30 Nisan 2015 Perşembe 01:25
0
866
1

Uşak`ta 1. Üniversite Tanıtım ve Kariyer Günleri Başladı

Uşak Milli Eğitim Müdürü Şahin: "Kentimize gelen 24 üniversite, iki gün süreyle tanıtım yapacak"

Uşak Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen "1. Üniversite Tanıtım ve Kariyer Günleri" lise öğrencilerini üniversitelerle buluşturdu.

Cumhuriyet Mahallesi Kapalı Pazar Yerin`nde düzenlenen 1. Üniversite Tanıtım ve Kariyer Günleri, 24 üniversitenin katılımıyla başladı.

Uşak Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin, etkinliğin açılışında yaptığı konuşmada, kariyer günleri ile gençlerin gerek yüksek öğrenim, gerekse yüksek öğrenim sonrası kariyer hedeflerine yön çizmelerine yardımcı olmayı hedeflediklerini söyledi.

Üniversitelerin de etkinlikle kendilerini hedef kitlelerine tanıtma fırsatı bulduğunu belirten şahin, "Kentimize gelen 24 üniversite, iki gün süreyle tanıtım yapacak. Böylece öğrencilerimizin hayatlarındaki en zor tercihlerinden birisi olan üniversite ve meslek seçimi tercihlerinde yardımcı almayı amaçlıyoruz" dedi.

Uşak Valisi Seddar Yavuz`un da katıldığı açılışta, katılımcılar stantları gezerek bilgi aldı.

Törene, Beykent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Emin Karahan, Uşak Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Sayın Dalkıran, Uşak Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder da katıldı.

İÇERİĞİ OKUDUNUZ, ŞİMDİ YORUMUNUZU YAVAŞÇA BURAYA BIRAKIN

BUNA BAKALAR BUNLARA DA BAKTILAR

Matematik Dehası Ama Parası Yok! Türkiye İçin 2018 Hedefi 100 Bin Öğrenci Kadına Şiddete Karşı Üniversitelere Ders Geliyor 5 Yeni Üniversite Kurulması Kararı Resmi Gazete`de Üniversiteliler Yenilikçi Fikirleriyle Yarıştı Araştırma Bursu İçin Son Başvuru 31 Mayıs Öğrencilerin Faydalanabileceği Yurt Dışı Seçenekleri Türkiye`de En Fazla İtibar Gören Meslekler Yeni ÖSYM Başkanından İlk Açıklamalar "Uluslararası Öğrenci Sayısı 50 Bine Yaklaştı" Başarılı Öğrenciye Kamuda İş Müjdesi Türkiye`nin Miami`deki Gururu: Okan International University Türkiye'de Üniversite Sınavı Tarihçesi Öğrenci Yok Ama 240 Akademisyen Çalışıyor

BÖYLE ŞEYLER DE YOK DEĞİL

Topuk Pasında Çığır Açan Yetenek ​Mezun Olur Olmaz Google ve Facebook’tan Teklif Aldı
Üniversite Öğrencilerine İşkur Torpili! Halka ve 13.Cuma'nın Devam Filmlerinin Vizyon Tarihi Ertelendi!
Yaptığınız Her Hareketi Taklit Eden Çöp İnsanlar UniTercih: Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümü (2016)
Modern Tıp Öncesi Rahatsız Edici 15 Fotoğraf Kemal Sunal İsveç'te Anıldı