmanlıca nadir eserlere ataturkkitapligi.ibb.gov.tr adresli web sitesi üzerinden ücretsiz ulaşılabiliyor. Koleksiyonu satın alınan nadir eserler ve özel arşivlerle sürekli zenginleştirilen Atatürk Kitaplığı’nda güncel yayınlar ve kitaplar da takip edilebiliyor.

İÇERİĞİ OKUDUNUZ, ŞİMDİ YORUMUNUZU YAVAŞÇA BURAYA BIRAKIN

BUNA BAKALAR BUNLARA DA BAKTILAR

Bedelli Askerliği Kaçıran 1988 Doğumluların Mutlu Olması İçin 13 Sebep Davutoğlu: `1 Ocak 2015 İtibariyle 28 yaşından Gün Alanlara Bedelli Askerlik İmkanı Getiriliyor` Yasmin Erbil`in Fotoğrafı Olay Oldu Kalp Krizini Araştıran Üniversite Öğrencisi Kalpten Öldü! Adriana Lima Acun Ilıcalı Hakkında İlk Kez Konuştu Bedelli Askerlikte Taksitle Ödeme Olmayacak Cep Telefonu Kılıflarında da Zehir Var 5. Geleneksel Trakya Turizm Paneli Yapıldı Süper Lig`de Görülmemiş Tablo! Üniversitede Bu Yıl Bütün Dersler Boş THY`den Erasmus İndirimi Otobüsle Bedava 40 Gün, 28 Şehir, 14 Ülke Solaryum 18 Yaş Altına Yasaklanıyor Osmanlıca Dersi Liselerde Zorunlu Oldu

BÖYLE ŞEYLER DE YOK DEĞİL

"Ters Yüz" Filminin Üzüntü Karakterini Gupse Özay Seslendiriyor Indiana Jones Serisinin Devam Filmi Yolda!
Doğal Olarak Genciz! Ekolojik Okuryazarlık Projesi "Gençlik Kampı" Başvurularınızı Bekliyor Steve Jobs`un Hayatını Anlatan Film Gişede Hayal Kırıklığı Yarattı!
Adam Cadılar Bayramında Evinin Dışını Öyle Bir Süsledi ki... Görenler Oldukları Yerde Kaldılar! Suskunlar Dizisi Amerika`ya Uyarlanıyor!
Almanya'daki Bu Eski Askeri Test Hangarının İçinde Sizce Ne Var? Android 6'nın Yeni Özellikleri