20 Ağustos 2016 Cumartesi 11:11
0
5364
1

Unutulmaz Filmlerden 20 Replik

20- “Tilki tavşanın çığlığını duyunca koşa koşa gelirmiş ama yardım için değil.” (Hannibal-2001)19-“İnsanların dikkatini çekmek için onların omuzlarına dokunmanız artık yeterli değil. onlara bir balyozla vurmanız gerekiyor.”(Seven-1995)


18-“Arkadaşınız başarısız oluyor , üzülüyorsunuz ; arkadaşınız birinci oluyor , daha çok üzülüyorsunuz.”(3 İdiots-2009)


17-“Seni öldürmenin kötü yanı ne biliyor musun? Bunu sadece bir kez yapabilecek olmam.”(Saw 7-2010)16-”Dostlarını kendine yakın tut, düşmanlarını daha da yakın.”(The Godfather-1972)


15-“Aynı masala inansak beraber, olma mı hiç?

-Olur elbet.

Bir masala sırf anlatan inanırsa o masal olur mu hiç?

-Olmaz elbet.”(Ulak-2008)


14-” Bu maskenin altında etten daha fazlası var.

Bu maskenin altında bir fikir var!

Ve fikirler kurşun geçirmez. ”(V For Vandetta-2005)

13-” Biz televizyon izleyerek, milyonerler, sinema tanrıları, rock yıldızları olacağımıza inanarak büyüdük, ama olmayacağız. Simdi bunu anlamaya başlıyoruz.(Fight Club-1999)


12- “-Hakkaten öldürmeyecektin di mi?”

“-Ölüm bütün ızdırapların sonu, biz ızdırap çektirmek için burdayız. Cehenneme biraz daha az iş kalsın diye.”(Neredesin Firuze-2004)


11-“Acımasızca geçen zamandan geriye kalan sadece yalnızlıklar olur. biz hayatımızın geri kalan kısmını birbirimize destek olarak huzur içinde geçirebiliriz diye düşünüyorum.”(Büyük Adam Küçük Aşk-2001)


10-“Karşımızdakini olduğu gibi görmeyip onu tanrılaştırmak; sonra da sanki böyle bir tanrı olabilirmiş de olmuyormuş diye ona kızmak. Bana biraz haksızlık etmiyor musun?”(Kış Uykusu2014)


9-“Yarayla dalga geçer yaralanmamış olan. Bak nasıl da sararıp solmuş tanrıça kederlerden. Sen daha parlaksın çünkü. Sen; tüm göklerdeki yıldızların ilki, sen aydınlatırsın geceyi.”(Sen Aydınlatırsın Geceyi-2013)


8-“Planı olan bir adam gibi mi duruyorum. Benim ne olduğumu biliyor musun? Ben arabaları kovalayan köpek gibiyim. Eğer yakalasam bile ne yapacağımı bilemem. Anlarsın ya, ben sadece yaparım.”(Batman Kara Şovalye-2008)


7-“Vakit varken tomurcukları topla. Zaman hala uçup gidiyor ve bugün gülümseyen bu çiçek yarın ölüyor olabilir.”(Ölü Ozanlar Derneği-1989)


6-“Unutmak en iyisi. Ama unutmak zor gelir insana. Hatırlamamak daha iyi. Unutmakla hatırlamamak aynı şey değil nasıl olsa!”(Kelebeğin Rüyası-2013)


5-“Birinin sana bir şey yapamazsın demesine izin verme. Hatta benim bile. Bir hayalin varsa onu koruman gerek. İnsanlar bir şey yapamaz ve senin de yapamayacağını söylerler. Bir hayalin varsa onu zorla al.”(Umudunu Kaybetme-2006)


4-“Annem hep şöyle derdi: ”Hayata devam edebilmek için geçmişi arkada bırakmak gerekir.” Benim koşmam da bununla ilgiliydi sanırım. 3 yıl, 2 ay, 14 gün ve 16 saat koştum.”(Forrest Gump-1994)


3-“Günaydın! Ve olur ya belki sizi göremem; iyi günler, iyi akşamlar ve iyi geceler. ”(Truman Show-1998)


2-Stansfield : Fırtınadan öncesindeki şu sessizlik anlarını seviyorum. Bana Beethoven’ı hatırlatıyor. Duyabiliyor musun ? Sanki kulağını çimenlere dayamışsın da, onların büyüdüğünü duyabiliyor muşsun gibi. Böcekleri duyabiliyorsun. Beethoven’ı sever misin ? Malky : Pek sevmem. Stansfield : (Silahı alır) Sana biraz çalayım.(Leon the Professional-1994)


1-” Ben her zaman doğruyu söylerim, yalan söylerken bile.”(Scarface-1983)


kinopois

İÇERİĞİ OKUDUNUZ, ŞİMDİ YORUMUNUZU YAVAŞÇA BURAYA BIRAKIN

BUNA BAKALAR BUNLARA DA BAKTILAR

Filmlerini Seyretmesi Sabır Gerektiren 15 Büyük Yönetmen Ağlatma Garantili 7 Anime Film Star Wars Hayranı Çiftin Star Wars Temalı Düğünü Jeremy Irons Ödül Almak İçin Antalya'ya Geliyor! Hayata Bakış Açınızı Değiştirecek 15 Film Ayrılık Sonrası İzlenildiğinde İyi Gelecek 16 Film Korku Filmi İzlerken Şekilden Şekle Giren 12 İnsan Tipi | Peki Sen Hangisisin? İlişkinin İyi, Kötü ve Eğlenceli Yanlarını Anlatan Gerçekçi Bir Kısa Film: The Gift Datça'nın İlk Sineması Seyircilerin Hizmetine Açıldı Titanik'in Ardında Saklanan İnanılmaz Bir Gizem IMDb'de 8 ve Üzeri Puan Alan En İyi 20 Bilim Kurgu Filmi Dudak Uçuklatan, Mideye Kramplar Sokan Dünyanın En Pahalı 8 Kahvaltısı Uluslararası Antalya Film Festivali’nde Geri Sayım Başladı! Titanic Hakkında Muhtemelen Duymadığınız Birbirinden İlginç Bilgiler

BÖYLE ŞEYLER DE YOK DEĞİL

Otostopla Ülkeyi Gezmenin Muhteşem Olduğunu Gösteren 5 Neden Sony Xperia Z5’in Kamera Performansı Liderlikte
5 Adımda Youtube`dan Para Kazanmak 2 Yıl Köpek Sanıp Besledi... Ama Şaşırtıcı Gerçek Ortaya Çıktı!
UniTercih: Çeviribilim Bölümü (2016) İstanbul Film Akademisi Başlıyor!
Sosyal Medyanın Gündemi: Diriliş Ertuğrul İnsanlığın Dünyaya `Armağanı`: 41 Milyon Tonluk Elektronik Çöplük Oluştu