15 Haziran 2015 Pazartesi 05:39
0
2651
1

Yaşasın Mezuniyet! E Ama Kıyafet?

Sevgili yeni mezunlar,

Okulların kapanması, finallerin bitmesiyle içinizi bir mezuniyet balosu heyecanı kapladı, itiraf edin. Ya okulunuzun düzenlediği ya da sizlerin emek vermesiyle ortaya çıkan bu balolar, sadece mezuniyet kutlaması değil, aynı zamanda bunca zamandır verdiğiniz emeğin, ders çalışmaktan uyuyamadığınız gecelerin, ter döktüğünüz ve zaman zaman şenlikte eğlenmenize engel olan sınavların bitmesiyle gelen rahatlığın da simgesi. Hayatınızda yeni bir dönemin başlangıcı da denebilir. Dolayısıyla sizler için önemli olduğunu biliyoruz. Bu heyecanınızı paylaşmak adına, düşük bir ihtimal de olsa hala kıyafet bulamadıysanız diye sizlere yardımcı olmak istedik.

• Her şeyden önce vücudunuzu en iyi siz tanırsınız. Dolayısıyla vücut şeklinizi ve ona uygun kıyafet modellerini de en iyi siz bilirsiniz. Herkes manken gibi bir vücuda sahip değil, sahip olmak zorunda da değil. Herkesin farklı vücut kusurları olabilir. Önemli olan bu kusurları doğru saptayıp kıyafeti ona göre seçmektir.

• Bu bilinci cebinize koyduktan sonra yapacağınız ilk iş size uygun olduğunu düşündüğünüz modelleri internette arayıp o modellerdeki kıyafetlerin hangi mağazalarda olduğunu belirlemek. Zamandan kazanabilmek için hazırlıklı gitmeniz daha avantajlı olur.


• Eğer ne istediğinizden çok eminseniz mezuniyet alışverişinizi tek başınıza yapabilirsiniz; fakat kararsız bir yapınız varsa alışverişe çıktığınızda mutlaka yanınızda bir kendi cinsinizden, bir de karşı cinsten arkadaşınız olmalı. Hatta bu arkadaşlarınız son derece dürüst olmalı. Modadan da ucundan kıyısından anlayan kişiler olurlarsa tadından yenmez.

• Alışverişe çıkarken tek bir model ya da renge takılmamalısınız. Sadece kafanızdaki şeyi ararsanız bulamayıp çıldırabilirsiniz. Birkaç model ve birkaç renk seçeneğiyle yola çıkmanız avantajlı olacaktır.


• Siyah her zaman asil, kırmızı her zaman çarpıcıdır; ancak bunun herkes farkındadır. Siz neden biraz farklı olmayasınız? Turuncu, mavi, pembe, sarı, yeşil ve mor sizi çok canlı gösterebilir. Bu renklerle de son derece çarpıcı olabilirsiniz. Dolayısıyla gökkuşağına da şans tanıyın.

• Elbisenizi seçtikten sonra ona uygun ayakkabı, çantayı ve aksesuarları da unutmayın; yalnız ayakkabı ve çanta seçerken dikkat edin, elbisenizle aynı renk seçimini kullanmayın. Elbisenizin renginin karşıtı neyse onu tercih edin. Tek bir renkle görüntünüzü boğmayın. Baloya dam-kavalye olarak gidecekseniz erkeğin kravatı kadının elbise rengiyle uyumlu olsun, buna da dikkat edin. Ayrıca ayakkabınızın estetik olması kadar rahat olması da önemli. Yaklaşık 3-4 saat o ayakkabıların üstünde duracağınızı, dans edeceğinizi, tepineceğinizi unutmayın. Güzel görünmek adına eziyet çekmeyin, balonuz keyifli geçsin.


• Özellikle kadınların pişti olması durumu çok sevimsiz olabiliyor. Bunun önüne geçmek için baloya katılacaklar arasında ufak bir veri tabanı ya da Facebook sayfası gibi bir şeyler oluşturabilirsiniz. Kıyafetlerinizin fotoğraflarını paylaşıp aynı şeyleri giymediğinizden emin olabilirsiniz.

• Yine kadınlar için önemli olan saç ve makyajı da unutmamak gerek. Birkaç arkadaşınızla birlikte toplu olarak bir yerle anlaşıp indirim yaptırabilirsiniz. Böylece arkadaşlarınızla birlikte hazırlanma keyfini yaşayabilir, hazırlık aşamasında onların fikrini de alabilirsiniz.


• Son olarak çoğunlukla atlanan; ama son derece önemli olan doğru çamaşır seçimini de unutmayın. Kıyafetinizin duruşunu bozmayacak, sizin de içinde rahat edebileceğiniz çamaşırları tercih ediniz.

İÇERİĞİ OKUDUNUZ, ŞİMDİ YORUMUNUZU YAVAŞÇA BURAYA BIRAKIN

BUNA BAKALAR BUNLARA DA BAKTILAR

Örnek Proje Yapan Liselilere Okan Üniversitesi`nden Burs Üniversite Okurken Kendi İşini Kurmanın 10 Yolu Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Özel Yetenek Sınavı İnternette İkinci El Alışveriş Yapmanın En Kolay ve Karlı Yolu CLIQUE Şimdi Türkiye’de Yurtdışında Üniversite Öğrenimi Şartları Değişti ÖSYM`den KPSS Açıklaması En Prestijli Mimarlık Öğrenci Yarışması Archiprix-TR’de Rekor Katılım! Kariyer Planlaması Nasıl Yapılır? Okan Üniversitesi GSF Özel Yetenek Sınavı Giyilebilir Teknolojilerde Samsung Ve Marmara Üniversitesi İşbirliği TEOG Sonrası Tercih Danışmanlığı DGS Başvuruları Başladı! Giyeceklerimizi Printerdan Çıkartma Vakti Geldi: 3D Printer ile Oluşturulmuş 20 Kıyafet Hangi Dilleri Öğrenmeliyiz?

BÖYLE ŞEYLER DE YOK DEĞİL

Ünlü Sanat Eserlerinin Günümüz Uyarlamalarını Yapan Sanatçının 7 Eseri 70'lerin Erkek Giyim Modasını Görmezden Gelemeyeceksiniz
Kafası Kesik Halde Araba Kullanan Adam | Şaka İçerir Sizlere İlham Verecek Hikayeleriyle 7 Milyarder
Photobomb Olayında Çığır Açan Adam Hayatın Zevkini Sonuna Kadar Çıkaracağınız Dünyanın En Rahat ve Yaşanabilir 21 Şehri
3 Ekim'de Küçük Bilimadamları Buluşuyor UniTercih: Çevre Temizliği ve Denetimi Bölümü (2016)