30 Nisan 2015 Perşembe 12:51
0
1194
1

Türkiye`nin Miami`deki Gururu: Okan International University

Türk yükseköğrenim hayatına kazandırdığı ilklerle adından söz ettiren Okan Üniversitesi, uluslararası arenadaki eğitim faaliyetlerini farklı bir boyuta taşıyarak dünyanın en önemli cazibe merkezlerinden Miami’de kampüs açtı.

ABD yasalarına göre kurulan Okan International University Miami, hem Türk öğrencilere hem de farklı dünya ülkelerinden öğrencilere eğitim alternatifleri sunacak.

1999’da 85 öğrencisiyle çıktığı yolda bugün 18 bin öğrenciye hizmet veren Okan Üniversitesi, 15 fakülte, yüksekokul ve enstitülerinde 150’yi aşkın önlisans, lisans ve lisansüstü programıyla dikkat çekiyor. Türkiye’de ilk kez başlattığı “Girişimcilik Dersi”, İngilizcenin yanında Çince, Rusça ve Arapça ikinci yabancı dil eğitimi, “Kariyer ve Yaşam Programı”, “Happy Life” ve daha birçok farklılığıyla öne çıkan üniversite, 15. yılını geride bırakırken bu kez de ülkemize uluslararası ölçekte büyük prestij kazandıracak bir hamleyle adından söz ettireceğe benziyor.

ABD’nin Florida eyaletine bağlı Miami şehrinde hazırlık çalışmaları bir yıldır devam eden Okan International University, Amerikan yasalarına uygun şekilde geçtiğimiz günlerde kuruldu. Ekonomi, turizm ve eğlence gibi farklı alanlarda sadece ABD’nin değil tüm dünyanın gözde şehirlerinden birisi olan Miami’de ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeyi hedefleyen Okan International University, hem Okan Üniversitesi öğrencileri hem de ABD`de yükseköğrenim görmek isteyen tüm dünyadan gençler için yeni eğitim fırsatları sunacak. Okan International University, ileri düzeyde İngilizce öğrenmek isteyen Türk öğrencilere, üniversite eğitiminin bir bölümünü veya tamamını ABD`de gerçekleştirme fırsatını sunuyor.

İngilizce Dil Hazırlık sınıfını Miami’de okuma imkanı

2015-2016 Akademik Yılı’ndan itibaren Okan Üniversitesi’nin ücretli bölümlerine yerleşen öğrenciler, İngilizce Dil Hazırlık sınıfını isterlerse Okan International University`de ek bir eğitim ücreti ödemeden okuyabilecekler. Ayrıca her sınıftan dileyen öğrenciler, Miami Kampüsü’nde Haziran 2015`te açılacak İngilizce Yaz Programı ile ESL Sertifikası alabilecekler.

Önümüzdeki akademik yılda “İşletme”, “Turizm Yönetimi” ve “Sağlık Yönetimi” alanlarında lisans ve yüksek lisans programlarıyla eğitime başlayacak olan Okan International University’de örgün eğitimin yanı sıra uzaktan eğitim programları da yürütülecek. Üniversite sadece Türk öğrenciler için değil, programlara ilgi duyan farklı ülkelerden gençler için de önemli bir alternatif olacak.

İÇERİĞİ OKUDUNUZ, ŞİMDİ YORUMUNUZU YAVAŞÇA BURAYA BIRAKIN

BUNA BAKALAR BUNLARA DA BAKTILAR

Türkiye İçin 2018 Hedefi 100 Bin Öğrenci Bizans Araştırmaları Merkezi Boğaziçi Üniversitesi’nde Kuruldu Yeni ÖSYM Başkanından İlk Açıklamalar 5 Yeni Üniversite Kurulması Kararı Resmi Gazete`de "Uluslararası Öğrenci Sayısı 50 Bine Yaklaştı" Türkiye'de Üniversite Sınavı Tarihçesi Doğtaş, Fabrika Kapılarını Tübitak Öğrencilerine Açtı Okan Üniversitesi Yeni Akademik Yılda Da İddialı Gaziantep Zirve Üniversitesi Merak Edilenler Kadına Şiddete Karşı Üniversitelere Ders Geliyor Okan Üniversitesi Türk Bayrağını ABD`de Dalgalandıryor Öğrenci Yok Ama 240 Akademisyen Çalışıyor Uşak`ta 1. Üniversite Tanıtım ve Kariyer Günleri Başladı Matematik Dehası Ama Parası Yok!

BÖYLE ŞEYLER DE YOK DEĞİL

İnsan Boyutlarında Oyuncak Bebek Evi Yapan Sanatçı Formula 1 Aracının Üzerinden Atlayan TIR
Müzik Endüstrisini Alt Üst Eden Buluş: Yaybahar İstiklal Caddesi’nde Bizans Mezarı Bulundu
Delhi Sokaklarını Bambaşka Bir Kimliğe Büründüren Sokak Sanatı Festivali The Godfather'ın Kitabı Çıktı!
Baba ile Oğul Arasında Aşırı Sevimli Güreş Performansı ''Sevgilinin Yanında Osurulur mu?'' Sorusuna Verilmiş En Efsane Cevap